BRAŃSZCZYK:  Jaś i Małgosia dla najmłodszych (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Jaś i Małgosia dla najmłodszych (foto)

12.04.2017
autor:
Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie szkoły w Brańszczyku zostali zaproszeni 6 kwietnia do remizy OSP na bajkę „Jaś i Małgosia”. Spektakl przygotowały i wystąpiły w nim nauczycielki Samorządowego Przedszkola „Krasnoludek” w Brańszczyku: Ilona Stankiewicz, Aleksandra Godłoza (Jaś) i Sylwia Kulesza (Małgosia).
Pierwszymi, które obejrzały ten teatralny spektakl, były przedszkolaki z „Krasnoludka”. Premiera odbyła się 20 marca na powitanie wiosny. Było to przedstawienie interaktywne – maluchy pomagały Jasiowi i Małgosi zbierać poziomki i jagody, wspólnie śpiewali piosenkę o wiośnie. 
W czwartek 6 kwietnia widzowie – dzieci z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół Specjalnych oraz najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej  - wprawdzie nie zbierali leśnych owoców, ale reagowali żywo na to, co działo się na scenie. Aktorki zostały nagrodzone brawami, otrzymały też świąteczne podarunki.
Nauczycielki z „Krasnoludka” planują wystawienie i innych bajek dla dzieci, „Jaś i Małgosia” są pierwszym spektaklem w tym cyklu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane