BRAŃSZCZYK: Liga Bociana zakończona

Powiat

BRAŃSZCZYK: Liga Bociana zakończona

06.11.2018
autor: Stowarzyszenie BOCIAN KRiS (opr. red.)
Organizowana przez Stowarzyszenie BOCIAN KRiS Liga Bociana, która od lipca rozgrywana była na boisku za Urzędem Gminy w Brańszczyku, została zakończona. Zwyciężyła drużyna Eden. Podczas gali w remizie OSP Brańszczyk zostały wręczone nagrody (na fot.).
 
Wśród rywalizujących zespołów nie zabrakło reprezentacji okolicznych sołectw, najwięcej, bo aż trzy, zgłosiła Trzcianka. Byli też zawodnicy z gmin Długosiodło i Wyszków. Zgłosiło się 16 drużyn, które drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy. Z każdej do następnego etapu Ligi Bociana wychodziły najlepsze cztery. Drużyny, które wywalczyły awans w fazie zasadniczej, do kolejnego etapu awansowały jedynie z dorobkiem, jaki udało im się wywalczyć z ekipami liczącymi się w dalszym etapie walki o mistrzostwo. W fazie mistrzowskiej drużyny, które uzyskały awans, grały jedynie z zespołami, z którymi w bieżącej edycji nie miały możliwości bezpośredniej rywalizacji o punkty. W efekcie w finałach każda z drużyn rozegrała dodatkowo cztery spotkania, które zadecydowały ostatecznie o podium rozgrywek.
Emocje trwały do samego końca. Ostatecznie, tak samo jak w zeszłym roku, najlepsza okazała się drużyna Eden. II miejsce zajął FC Brańszczyk, III – FC Widelec.
Stowarzyszenie BOCIAN KRiS zorganizowało w remizie OSP w Brańszczyku galę zakończenia rozgrywek. Pamiątkowe fotogranity wręczono wszystkim drużynom Ligi Bociana 2018. Drużyny, które wywalczyły miejsce na podium, otrzymały puchary, a ich piłkarze pamiątkowe fotogranity. W głosowaniu najlepszym zawodnikiem Ligi Bociana 2018 wybrano Jarosława Wyszyńskiego z FC Widelec, a najlepszym bramkarzem Pawła GIGI Kowalskiego z FC Brańszczyk. Najlepszym strzelcem został Patryk Akier (Eden) – z dorobkiem 20 bramek nie miał sobie równych, a jego strzały z lewej nogi niemal zawsze trafiały w światło bramki. Najlepszym sędzią Ligi Bociana został Marcin Pietrzak.
Na rozpoczęcie oraz zakończenie rozgrywek grupowych organizatorzy przygotowali strefę grillową (wygrodzoną przy boisku przez firmę Pomelac). Dzięki uprzejmości władz samorządowych i OSP Brańszczyk stanęły tam namioty oraz ławki i stoły. Zakłady Mięsne „Somianka” zapewniły darmową kiełbaskę, a Piekarnia WAWIE w Brańszczyku – pieczywo. 
W Lidze Bociana planowanej na 2019 rok przewidywane są dwa poziomy rozgrywek. Drużyny, które nie awansowały ze swoich grup w fazie zasadniczej, przyszłoroczne zmagania rozpoczną od II ligi.
Projekt Liga Bociana został dofinansowany ze środków Programu Działaj Lokalnie X Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie LGD Równiny Wołomińskiej.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan