BRAŃSZCZYK: Gmina nie jest zagrożona przestępczością (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Gmina nie jest zagrożona przestępczością (foto)

04.07.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
- uważa komendant wyszkowskiej policji insp. Michał Toporkiewicz. Wciąż otwarta pozostaje kwestia utworzenia na terenie gminy posterunku policji. Był to jeden z głównych tematów debaty o bezpieczeństwa, która odbyła się 28 czerwca.
 
Od stycznia do maja tego roku na terenie gminy Brańszczyk doszło do 32 przestępstw (na 385 w powiecie wyszkowskim). Dla porównania w tym samym okresie 2018 r. było ich 35, 2017 r. - 29. W tym roku było 7 kradzieży w włamaniem (tu nastąpił wzrost w porównaniu do lat poprzednich), 4 kradzieże i 1 bójka.
Na drogach na terenie gminy doszło do 43 kolizji. Nastąpił znaczny spadek, bo w ubiegłym roku w tym samym czasie było ich aż 129, co z pewnością miało związek z budową S-8. W tym roku miały miejsce także 2 wypadki drogowe, w których rannych zostało 8 osób.
Wciąż otwarta pozostaje kwestia utworzenia na terenie gminy posterunku policji. - Czekamy na opinie społeczeństwa. Czy państwo czujecie się bezpiecznie, czy potrzebny jest ten posterunek? - do radnych i sołtysów zwrócił się komendant wyszkowskiej policji insp. Michał Toporkiewicz.
- Jak pan uważa, według tych wskaźników? - zapytał wójt Wiesław Przybylski.
- Uważam, że gmina Brańszczyk nie jest zagrożona przestępczością. W porównaniu z innymi gminami, np. Zabrodziem, gdzie posterunek został utworzony - zauważył komendant. - Gmina nie jest oddalona od Wyszkowa, czas dojazdu nie jest zbyt długi. Nie wydaje mi się, żeby wynikła nagła potrzeba utworzenia posterunku.
Samorządowcy muszą wziąć pod uwagę, że wszystkie koszty utworzenia posterunku spadłyby na gminę. - Jeśli państwo widzicie taką potrzebę, to możemy o tym rozmawiać. Tworzenie posterunku to proces, który będzie trwał ok. pół roku - dodał insp. Toporkiewicz.
- Potwierdzam słowa pana komendanta. Policja bardzo często jeździ, patroluje, szybko reaguje - skomentowała radna ze Trzcianki, Jadwiga Uchal.
W Trzciance na wyrobisku żwirowym funkcjonuje dzikie kąpielisko. Mieszkańcy są zaniepokojeni po tragediach, do których doszło w takich samych miejscach na terenie gminy Zabrodzie. - Są znaki, ale mieszkańcy różnie się do nich stosują - podkreślano. Dotychczas w Trzciance nie było interwencji. Odpowiedzialność leży zresztą także po stronie właściciela terenu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Dopóki zna i pielęgnuje swoje obyczaje

BRAŃSZCZYK: Dopóki zna i pielęgnuje swoje obyczaje

Piękna i ważna uroczystość odbyła się 22 marca w Szkole Podstawowej w Trzciance. Spotkali się na niej najmłodsi i najstarsi mieszkańcy wsi, by wspólnie przypomnieć sobie wielkanocne zwyczaje. Jednym z nich jest przygotowywanie własnoręcznie palm oraz wiosennych stroików świątecznych. Na ogłoszony przez szkołę gminny konkurs wpłynęło 112 prac – 44 palmy, które wykonali starsi uczniowie i 68 stroików – dzieł najmłodszych. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i sympatyczne pluszowe świąteczne zajączki.
zobacz więcej
Konkurs dla liderek wiejskich

Konkurs dla liderek wiejskich

Do 7 sierpnia można zgłaszać kandydatki do tytułu Najaktywniejszej Liderki Wiejskiej. Udział w nim mogą wziąć działaczki kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych, a także lokalnych grup działania.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Witamy wiosnę! (foto)

DŁUGOSIODŁO: Witamy wiosnę! (foto)

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle pożegnały zimę, wysyłając ją w daleką podróż na biegun północny, i z radością powitały długo oczekiwaną wiosnę.
zobacz więcej
SOMIANKA: Zmarł ks. Wacław Grzybowski

SOMIANKA: Zmarł ks. Wacław Grzybowski

23 lutego 2017 r., przeżywszy 82 lat, w kapłaństwie 57 lat, zmarł ks. kan. Wacław Grzybowski, kapłan diecezji łomżyńskiej, emerytowany proboszcz parafii Somianka i Troszyn. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 25 lutego. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego zostanie odprawiona o godz. 11 w kościele w Długosiodle. Ciało śp. księdza kanonika Wacława Grzybowskiego spocznie na cmentarzu parafialnym w Długosiodle.
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku