BRAŃSZCZYK: Komunikat Wójta Gminy

Powiat

BRAŃSZCZYK: Komunikat Wójta Gminy

11.03.2020
autor: opr. EB
W związku z wydaniem specustawy o przeciwdziałaniu COVID-19, wywołanej koronawirusem, informuję:
- od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.
 
Pierwsze dwa dni (czwartek i piątek, 12-13 marca) to okres przejściowy. W okresie przejściowym w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze. 
Od poniedziałku 16 marca br. zajęcia zostają zawieszone. Uczniowie nie przychodzą do przedszkola, szkoły, placówki oświatowej. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 
Rodzicu, jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS. Przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny, zalecamy, aby dzieci nie pozostawały pod opieką osób starszych. Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz. Śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
- o odwołaniu imprez masowych oraz innych wydarzeń gromadzących dużą liczbę uczestników, organizowanych przez Gminę Brańszczyk oraz jej jednostki organizacyjne, 
 
- w tym czasie swoją działalność zawieszają wszystkie instytucje kulturalne działające na terenie gminy Brańszczyk – takie jak Gminny Dom Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich.
 
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
• Często myj ręce przy użyciu mydła i wody. 
• Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają. 
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. 
Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie:gov.pl/koronawirus
 
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800-190-590! 
 
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną