BRAŃSZCZYK: Konkurs wiedzy o Brańszczyku (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Konkurs wiedzy o Brańszczyku (foto)

31.05.2017
autor: ZSS Brańszczyk
23 maja w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Brańszczyku. Do zmagań przystąpiło 13 uczestników. Do składu komisji konkursowej zaproszono dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku Marylę Puścian, dyrektor ZSS Elżbietę Piórkowską i nauczycielkę ZSS Ewelinę Ginko.
Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania z trzech dziedzin: zarys historii Brańszczyka, zabytki i miejsca pamięci narodowej oraz przyroda gminy Brańszczyk.
Laureatami Szkolnego Konkursu Wiedzy o Brańszczyku zostali: I miejsce - Grzegorz Wołyniec, II miejsce - Kamil Majewski, III miejsce - Jarosław Olkowski.
Komisja rozstrzygnęła także Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „Mój Brańszczyk”, w którym brali udział uczniowie klas I - III. Laureatami zostali: I miejsce - Piotr Perzan, II miejsce - Rafał Roguski, III miejsce - Sebastian Michalak.
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali książki pt. „Gmina Brańszczyk - nadbużańskie klimaty”, które ufundował Gminny Dom Kultury w Brańszczyku.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Świetlica, która ma integrować (foto)

RZĄŚNIK: Świetlica, która ma integrować (foto)

Piknikiem rodzinnym „Wesołe Lato” zainaugurowała w niedzielę 31 lipca swoje istnienie świetlica wiejska w Wielątkach Nowych. Zaadaptowane  w budynku byłej szkoły pomieszczenia i odnowione przez gminę poświęcił ks. proboszcz Tadeusz Suchta. – Mieszkańcom tej świetlicy gratuluję – zwrócił się do obecnych. – Taka świetlica potrzebna jest w każdej wsi. – Myślę, że ta świetlica powinna wszystkich zjednoczyć, połączyć – dodał wójt Paweł Kołodziejski. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Rowerowa majówka

BRAŃSZCZYK: Rowerowa majówka

Biało-Czerwony Rajd Rowerowy wyruszy 2 maja (środa) o godz. 13 sprzed Urzędu Gminy w Brańszczyku. Trasa będzie miała ok. 25 km utwardzoną drogą i zakończy się w skansenie w Brańszczyku, gdzie na strudzonych rowerzystów będzie czekał posiłek. Zapisy do 30 kwietnia w Gminnym Domu Kultury.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wójt informuje

BRAŃSZCZYK: Wójt informuje

W kwietniu była rozdawana mieszkańcom 2-stronicowa ulotka formatu A4 „Informacja Wójta Gminy Brańszczyk”. Dowiadujemy się z niej m.in., w jakich godzinach czynne są urząd gminy i USC, kiedy wójt przyjmuje interesantów, a kiedy w sprawie skarg i wniosków. Znajdujemy też odpowiedź na intrygujące pytanie: Gdzie jest wójt? 
zobacz więcej
SOMIANKA: Księgozbiór filii bibliotecznej przejmie szkoła

SOMIANKA: Księgozbiór filii bibliotecznej przejmie szkoła

Radni na sesji 27 maja zdecydowali o likwidacji Filii Bibliotecznej w Woli Mystkowskiej z dniem 31 sierpnia 2016 r. Księgozbiór filii zostanie przekazany do biblioteki szkolnej w Zespole Szkół w tej samej miejscowości. Mają na tym skorzystać czytelnicy, który będą mieli dogodniejszy dostęp do książek, bo biblioteka szkolna ma być dużej czynna. Sprzęt i wyposażenie filii przejmą GOK oraz ZS.
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020