BRAŃSZCZYK: J@k w necie? Bezpiecznie!

Powiat

BRAŃSZCZYK: J@k w necie? Bezpiecznie!

08.03.2017
autor: Maryla Puścian
Gminny Dom Kultury w Brańszczyku zgłosił swój akces do konkursu na najciekawszą na Mazowszu inicjatywę profilaktyczno-edukacyjną dotyczącą zagospodarowania czasu wolnego oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych. Z dziećmi spotkali się przedstawiciel Orange, policjantka (na fot.) i nauczycielka angielskiego, by przestrzec je przed niebezpieczeństwami czyhającymi w Internecie.  
GOK w dobie internetowego hejtu podjął się zorganizowania spotkania dla dzieci pod nazwą „Secure Network” (Bezpieczny w sieci) w formie warsztatów w zakresie bezpiecznego posługiwania się Internetem.
15 lutego przybyli do GDK starszy sierżant Iwona Krajewska z KPP w Wyszkowie, przedstawiciel Orange oraz nauczycielka angielskiego Monika Tranczewska.
Dyrektor GDK Maryla Puścian przedstawiła prelegentów zaznaczając, że dzieci mogą pytać i żywo uczestniczyć w warsztatach, aby jak najwięcej uzyskać wiedzy i wszystko zrozumieć. Internet bowiem tak bardzo zaistniał w domach, szkołach i placówkach kulturalnych, że wprost niektórzy nie potrafią się bez niego obyć. Dlatego też niezwykle ważne jest, by znać istniejące wraz jego przydatnością niebezpieczeństwa.
Przedstawiciel Orange mówił bardzo przystępnie i ciekawie, posłużył się bajkami o owieczkach serfujących po Internecie i konsekwencjach z tym związanych. Pokaz bardzo dzieciom się spodobał i na wiele niebezpieczeństw zwróciły uwagę. Potem prawidłowo odpowiadały, jak należy się zachować, by ustrzec się przed zagrożeniem. 
Policjantka przytoczyła kilka przykładów z życia wziętych, by przestrzec dzieci przed hejtem i niewłaściwym traktowaniem swoich kolegów i koleżanek. Przekonywująco i klarownie przedłożyła dzieciom „J@k w necie? Bezpiecznie!”, sprawdzając pozyskane przez nie informacje poprzez wypełnienie ankiety. 
Natomiast nauczycielka Monika Tranczewska zaznajomiła dzieci z hasłami i słowami pojawiającymi się w Internecie w języku angielskim, na które szczególnie powinny być uwrażliwione i sprawdzać, czy pochodzą z właściwego źródła. Posługując się „Web  Language”, wytłumaczyła ich znaczenie.
Dzieci nagrodziły prelegentów brawami, a dyrektor przekazała im albumy o gminie Brańszczyk, serdecznie dziękując za współpracę i przekazanie tak cennych informacji o tym, jak korzystać z Internetu, by być bezpiecznym.
Organizatorami konkursu są: Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Komendant Wojewódzkiego Policji, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Komendant Stołeczny Policji.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Tylko dla pań?

SOMIANKA: Tylko dla pań?

Z okazji Dnia Kobiet GOK w Somiance zaprosił 10 marca mieszkanki gminy na spotkanie. Miały okazję, by dobrać najlepsze dla siebie kosmetyki firmy Avon oraz spotkać się z Małgorzatą Rogalą i jej twórczością. Pisarka debiutowała w 2012 r., ale ma już na swoim koncie kilka książek, które zyskały popularność. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: 90 lat OSP Brańszczyk

BRAŃSZCZYK: 90 lat OSP Brańszczyk

Ochotnicza Straż Pożarna w Brańszczyku świętuje 90-lecie powstania. Podczas głównej uroczystości, o której pisaliśmy już na łamach NW, prezes jednostki dh Adam Błoński przypomniał jej historię, która została też zapisana w okolicznościowej broszurze  opracowanej przez GOK.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Zwyciężył w trzecim starciu

BRAŃSZCZYK: Zwyciężył w trzecim starciu

Głosowanie 21 października zadecydowało, że po 20 latach zmieni się wójt gminy Brańszczyk. W trzecim starciu Wiesław Przybylski pokonał Mieczysława Pękula. Uzyskał poparcie 2162 wyborców (57%), natomiast jego kontrkandydat – 1642 (43%). 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Dwunaste familijne pożegnanie lata (foto)

BRAŃSZCZYK: Dwunaste familijne pożegnanie lata (foto)

Mieszkańcy DPS w Brańszczyku oraz ich rodziny i zaprzyjaźnione DPS-y  uczestniczyli 14 września w dwunastym już „Familijnym Pożegnaniu Lata”. Na ich ubraniach można było dostrzec różne motywy kwiatowe. Nie bez przyczyny – mieszkańcy, którzy w tym roku odwiedzili ogród botaniczny, są już teraz pewni: - U nas jest piękniej. Nawet nasza trawa jest bardziej zielona. Nie mówiąc o kwiatach. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku