BRAŃSZCZYK: Narybek w "Spławiku"

Powiat

BRAŃSZCZYK: Narybek w "Spławiku"

18.01.2017
autor: Maryla Puścian, opr. E.E.
Na pierwszym tegorocznym zebraniu w Szkółce Wędkarskiej „Spławik” 14 stycznia w Gminnym Domu Kultury prezes wyszkowskiego koła PZW Wiesław Piasecki i kierownik szkółki Ryszard Kowalczyk spotkali się z kilkorgiem dzieci chętnych do nauki wędkowania.
Ucieszyła nas obecność nowych chłopców, bo po odejściu 16-letnich adeptów szkółka zaczyna się odnawiać, bo ma  „narybek”. Wiesław Piasecki specjalnie na tę okazję tego dnia udał się na łowienie ryb spod lodu na starorzeczu w Starych Budach, by na żywej rybie zaprezentować jej budowę. Tematem zajęć stała się tym samym budowa ryby na przykładzie okonia. Dzieci mogły się dowiedzieć, czy ryba słyszy, chociaż nie ma uszu, że ogon ryby to nie tylko płetwa ogonowa, ale cała nasadowa część ciała. Zaprezentowano również wędkę do podlodowego łowienia, zapoznając z kiwokiem i mormyszką.
Ustalono też harmonogram zajęć w 2017 r., wśród których uwzględniono udział w olimpiadach i mistrzostwach szkółek wędkarskich w okręgu mazowieckim. Zapowiada się wiele atrakcyjnych warsztatów teoretycznych i praktycznych nad wodą oraz nagród dla aktywnie uczestniczących dzieci. 
Dzieci przymierzały też zakupione przez koło ciepłe i funkcjonalne kurtki z logo szkółki, które będą pięknie się prezentować podczas drużynowych zawodów i olimpiad.
Zapraszamy do wstąpienia do szkółki wszystkich tych, którzy chociaż troszkę zainteresowani są sztuką wędkowania. Zgłoszenia w Gminnym Domu Kultury. 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom