BRAŃSZCZYK: Niezwykłe urodziny (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Niezwykłe urodziny (foto)

11.10.2016
autor: Ewa Elward
7 października 2016 r. najstarsza mieszkanka Turzyna otrzymała życzenia i kwiaty od władz gminy i sąsiadów. Helena Pakieła skończyła 102 lata. Mieszka w najstarszym domu we wsi. Jest osobą pogodną i życzliwą.
Jubilatka mieszka w Turzynie od urodzenia. Jest matką dwóch synów, doczekała się dwojga wnuków i dwojga prawnuków. Na co dzień mieszka sama, syn z rodziną – w Gdyni. Pani Helenie w codziennych sprawach pomaga sąsiadka Wanda Wyszyńska z córką Emilią. Utrzymują porządek w domu, przygotowują i podają posiłki, leki. Kilka razy dziennie sprawdzają, czy jubilatce czegoś potrzeba. Sąsiadka od zawsze pamięta panią Helenę jako zgodną, życzliwą osobę. 
W piątek odwiedzili ją goście: wójt Mieczysław Pękul, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Teresa Kasprowicz, sołtys Tadeusz Rozenek, dyrektor szkoły Marzena Zając z uczniami Filipem Rosińskim i Mileną Puławską, dyrektor Gminnego Domu Kultury Maryla Puścian, radna Jadwiga Stoszewska, panie z Klubu Seniora z szefową Ewą Zdziarstek, Teresa Borkowska i Marianna Szymanik. Dzieci odczytały życzenia dla Jubilatki, goście składali jej gratulacje i kwiaty. Helena Pakieła wzniosła ze wszystkimi toast i skosztowała tortu urodzinowego. Panów komplementowała („ładne chłopaki”) i zachęcała gości do częstowania się przygotowanymi daniami. 
Jak twierdzi Wanda Wyszyńska, Jubilatka dobrze pamięta przeszłość, gorzej ostatnie lata. Nie lubi chodzić do lekarzy, leki bierze w razie konieczności. Jej ulubione potrawy są proste, często na mleku. Gdy musiała opuszczać Turzyn, bardzo za nim tęskniła. Gdy wracała, z widoczną przyjemnością obchodziła dom i podwórko. Zdradziła, że lubi towarzystwo, mądrość i życie. Swoje spędziła bardzo pracowicie, zajmując się domem i gospodarstwem. Jej receptą na długie i dobre życie jest praca i jak najmniej narzekać.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Dożynki w strugach deszczu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Dożynki w strugach deszczu (foto)

Dożynki należą już do wieloletniej tradycji polskiej wsi, także powiatu wyszkowskiego. Tegoroczny sezon dożynkowy otworzyła 20 sierpnia uroczystość powiatowo – gminna, tym razem zorganizowana w Długosiodle. Przejdzie do historii nie tylko z powodu atrakcji, ale… fatalnej, deszczowej pogody. Zarówno rolnicy, jak i organizatorzy przyznawali, że takiej aury podczas uroczystości dożynkowych nie pamiętają.
zobacz więcej
SOMIANKA: Przegląd na poziomie europejskim

SOMIANKA: Przegląd na poziomie europejskim

Uczniowie ze szkół w Jackowie Górnym, Somiance i Woli Mystkowskiej zostali laureatami XXI Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Będą reprezentować gminę na powiatowym przeglądzie, który odbędzie się 22 stycznia. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Chcieliśmy oddać hołd temu wybitnemu Polakowi

ZABRODZIE: Chcieliśmy oddać hołd temu wybitnemu Polakowi

Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu 9 grudnia obchodziło święto szkoły.  Szczególna, ponieważ dokładnie 15 lat temu przyjęło imię Prymasa Tysiąclecia. Tak jak wtedy, w obecności uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców i gości, ks. bp Kazimierz Romaniuk, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, odprawił Mszę św. Podczas niej modlono się o beatyfikację patrona, błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i rodziców oraz biskupa z okazji 65-lecia jego święceń kapłańskich. Były kwiaty, życzenia i pieśń ,,Życzymy, życzymy” w wykonaniu chóru i wszystkich obecnych.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Jesteście już uczniami (foto)

DŁUGOSIODŁO: Jesteście już uczniami (foto)

Ślubowanie i pasowanie na ucznia było dla pierwszaków Zespołu Szkół w Starym Bosewie jednym z najważniejszych szkolnych dni.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020