BRAŃSZCZYK: Jasełka plenerowe w skansenie

Powiat

BRAŃSZCZYK: Jasełka plenerowe w skansenie

15.12.2017
autor: opr. EB
Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku na tradycyjne już jasełka plenerowe, w których występują uczniowie i nauczyciele ośrodka, w tym roku zaprasza do Skansenu imienia M. Żywirskiej w Brańszczyku – w niedzielę 17 grudnia o godz. 17.00.
Organizatorami jasełek są: Elżbieta Piórkowska, dyrektor  ZSS w Brańszczyku, ks. kan. Paweł Stachecki, proboszcz parafii Brańszczyk i Mieczysłąw Pękul, wójt gm. Brańszczyk. Patronat honorowy sprawują Bogdan Pagowski, starosta powiatu wyszowskiegi i jego zastępca Adam Mróz.
Również w niedzielę – na placu przy kościele w Brańszczyku – odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy z pracami uczniów ZSS, którzy na swoje stoisko zapraszają w godz. 8-12.
Natomiast gminne spotkanie opłatkowe odbędzie się we wtorek 19 grudnia o godz. 15, tradycyjnie w remizie OSP w Brańszczyku.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO powitało lato (foto)

DŁUGOSIODŁO powitało lato (foto)

Muzyka i taniec królowały na festynie „Powitanie Lata”, na który gmina zaprosiła w niedzielę 24 czerwca. Ponieważ jesteśmy w czasie mundialowych emocji, nie mogło zabraknąć akcentu związanego z piłką nożną.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Na sesji o oświacie

RZĄŚNIK: Na sesji o oświacie

W piątek 30 września o godz. 12 rozpoczną się w sali konferencyjnej urzędu gminy obrady XXVII sesji rady gminy w Rząśniku. W porządku obrad znalazło się kilka ciekawych punktów, dotyczących m.in.: gminnej oświaty, bezrobocia, umorzeń podatków 
zobacz więcej
SOMIANKA: Jak najwięcej dróg

SOMIANKA: Jak najwięcej dróg

W budżecie inwestycyjnym gminy na 2017 rok, który wynosi 2.080.000 zł, priorytetem są drogi. – W tej chwili ponad 2 miliony przeznaczamy na projekty drogowe, poza drobnymi wodociągowymi czy projektowymi  - mówił na sesji 28 grudnia wójt Andrzej Żołyński. Dochody gminy wyniosą 22.888.621 zł, w tym: subwencje 8.891.484 zł (oświatowa – 5.851.846 zł, część wyrównawcza ogólnej – 2.988.056 zł, równoważąca – 51.582 zł), co stanowi 38,5% dochodów gminy, udział w podatku dochodowym: 2.969.331 zł, zadania zlecone 7.178.436 zł (31,4%), podatki lokalne i pozostałe: 627.870 zł.
zobacz więcej
SOMIANKA: Ma powstać targowisko

SOMIANKA: Ma powstać targowisko

Gmina kończy prace nad projektem Programu Rewitalizacji dla Gminy Somianka na lata 2016-2023, który jeszcze do 27 września będzie konsultowany z mieszkańcami. Jednym z zdań rewitalizacyjnych w tym projekcie jest budowa targowiska gminnego w Somiance-Parcelach na terenie za urzędem gminy (obok placu zabaw). Radni na sesji 14 września postanowili 15 tys. zł przeznaczyć na wykonanie projektu tego targowiska. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan