BRAŃSZCZYK: Minister zainteresuje się sprawą

Powiat

BRAŃSZCZYK: Minister zainteresuje się sprawą

04.06.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Podczas niedzielnego spotkania, zorganizowanego 27 maja w szkole w Brańszczyku przez PiS, z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem padło z sali pytanie o drogę łączącą Udrzynek z Brańszczykiem (tzw. trakt napoleoński). W tej chwili ze względów bezpieczeństwa nie można nią jeździć, bo jest tak zniszczona, zdewastowana, że została zamknięta dla ruchu. – Kiedy będzie zrobiona ta droga – pytał jeden z mieszkańców gminy. Minister obiecał, że zainteresuje się sprawą.
 
Minister Kowalczyk nie znał sprawy, poprosił o wyjaśnienia obecnego na spotkaniu wójta Mieczysława Pękula. Włodarz gminy poinformował, że z powodu budowy S8 ruch został przerzucony na drogę serwisową szer. 6 m. Jednak często dochodzi na niej do różnego rodzaju zdarzeń, ponad 1000 rocznie, cały ruch, także ciężki,  przenosi się wtedy na drogi gminne, które przez to są niszczone. Gminna droga powinna być remontowana z gminnych środków, ale gminy na to nie stać. – Problem jest taki, ze szukamy ze starostą pieniędzy na remont tej drogi– mówił wójt, podkreślając, że Generalna Dyrekcja od tego się odżegnuje, wykonawca – firma Skanska również, wojewoda problem zrozumiał, ale na razie nie ma jasnej odpowiedzi. - Czy minister infrastruktury mógłby mi pomóc  - wójt zwrócił się z tym pytaniem do Henryka Kowalaczyka. 
Minister Kowalczyk po tych wyjaśnieniach uznał, że Generalna Dyrekcja nie powinna się uchylać, uszkodzenia powinny być naprawione, na razie przynajmniej na tyle, by droga znowu była przejezdna. Całkowicie wyremontowana powinna być po zakończeniu inwestycji na S8. – Kolejne drogi niszczą – sygnalizowano z sali - Zainteresuję się sprawą – obiecał Henryk Kowalczyk.
Więcej o spotkaniu z ministrem i nowym programie „Czyste Powietrze” za tydzień.
AKFinanse 728x240 (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Opowieść wigilijna, czyli droga do szczęścia (foto)

SOMIANKA: Opowieść wigilijna, czyli droga do szczęścia (foto)

By wprowadzić uczniów i nauczycieli w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia dzieci z klas starszych, pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego p. A. Liśkiewicz, zrealizowały spektakl „Opowieść wigilijna” na motywach powieści Charlesa Dickensa. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Niebezpieczne ujęcia…

BRAŃSZCZYK: Niebezpieczne ujęcia…

Wojewoda mazowiecki uznał skargę Janiny Demetriou-Warburton w sprawie utajnienia posiedzenia komisji rady gminy. Ponieważ zarówno obrady rady gminy, jak i komisji są jawne i skarżąca mogła w nich uczestniczyć, radni niesłusznie przenieśli dyskusję na inny termin. Samorządowcy nie zgadzają się z tą oceną zaistniałej sytuacji, wskazują na nieścisłości w skardze.
zobacz więcej
SOMIANKA: Opłata drastycznie wysoka

SOMIANKA: Opłata drastycznie wysoka

Na sesji rady gminy 8 stycznia radni uchwalili nowe stawki za odbiór i utylizację odpadów. O wysokości opłaty będzie decydowała liczba mieszkańców danej nieruchomości. Jeszcze w styczniu opłaty będą naliczane, jak dotychczas, od gospodarstwa. Nowe zasady wchodzą od 1 lutego. Gmina będzie płaciła wybranej w przetargu firmie za rzeczywiście odebrane śmieci, a nie ryczałtowo, jak do tej pory. Wywożone z terenu gminy śmieci będą ważone.
zobacz więcej
SOMIANKA: Warszawska Syrenka (foto)

SOMIANKA: Warszawska Syrenka (foto)

Gminę Somianka w eliminacjach powiatowych 40. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, który odbędzie 6 kwietnia w wyszkowskiej bibliotece, będzie reprezentować 9 laureatów etapu gminnego. Uczestniczyło w nim 42 recytatorów.  
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom
Zitcom