BRAŃSZCZYK: J@k w necie? Bezpiecznie!

Powiat

BRAŃSZCZYK: J@k w necie? Bezpiecznie!

08.03.2017
autor: Maryla Puścian
Gminny Dom Kultury w Brańszczyku zgłosił swój akces do konkursu na najciekawszą na Mazowszu inicjatywę profilaktyczno-edukacyjną dotyczącą zagospodarowania czasu wolnego oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych. Z dziećmi spotkali się przedstawiciel Orange, policjantka (na fot.) i nauczycielka angielskiego, by przestrzec je przed niebezpieczeństwami czyhającymi w Internecie.  
GOK w dobie internetowego hejtu podjął się zorganizowania spotkania dla dzieci pod nazwą „Secure Network” (Bezpieczny w sieci) w formie warsztatów w zakresie bezpiecznego posługiwania się Internetem.
15 lutego przybyli do GDK starszy sierżant Iwona Krajewska z KPP w Wyszkowie, przedstawiciel Orange oraz nauczycielka angielskiego Monika Tranczewska.
Dyrektor GDK Maryla Puścian przedstawiła prelegentów zaznaczając, że dzieci mogą pytać i żywo uczestniczyć w warsztatach, aby jak najwięcej uzyskać wiedzy i wszystko zrozumieć. Internet bowiem tak bardzo zaistniał w domach, szkołach i placówkach kulturalnych, że wprost niektórzy nie potrafią się bez niego obyć. Dlatego też niezwykle ważne jest, by znać istniejące wraz jego przydatnością niebezpieczeństwa.
Przedstawiciel Orange mówił bardzo przystępnie i ciekawie, posłużył się bajkami o owieczkach serfujących po Internecie i konsekwencjach z tym związanych. Pokaz bardzo dzieciom się spodobał i na wiele niebezpieczeństw zwróciły uwagę. Potem prawidłowo odpowiadały, jak należy się zachować, by ustrzec się przed zagrożeniem. 
Policjantka przytoczyła kilka przykładów z życia wziętych, by przestrzec dzieci przed hejtem i niewłaściwym traktowaniem swoich kolegów i koleżanek. Przekonywująco i klarownie przedłożyła dzieciom „J@k w necie? Bezpiecznie!”, sprawdzając pozyskane przez nie informacje poprzez wypełnienie ankiety. 
Natomiast nauczycielka Monika Tranczewska zaznajomiła dzieci z hasłami i słowami pojawiającymi się w Internecie w języku angielskim, na które szczególnie powinny być uwrażliwione i sprawdzać, czy pochodzą z właściwego źródła. Posługując się „Web  Language”, wytłumaczyła ich znaczenie.
Dzieci nagrodziły prelegentów brawami, a dyrektor przekazała im albumy o gminie Brańszczyk, serdecznie dziękując za współpracę i przekazanie tak cennych informacji o tym, jak korzystać z Internetu, by być bezpiecznym.
Organizatorami konkursu są: Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Komendant Wojewódzkiego Policji, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Komendant Stołeczny Policji.
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.69% (184 głosów)
29.84% (242 głosów)
7.27% (59 głosów)
6.78% (55 głosów)
33.42% (271 głosów)
manhattan