BRAŃSZCZYK: Liga Bociana zakończona

Powiat

BRAŃSZCZYK: Liga Bociana zakończona

06.11.2018
autor: Stowarzyszenie BOCIAN KRiS (opr. red.)
Organizowana przez Stowarzyszenie BOCIAN KRiS Liga Bociana, która od lipca rozgrywana była na boisku za Urzędem Gminy w Brańszczyku, została zakończona. Zwyciężyła drużyna Eden. Podczas gali w remizie OSP Brańszczyk zostały wręczone nagrody (na fot.).
 
Wśród rywalizujących zespołów nie zabrakło reprezentacji okolicznych sołectw, najwięcej, bo aż trzy, zgłosiła Trzcianka. Byli też zawodnicy z gmin Długosiodło i Wyszków. Zgłosiło się 16 drużyn, które drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy. Z każdej do następnego etapu Ligi Bociana wychodziły najlepsze cztery. Drużyny, które wywalczyły awans w fazie zasadniczej, do kolejnego etapu awansowały jedynie z dorobkiem, jaki udało im się wywalczyć z ekipami liczącymi się w dalszym etapie walki o mistrzostwo. W fazie mistrzowskiej drużyny, które uzyskały awans, grały jedynie z zespołami, z którymi w bieżącej edycji nie miały możliwości bezpośredniej rywalizacji o punkty. W efekcie w finałach każda z drużyn rozegrała dodatkowo cztery spotkania, które zadecydowały ostatecznie o podium rozgrywek.
Emocje trwały do samego końca. Ostatecznie, tak samo jak w zeszłym roku, najlepsza okazała się drużyna Eden. II miejsce zajął FC Brańszczyk, III – FC Widelec.
Stowarzyszenie BOCIAN KRiS zorganizowało w remizie OSP w Brańszczyku galę zakończenia rozgrywek. Pamiątkowe fotogranity wręczono wszystkim drużynom Ligi Bociana 2018. Drużyny, które wywalczyły miejsce na podium, otrzymały puchary, a ich piłkarze pamiątkowe fotogranity. W głosowaniu najlepszym zawodnikiem Ligi Bociana 2018 wybrano Jarosława Wyszyńskiego z FC Widelec, a najlepszym bramkarzem Pawła GIGI Kowalskiego z FC Brańszczyk. Najlepszym strzelcem został Patryk Akier (Eden) – z dorobkiem 20 bramek nie miał sobie równych, a jego strzały z lewej nogi niemal zawsze trafiały w światło bramki. Najlepszym sędzią Ligi Bociana został Marcin Pietrzak.
Na rozpoczęcie oraz zakończenie rozgrywek grupowych organizatorzy przygotowali strefę grillową (wygrodzoną przy boisku przez firmę Pomelac). Dzięki uprzejmości władz samorządowych i OSP Brańszczyk stanęły tam namioty oraz ławki i stoły. Zakłady Mięsne „Somianka” zapewniły darmową kiełbaskę, a Piekarnia WAWIE w Brańszczyku – pieczywo. 
W Lidze Bociana planowanej na 2019 rok przewidywane są dwa poziomy rozgrywek. Drużyny, które nie awansowały ze swoich grup w fazie zasadniczej, przyszłoroczne zmagania rozpoczną od II ligi.
Projekt Liga Bociana został dofinansowany ze środków Programu Działaj Lokalnie X Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie LGD Równiny Wołomińskiej.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
Bricomarche