BRAŃSZCZYK: Kto wykona najpiękniejszą szopkę...

Powiat

BRAŃSZCZYK: Kto wykona najpiękniejszą szopkę...

10.12.2019
autor: Opr. EB
... pojedzie na wycieczkę do Warszawy. W Gminnym Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową, pod patronatem wójta,  mogą brać udział osoby, rodziny, zespoły. Swoje prace powinny dostarczyć do Gminnego Domu Kultury do wtorku 17 grudnia godz. 15.30. 
 
W regulaminie konkursu zapisano:
„1. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie przestrzennej Szopki Bożonarodzeniowej. 
2. Szopkę należy wykonać własnoręcznie z surowców: naturalnych (np. drewno, rośliny), spożywczych (np. makaron) lub przemysłowych (plastik, mydło itp.) 
3. Szopka nie może zawierać elementów gotowych (np. kupionych figurek, lalek itp.) 
4. Wymiary szopki są nieograniczone”. 
Prace będą oceniane w 2 kategoriach: 
- rodzina, 
- zespół. 
Autorzy wszystkich prac otrzymają okolicznościowe dyplomy i upominki. Dla laureatów przewidziana jest nagroda w postaci wycieczki do Warszawy w okresie świątecznym; zwiedzanie najciekawszych szopek bożonarodzeniowych w stolicy oraz iluminacji świetlnej na Trakcie Królewskim, zwiedzanie wybranego muzeum.
 
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Żeby opuszczony pałac nie niszczał

ZABRODZIE: Żeby opuszczony pałac nie niszczał

Konferencja naukowa „Dlaczego Dębinki? – związki Cypriana Kamila Norwida z ziemią zabrodzką” odbyła się 2 grudnia w GOK w Zabrodziu. Mówili o tym naukowcy dr Tomasz Korpysz i dr hab. Piotr Chlebowski. Prezes Fundacji Museion Norwid Jacenty Matysik przedstawił wizję funkcjonowania i otoczenia pałacu w Dębinkach, do niedawna siedziby domu dziecka, który od września funkcjonuje w Wyszkowie. Głównym celem tego spotkania było doprowadzenie do tego, by opuszczony zabytek nie niszczał.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Budżet uchwalony

DŁUGOSIODŁO: Budżet uchwalony

Rada gminy zatwierdziła budżet na 2017 r. już w połowie grudnia. Zaplanowano inwestycje na ponad 6,5 mln zł, głównie wodno-kanalizacyjne i drogowe. Wyzwaniem organizacyjnym i finansowym będzie reforma oświaty i podwyżki. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Demokracja w wydaniu gminy

BRAŃSZCZYK: Demokracja w wydaniu gminy

Janina Demetriou-Warburton oskarżyła wójta Mieczysława Pękula o dopuszczenie się samowoli. Na ostatniej w minionym roku sesji rady gminy wójt odniósł się do zarzutów. Wyjaśnienia skierował do obecnych, wśród których nie było skarżącej. – To kłamstwo, mnie to specjalnie nie dziwi, bo każda jedna notka, pisana przez tę panią, zawsze połączone jest z insynuacją, kłamstwem. Wiem, dlaczego pani dzisiaj nie ma, bo bym sobie z nią podyskutował – uznał wójt.
zobacz więcej
SOMIANKA: Z okazji Święta Niepodległości

SOMIANKA: Z okazji Święta Niepodległości

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance z okazji Święta Niepodległości zorganizował konkurs plastyczny pt. „Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie!”. Wpłynęło 85 pięknych, kolorowych prac. Można je oglądać na wystawie w GOK w Somiance.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Mrówka - styczeń - luty 2020