BRAŃSZCZYK: Ku czci św. Jana Pawła II Przyjaciela Młodych (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Ku czci św. Jana Pawła II Przyjaciela Młodych (foto)

10.06.2016
autor: Elżbieta Borzymek
W Młodzieżowej Parafiadzie ku czci Świętego Jana Pawła II, która odbyła się  8 czerwca w Porębie, wzięły udział reprezentacje szkół gminnych. Rywalizowały w bieganiu, piłce nożnej, przeciąganiu liny i na torze przeszkód. Puchary wywalczyły reprezentacje Szkoły Podstawowej w Białymbłocie oraz Gimnazjum w Brańszczyku. 
Po Mszy św. odprawionej w kościele pw. św. Barbary rozpoczęła się rywalizacja sportowa.  Najpierw na łące za plebanią rozegrano sztafetowe biegi przełajowe. Pałeczkę przekazywali sobie dziewczęta i chłopcy. Zmaganiom przyglądała się z gniazda rodzina bocianów.  
Okazało się, że na parafiadzie królowała piłka nożna – być może z powodu zbliżających się mistrzostw EURO 2016. Na boiska piłkarskie (jednocześnie mecze były rozgrywane na trzech) wybiegli zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Reprezentacje szkół podstawowych składały się z pięciu zawodników, natomiast gimnazjalnych – z sześciu. 
Ogromne emocje jak zawsze wywoływało przeciąganie liny. Drużyny liczyły sześć osób, ale w każdej musiała być przynajmniej jedna dziewczyna. Specjalny tor przeszkód mieli do pokonania uczniowie klas IV.
Po tak dużym wysiłku nie mogły nie smakować lody czy potrawy z grilla.
Oczywiście konkurencje odbywały się pod okiem nauczycieli i księży, ale włączeni w to byli także uczniowie, którzy pełnili rolę sędziów, a także np. fotografów.  
W kategorii starszej rywalizowały dwa gimnazja. O zwycięstwie Brańszczyka zdecydowały dopiero rzuty karne (4:3). Sportowcy z Poręby zwyciężyli w piłce nożnej dziewcząt i przeciąganiu liny, natomiast z Brańszczyka – w turnieju piłkarskim chłopców i biegach przełajowych.
Swoje reprezentacje wystawiło 6 szkół podstawowych. W klasyfikacji końcowej zwyciężyło Białebłoto, przed: 2. Trzcianką, 3. Brańszczykiem, 4. Porębą, 5. Budami Nowymi i 6. Turzynem. 
Oto najlepsze zespoły w  poszczególnych konkurencjach: 
  • biegi przełajowe: kl. IV - 1. Brańszczyk, 2. Poręba, 3. Trzcianka, kl. V-VI - 1. Białebłoto, 2. Trzcianka, 3. Brańszczyk,
  • przeciąganie liny: kl. IV – 1. Poręba, 2. Białebłoto, 3. Trzcianka, kl. V-VI – 1. Brańszczyk, 2. Turzyn, 3. Poręba
  • piłka nożna dziewczat: 1. Białebłoto, 2. Budy Nowe, 3. Trzcianka,
  • piłka nożna chłopców: 1. Trzcianka, 2. Białebłoto, 3. Brańszczyk, 
  • tor przeszkód: 1. Poręba, 2. Białebłoto, 3. Trzcianka.
Organizatorami imprezy byli proboszcz ks. prałat Andrzej Grzybowski i wójt Mieczysław Pękul.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość