BRAŃSZCZYK: Gitarzyści w plenerze podsumowują rok nauki (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Gitarzyści w plenerze podsumowują rok nauki (foto)

29.06.2017
autor: opr. EB
Dwie grupy gitarowe z Brańszczyka i Poręby 20 czerwca uczestniczyły w ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu, zorganizowanym przez Gminny Dom Kultury w plenerze – na przystani promowej w Nakle. Podsumowano szkolny rok nauki gry na gitarze oraz nagrodzono uczestników zajęć prowadzonych przez instruktora Marka Rozenka. 
W słonecznej aurze nad rzeką Bug uczniowie zagrali kilkanaście utworów na gitarach, po czym zostali zaproszeni na lody do Kamieńczyka. 
Atrakcją było przeprawienie się promem na drugą stronę rzeki, dzięki uprzejmości Zygmunta Abramczyka – za co bardzo dziękujemy. Lody, zafundowane przez instruktora gry na gitarze, były tylko zaczątkiem nagród. Każde adept gry na gitarze otrzymał bowiem od GDK nośnik informatyczny – w postaci gitary. Taka nagroda bardzo się wszystkim spodobała.  
Dyrektor GDK Maryla Puścian życzyła młodym gitarzystom udanych wakacji, zapowiadając, że po wakacjach GDK zaprasza ponownie na zajęcia i to nie tylko dotychczasowych uczestników, ale też tych, którzy chcą nauczyć się grać na gitarze. 
GDK dziękuje Markowi Rozenkowi za zaangażowanie w pracy z młodzieżą oraz Michałowi Sitkowi za współpracę i motywowanie dzieci do rozwijania talentów muzycznych.
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Fundusz sołecki w 2019 będzie

RZĄŚNIK: Fundusz sołecki w 2019 będzie

Ponieważ nie ma już obowiązku głosowania uchwał w sprawie funduszu sołeckiego, radni na sesji 27 marca przyjęli stanowisko, że fundusz sołecki  w 2019 r.  pozostanie, z sugestią, by go nie rozdrabniać. A jeśli brakuje zgody, środki przeznaczyć na jedno zadanie przydatne dla wszystkich, np. żwirowanie dróg. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Odwołanie i powołanie skarbnika gminy

BRAŃSZCZYK: Odwołanie i powołanie skarbnika gminy

Ewa Mróz, wieloletnia skarbnik gminy Brańszczyk, złożyła wniosek o przejście na emeryturę z dniem 28 marca br., obecnie jest na zwolnieniu lekarskim. W związku z tym, że gmina nie może funkcjonować bez skarbnika, wójt wystąpił na sesji 15 marca z wnioskiem o odwołanie obecnej skarbnik i powołanie na jej miejsce nowej. Zaproponował Małgorzatę Zielonkę, która, jak powiedział, ma odpowiednią wiedzę, kwalifikacje i doświadczenie. Radni obydwa wnioski wójta zaakceptowali, przegłosowując odpowiednie uchwały.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Skansen powrócił (foto)

BRAŃSZCZYK: Skansen powrócił (foto)

Nie tylko Brańszczyk, ale i od niedawna Poręba mają skansen. Został oddany do użytku i poświęcony 16 czerwca. Otrzymał imię księdza Jerzego Dąbrowskiego, przez 22 lata (1960-82) proboszcza parafii w Porębie. Dlaczego właśnie jego imię? Bo był twórcą pierwszego w Porębie skansenu, który został otwarty w starej dzwonnicy 30 kwietnia 1972 roku. Poza tym ksiądz był bardzo ciekawą postacią, sam poświęcił się „gromadzeniu tego wszystkiego, co świadczy o historii tego regionu”.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Nowy wójt złożył ślubowanie (foto)

BRAŃSZCZYK: Nowy wójt złożył ślubowanie (foto)

21 listopada 2018 r. Wiesław Przybylski został wójtem gminy Brańszczyk. Złożył ślubowanie w obecności nowej rady. Było to doniosłe wydarzenie, po 20 latach zmieniła się osoba na urzędzie wójta. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku