BRAŃSZCZYK: Liga Bociana zakończona

Powiat

BRAŃSZCZYK: Liga Bociana zakończona

06.11.2018
autor: Stowarzyszenie BOCIAN KRiS (opr. red.)
Organizowana przez Stowarzyszenie BOCIAN KRiS Liga Bociana, która od lipca rozgrywana była na boisku za Urzędem Gminy w Brańszczyku, została zakończona. Zwyciężyła drużyna Eden. Podczas gali w remizie OSP Brańszczyk zostały wręczone nagrody (na fot.).
 
Wśród rywalizujących zespołów nie zabrakło reprezentacji okolicznych sołectw, najwięcej, bo aż trzy, zgłosiła Trzcianka. Byli też zawodnicy z gmin Długosiodło i Wyszków. Zgłosiło się 16 drużyn, które drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy. Z każdej do następnego etapu Ligi Bociana wychodziły najlepsze cztery. Drużyny, które wywalczyły awans w fazie zasadniczej, do kolejnego etapu awansowały jedynie z dorobkiem, jaki udało im się wywalczyć z ekipami liczącymi się w dalszym etapie walki o mistrzostwo. W fazie mistrzowskiej drużyny, które uzyskały awans, grały jedynie z zespołami, z którymi w bieżącej edycji nie miały możliwości bezpośredniej rywalizacji o punkty. W efekcie w finałach każda z drużyn rozegrała dodatkowo cztery spotkania, które zadecydowały ostatecznie o podium rozgrywek.
Emocje trwały do samego końca. Ostatecznie, tak samo jak w zeszłym roku, najlepsza okazała się drużyna Eden. II miejsce zajął FC Brańszczyk, III – FC Widelec.
Stowarzyszenie BOCIAN KRiS zorganizowało w remizie OSP w Brańszczyku galę zakończenia rozgrywek. Pamiątkowe fotogranity wręczono wszystkim drużynom Ligi Bociana 2018. Drużyny, które wywalczyły miejsce na podium, otrzymały puchary, a ich piłkarze pamiątkowe fotogranity. W głosowaniu najlepszym zawodnikiem Ligi Bociana 2018 wybrano Jarosława Wyszyńskiego z FC Widelec, a najlepszym bramkarzem Pawła GIGI Kowalskiego z FC Brańszczyk. Najlepszym strzelcem został Patryk Akier (Eden) – z dorobkiem 20 bramek nie miał sobie równych, a jego strzały z lewej nogi niemal zawsze trafiały w światło bramki. Najlepszym sędzią Ligi Bociana został Marcin Pietrzak.
Na rozpoczęcie oraz zakończenie rozgrywek grupowych organizatorzy przygotowali strefę grillową (wygrodzoną przy boisku przez firmę Pomelac). Dzięki uprzejmości władz samorządowych i OSP Brańszczyk stanęły tam namioty oraz ławki i stoły. Zakłady Mięsne „Somianka” zapewniły darmową kiełbaskę, a Piekarnia WAWIE w Brańszczyku – pieczywo. 
W Lidze Bociana planowanej na 2019 rok przewidywane są dwa poziomy rozgrywek. Drużyny, które nie awansowały ze swoich grup w fazie zasadniczej, przyszłoroczne zmagania rozpoczną od II ligi.
Projekt Liga Bociana został dofinansowany ze środków Programu Działaj Lokalnie X Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie LGD Równiny Wołomińskiej.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: To jest wyzwanie (foto)

SOMIANKA: To jest wyzwanie (foto)

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, już osiemnasty, tradycyjnie odbył się w  szkole w Jackowie Górnym, w niedzielę 15 stycznia. - Wrażenie zrobiło na mnie to, że i dzieciom, i pedagogom chce się coś robić – zauważył jeden z jurorów. W finale powiatowym konkursu, 26 stycznia w Wyszkowie, gminę będą reprezentować uczniowie z Jackowa Górnego, Krąg i Woli Mystkowskiej. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Jasełka wprowadziły święta (foto)

RZĄŚNIK: Jasełka wprowadziły święta (foto)

Boże Narodzenie to czas przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów są bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat. 21 grudnia uczniowie w szkole w Porządziu wystawili jasełka.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Zakopower na Jagodowych żniwach (foto)

ZABRODZIE: Zakopower na Jagodowych żniwach (foto)

Impreza promująca gminę Zabrodzie i jej walory przyrodnicze, „Jagodowe żniwa za brodem”, po raz trzeci odbyła się w Kicinach. Były zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, a gwiazdą wieczoru był zespół „Zakopower”. 
zobacz więcej
Powiatowo - Gminne Dożynki w Rząśniku (foto)

Powiatowo - Gminne Dożynki w Rząśniku (foto)

Powiatowo-gminne dożynki w tym roku odbyły się w Rząśniku, w niedzielę 28 sierpnia. – Od starostów dożynkowych otrzymaliśmy bochen chleba wypieczony z ziarna, które dojrzewało na tej ziemi, jako wynik współdziałania Stwórcy i rolnika – podkreślił starosta wyszkowski. – Mieszkańcom wsi dziękuję i kieruję słowa uznania i szacunek za wasz trud, za wieńce dożynkowe.
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
Bricomarche
Bricomarche

Sonda

3.46% (53 głosów)
3.14% (48 głosów)
27.96% (428 głosów)
3.00% (46 głosów)
2.61% (40 głosów)
4.44% (68 głosów)
30.63% (469 głosów)
3.66% (56 głosów)
2.35% (36 głosów)
2.61% (40 głosów)
16.13% (247 głosów)