BRAŃSZCZYK: Liga Bociana zakończona

Powiat

BRAŃSZCZYK: Liga Bociana zakończona

06.11.2018
autor: Stowarzyszenie BOCIAN KRiS (opr. red.)
Organizowana przez Stowarzyszenie BOCIAN KRiS Liga Bociana, która od lipca rozgrywana była na boisku za Urzędem Gminy w Brańszczyku, została zakończona. Zwyciężyła drużyna Eden. Podczas gali w remizie OSP Brańszczyk zostały wręczone nagrody (na fot.).
 
Wśród rywalizujących zespołów nie zabrakło reprezentacji okolicznych sołectw, najwięcej, bo aż trzy, zgłosiła Trzcianka. Byli też zawodnicy z gmin Długosiodło i Wyszków. Zgłosiło się 16 drużyn, które drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy. Z każdej do następnego etapu Ligi Bociana wychodziły najlepsze cztery. Drużyny, które wywalczyły awans w fazie zasadniczej, do kolejnego etapu awansowały jedynie z dorobkiem, jaki udało im się wywalczyć z ekipami liczącymi się w dalszym etapie walki o mistrzostwo. W fazie mistrzowskiej drużyny, które uzyskały awans, grały jedynie z zespołami, z którymi w bieżącej edycji nie miały możliwości bezpośredniej rywalizacji o punkty. W efekcie w finałach każda z drużyn rozegrała dodatkowo cztery spotkania, które zadecydowały ostatecznie o podium rozgrywek.
Emocje trwały do samego końca. Ostatecznie, tak samo jak w zeszłym roku, najlepsza okazała się drużyna Eden. II miejsce zajął FC Brańszczyk, III – FC Widelec.
Stowarzyszenie BOCIAN KRiS zorganizowało w remizie OSP w Brańszczyku galę zakończenia rozgrywek. Pamiątkowe fotogranity wręczono wszystkim drużynom Ligi Bociana 2018. Drużyny, które wywalczyły miejsce na podium, otrzymały puchary, a ich piłkarze pamiątkowe fotogranity. W głosowaniu najlepszym zawodnikiem Ligi Bociana 2018 wybrano Jarosława Wyszyńskiego z FC Widelec, a najlepszym bramkarzem Pawła GIGI Kowalskiego z FC Brańszczyk. Najlepszym strzelcem został Patryk Akier (Eden) – z dorobkiem 20 bramek nie miał sobie równych, a jego strzały z lewej nogi niemal zawsze trafiały w światło bramki. Najlepszym sędzią Ligi Bociana został Marcin Pietrzak.
Na rozpoczęcie oraz zakończenie rozgrywek grupowych organizatorzy przygotowali strefę grillową (wygrodzoną przy boisku przez firmę Pomelac). Dzięki uprzejmości władz samorządowych i OSP Brańszczyk stanęły tam namioty oraz ławki i stoły. Zakłady Mięsne „Somianka” zapewniły darmową kiełbaskę, a Piekarnia WAWIE w Brańszczyku – pieczywo. 
W Lidze Bociana planowanej na 2019 rok przewidywane są dwa poziomy rozgrywek. Drużyny, które nie awansowały ze swoich grup w fazie zasadniczej, przyszłoroczne zmagania rozpoczną od II ligi.
Projekt Liga Bociana został dofinansowany ze środków Programu Działaj Lokalnie X Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie LGD Równiny Wołomińskiej.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO zaprasza na Dzień Kobiet

DŁUGOSIODŁO zaprasza na Dzień Kobiet

Koncert z okazji Dnia Kobiet odbędzie się w niedzielę 4 marca o godz. 17 w Centrum Kultury.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: To wspólne święto wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny (foto)

RZĄŚNIK: To wspólne święto wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny (foto)

11 listopada to data niezmiernie ważna dla każdego Polaka. To dzień odzyskania niepodległości. Po 123 latach rozbiorów, karania za mówienie po polsku, zsyłek na Sybir, germanizacji, walki brata z bratem, Polacy odzyskali swój dom, odzyskali orła białego, odzyskali biało-czerwoną flagę. To także okazja do uczczenia wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że dziś żyjemy w niepodległej Polsce. 11 listopada to wspólne święto wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. To dzień, w którym możemy, jako Polacy, jako mieszkańcy ziemi rząśnickiej, podziękować naszym Walecznym Bohaterom – tak rozpoczął swoje wystąpienie wójt Paweł Kołodziejski podczas uroczystości 11 listopada przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Rząśniku.
zobacz więcej
ZABRODZIE: O oświetleniu przystanków

ZABRODZIE: O oświetleniu przystanków

W końcu lutego GDDKiA Rejon w Ostrowi Mazowieckiej postawiła na przystanku autobusowym w Gaju, przy drodze krajowej nr 8, słupy oświetleniowe na baterie słoneczne. To efekt działań mieszkańców i władz gminy. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Pierwsza Ekstremalna Droga Krzyżowa z Poręby

BRAŃSZCZYK: Pierwsza Ekstremalna Droga Krzyżowa z Poręby

W piątek  23 marca, podczas trwania rekolekcji w parafii Poręba, ponad 140 osób po Mszy św. o 18.00 wyruszyło w Ekstremalną Drogę Krzyżową... Czemu ekstremalną? „Bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie, w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, by opuścić swoją strefę komfortu i powiedzieć Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, ale dlatego, bo chcę się z Tobą spotkać. To droga do nowego życia”.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku