BRAŃSZCZYK: Jasełka plenerowe w skansenie

Powiat

BRAŃSZCZYK: Jasełka plenerowe w skansenie

15.12.2017
autor: opr. EB
Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku na tradycyjne już jasełka plenerowe, w których występują uczniowie i nauczyciele ośrodka, w tym roku zaprasza do Skansenu imienia M. Żywirskiej w Brańszczyku – w niedzielę 17 grudnia o godz. 17.00.
Organizatorami jasełek są: Elżbieta Piórkowska, dyrektor  ZSS w Brańszczyku, ks. kan. Paweł Stachecki, proboszcz parafii Brańszczyk i Mieczysłąw Pękul, wójt gm. Brańszczyk. Patronat honorowy sprawują Bogdan Pagowski, starosta powiatu wyszowskiegi i jego zastępca Adam Mróz.
Również w niedzielę – na placu przy kościele w Brańszczyku – odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy z pracami uczniów ZSS, którzy na swoje stoisko zapraszają w godz. 8-12.
Natomiast gminne spotkanie opłatkowe odbędzie się we wtorek 19 grudnia o godz. 15, tradycyjnie w remizie OSP w Brańszczyku.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Punkty sprzedaży alkoholu bez zmian

BRAŃSZCZYK: Punkty sprzedaży alkoholu bez zmian

Radni sporo czasu na sesji 9 listopada poświęcili problemowi alkoholizmu. W kwestii punktów sprzedaży alkoholu w gminie na razie nic się nie zmieni. Głosowanie zakończyło się patem: za zwiększeniem liczby punktów do 18 zagłosowało 7 radnych, tyle samo było przeciw, 1 osoba wstrzymała się od głosu. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Uczestniczyli w Paradzie Moli Książkowych

RZĄŚNIK: Uczestniczyli w Paradzie Moli Książkowych

W VII Paradzie Moli Książkowych, zorganizowanej 11 maja przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Wyszkowie, brali udział również uczniowie z gminy Rząśnik. Uczestnicy parady, przebrani za bohaterów książek i bajek, nieśli transparenty z hasłami i dumnie świętowali Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich oraz Dzień Bibliotekarza. Uczestnicy przeszli ulicami Wyszkowa, promując książkę, bibliotekę i czytelnictwo.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Przyjdą zawsze z pomocą (foto)

DŁUGOSIODŁO: Przyjdą zawsze z pomocą (foto)

Tegoroczne powiatowe obchody Dnia Strażaka odbyły się 21 maja w Jaszczułtach.  W ten sposób uhonorowano 90-lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w tej miejscowości. Wielu strażaków otrzymało odznaczenia i awanse. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: 90 lat OSP Brańszczyk

BRAŃSZCZYK: 90 lat OSP Brańszczyk

Ochotnicza Straż Pożarna w Brańszczyku świętuje 90-lecie powstania. Podczas głównej uroczystości, o której pisaliśmy już na łamach NW, prezes jednostki dh Adam Błoński przypomniał jej historię, która została też zapisana w okolicznościowej broszurze  opracowanej przez GOK.
zobacz więcej
ITAMED
ITAMED
ITAMED

Sonda

Wybieramy Dzielnicowego Roku 2017:
16.37% (617 głosów)
3.58% (135 głosów)
24.88% (938 głosów)
8.83% (333 głosów)
1.67% (63 głosów)
1.75% (66 głosów)
14.08% (531 głosów)
20.19% (761 głosów)
4.32% (163 głosów)
1.25% (47 głosów)
1.54% (58 głosów)
1.54% (58 głosów)
manhattan
manhattan