BRAŃSZCZYK: J@k w necie? Bezpiecznie!

Powiat

BRAŃSZCZYK: J@k w necie? Bezpiecznie!

08.03.2017
autor: Maryla Puścian
Gminny Dom Kultury w Brańszczyku zgłosił swój akces do konkursu na najciekawszą na Mazowszu inicjatywę profilaktyczno-edukacyjną dotyczącą zagospodarowania czasu wolnego oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych. Z dziećmi spotkali się przedstawiciel Orange, policjantka (na fot.) i nauczycielka angielskiego, by przestrzec je przed niebezpieczeństwami czyhającymi w Internecie.  
GOK w dobie internetowego hejtu podjął się zorganizowania spotkania dla dzieci pod nazwą „Secure Network” (Bezpieczny w sieci) w formie warsztatów w zakresie bezpiecznego posługiwania się Internetem.
15 lutego przybyli do GDK starszy sierżant Iwona Krajewska z KPP w Wyszkowie, przedstawiciel Orange oraz nauczycielka angielskiego Monika Tranczewska.
Dyrektor GDK Maryla Puścian przedstawiła prelegentów zaznaczając, że dzieci mogą pytać i żywo uczestniczyć w warsztatach, aby jak najwięcej uzyskać wiedzy i wszystko zrozumieć. Internet bowiem tak bardzo zaistniał w domach, szkołach i placówkach kulturalnych, że wprost niektórzy nie potrafią się bez niego obyć. Dlatego też niezwykle ważne jest, by znać istniejące wraz jego przydatnością niebezpieczeństwa.
Przedstawiciel Orange mówił bardzo przystępnie i ciekawie, posłużył się bajkami o owieczkach serfujących po Internecie i konsekwencjach z tym związanych. Pokaz bardzo dzieciom się spodobał i na wiele niebezpieczeństw zwróciły uwagę. Potem prawidłowo odpowiadały, jak należy się zachować, by ustrzec się przed zagrożeniem. 
Policjantka przytoczyła kilka przykładów z życia wziętych, by przestrzec dzieci przed hejtem i niewłaściwym traktowaniem swoich kolegów i koleżanek. Przekonywująco i klarownie przedłożyła dzieciom „J@k w necie? Bezpiecznie!”, sprawdzając pozyskane przez nie informacje poprzez wypełnienie ankiety. 
Natomiast nauczycielka Monika Tranczewska zaznajomiła dzieci z hasłami i słowami pojawiającymi się w Internecie w języku angielskim, na które szczególnie powinny być uwrażliwione i sprawdzać, czy pochodzą z właściwego źródła. Posługując się „Web  Language”, wytłumaczyła ich znaczenie.
Dzieci nagrodziły prelegentów brawami, a dyrektor przekazała im albumy o gminie Brańszczyk, serdecznie dziękując za współpracę i przekazanie tak cennych informacji o tym, jak korzystać z Internetu, by być bezpiecznym.
Organizatorami konkursu są: Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Komendant Wojewódzkiego Policji, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Komendant Stołeczny Policji.
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Zapraszają na kolonie

RZĄŚNIK: Zapraszają na kolonie

Stowarzyszenie Zespół Regionalny „Śwarni” ogłasza nabór na 14-dniowe, w dniach 16 – 29 sierpnia, kolonie w Białym Dunajcu dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, które nie ukończyły 16. roku życia.
Kolonie organizuje również LGD Równiny Wołomińskiej.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Zwiedzili hutę szkła (foto)

DŁUGOSIODŁO: Zwiedzili hutę szkła (foto)

Uczniowie dwóch klas pierwszych gimnazjum w Długosiodle 12 stycznia zwiedzili hutę szkła Ardagh Glass w Wyszkowie. W Multikinie w Warszawie obejrzeli jeden z filmów z serii  „Gwiezdne wojny”.
zobacz więcej
SOMIANKA: W finale powiatowym

SOMIANKA: W finale powiatowym

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się 9 lutego w Zespole Szkół w Woli Mystkowskiej. Uczestniczyły w nich 32 osoby, 24 ze szkół podstawowych, 8 gimnazjalistów. Najwięcej miejsc na podium zajęli uczniowie Zespołu Szkół w Somiance i oni głównie będę reprezentować gminę w finale powiatowym.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Kultywowali tradycje przodków (foto)

BRAŃSZCZYK: Kultywowali tradycje przodków (foto)

W niedzielę 21 sierpnia w Brańszczyku odbyły się gminne dożynki. Podobnie jak w ubiegłym roku, uroczystość miała miejsce w skansenie. Pod sceną pyszniły się piękne wieńce dożynkowe, stoły biesiadne zapraszały do kosztowania potraw, do zabawy zaprosiły zespoły muzyczne. Na placu było gwarno i wesoło. Wójt Mieczysław Pękul podkreślał, że święto to jest przede wszystkim uhonorowaniem rolniczego trudu.
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna
mrówka maj 2017

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?
56.20% (272 głosów)
43.80% (212 głosów)
fotobudka star