BRAŃSZCZYK: Komunikat Wójta Gminy

Powiat

BRAŃSZCZYK: Komunikat Wójta Gminy

11.03.2020
autor: opr. EB
W związku z wydaniem specustawy o przeciwdziałaniu COVID-19, wywołanej koronawirusem, informuję:
- od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.
 
Pierwsze dwa dni (czwartek i piątek, 12-13 marca) to okres przejściowy. W okresie przejściowym w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze. 
Od poniedziałku 16 marca br. zajęcia zostają zawieszone. Uczniowie nie przychodzą do przedszkola, szkoły, placówki oświatowej. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 
Rodzicu, jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS. Przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny, zalecamy, aby dzieci nie pozostawały pod opieką osób starszych. Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz. Śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
- o odwołaniu imprez masowych oraz innych wydarzeń gromadzących dużą liczbę uczestników, organizowanych przez Gminę Brańszczyk oraz jej jednostki organizacyjne, 
 
- w tym czasie swoją działalność zawieszają wszystkie instytucje kulturalne działające na terenie gminy Brańszczyk – takie jak Gminny Dom Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich.
 
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
• Często myj ręce przy użyciu mydła i wody. 
• Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają. 
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. 
Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie:gov.pl/koronawirus
 
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800-190-590! 
 
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom