BRAŃSZCZYK: Najpiękniejsze szopki wybrane (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Najpiękniejsze szopki wybrane (foto)

30.11.-0001
autor: Katarzyna Bralewska, opr. Ewa Elward
Podczas dorocznego spotkania opłatkowego w Brańszczyku wręczono nagrody laureatom Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Zainteresowanie tym nowym pomysłem gwarantuje, że w przyszłym roku również będzie można kultywować ten piękny zwyczaj. 
Samorządowcy, sołtysi, pracownicy urzędu gminy, księża, siostry ze Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi, dyrektorzy placówek oświatowych, laureaci konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową oraz zaproszeni goście zebrali się przed świętami w sali OSP Brańszczyk. Fragment Ewangelii o narodzinach Jezusa odczytała sekretarz gminy Danuta Chmielewska. Odmówił modlitwę i poświęci opłatki ks. Tomasz Tymiński, proboszcz parafii Białegobłoto. Głos zabrali i składali życzenia m.in. Marian Krupiński, radny sejmiku województwa mazowieckiego, starosta Bogdan Pągowski, przewodniczący rady gminy Sławomir Gałązka, zastępca wójta Andrzej Łapiński.
Dyrektor Gminnego Domu Kultury Maryla Puścian ogłosiła wyniki Gminnego
Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Na konkurs wpłynęło 19 prac w trzech kategoriach: praca rodzinna, indywidualna i zespołowa. Komisja oceniała je w składzie: siostra Marianna Paziewska, Anna Nasiadka, Elżbieta Mikołajewska, Ewa Mróz i Maryla Puścian. Laureatami zstali:
Kategoria rodzinna: I – Klaudia i Wiktoria Roguszewskie (Tuchlin) oraz Magda i Marcin Krzeczkowscy (Tuchlin), II – Dominika i Urszula Wójcik (Knurowiec), III – Dawid, Ewa i Weronika Szymańscy (Ojcowizna)
Kategoria zespołowa: I – uczestnicy terapii zajęciowej w Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku (op. Sławomir Błoński), II – rada pedagogiczna PSP im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie, III – Klub Seniora „Turzyńska Seniorada” oraz Damian Komor, Maja Kania, Zuzanna Marszał, Mikołaj Sępkowski, Marta Wyszomirska z PSP Trzcianka (op. Agata Komor)
Kategoria indywidualna: I – Kamila Szymańska (Knurowiec) i Wiktoria Stopka (Białebłoto-Kobyla), II – Weronika Puchalska (Białebłoto-Kobyla) i Andrzej Szymański (DPS), III – Karolina Pułaska (Trzcianka) oraz Michał Kachel (DPS, op. Robert Nasiadka), wyróżniono Cyryla i Justynę Sarbiewskich (Trzcianka)
Wszyscy wykonawcy szopek otrzymali pamiątkowe dyplomy i albumy o gminie Brańszczyk. Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu będzie
również wycieczka na warszawską Starówkę w okresie świątecznym, podczas której będą oglądane szopki bożonarodzeniowe.
Spotkanie zakończyło dzielenie się opłatkiem, życzenia i wieczerza, przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich.
fot. Katarzyna Bralewska i Marek Rozenek
 
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Rolnicy, to wasze święto (foto)

SOMIANKA: Rolnicy, to wasze święto (foto)

Dożynki gminy Somianka w tym roku odbyły się w Kręgach, na pięknym terenie przy szkole, w niedzielę 27 sierpnia. Kosztowało to sporo pracy, ale było warto. Po dziękczynnej Mszy św. włodarze gminy i starostowie dożynek podzielili się chlebem z mieszkańcami i gośćmi, wśród nich znaleźli się m.in. wójtowie sąsiednich gmin, europoseł, starosta, ksiądz proboszcz. Były nagrody i medale, konkursy i zabawy. Na scenie królowało disco polo, a publiczność świetnie się bawiła do wieczora. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Noc Bibliotek... jak w filmie (foto)

DŁUGOSIODŁO: Noc Bibliotek... jak w filmie (foto)

Najmłodsi uczestnicy tegorocznej Nocy Bibliotek mogli poczuć się jak prawdziwi operatorzy i aktorzy na prawdziwym planie filmowym. Jednym z punktów bogatego programu były warsztaty prowadzone przez Krzysztofa Chodorowskiego, aktora znanego m.in. z „Na Wspólnej” i „Mój rower”.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Rowerowa majówka

BRAŃSZCZYK: Rowerowa majówka

Biało-Czerwony Rajd Rowerowy wyruszy 2 maja (środa) o godz. 13 sprzed Urzędu Gminy w Brańszczyku. Trasa będzie miała ok. 25 km utwardzoną drogą i zakończy się w skansenie w Brańszczyku, gdzie na strudzonych rowerzystów będzie czekał posiłek. Zapisy do 30 kwietnia w Gminnym Domu Kultury.
zobacz więcej
SOMIANKA: Święto "Cytrynek" i ich rodzinek

SOMIANKA: Święto "Cytrynek" i ich rodzinek

Najmłodsza grupa przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Woli Mystkowskiej 7 czerwca spotkała się ze swoimi rodzicami i rodzeństwem w Wielątkach-Folwarku na Pikniku Rodzinnym, zorganizowanym przez wychowawczynię Agnieszkę Ślubowską.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku