BRAŃSZCZYK: Gitarzyści w plenerze podsumowują rok nauki (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Gitarzyści w plenerze podsumowują rok nauki (foto)

29.06.2017
autor: opr. EB
Dwie grupy gitarowe z Brańszczyka i Poręby 20 czerwca uczestniczyły w ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu, zorganizowanym przez Gminny Dom Kultury w plenerze – na przystani promowej w Nakle. Podsumowano szkolny rok nauki gry na gitarze oraz nagrodzono uczestników zajęć prowadzonych przez instruktora Marka Rozenka. 
W słonecznej aurze nad rzeką Bug uczniowie zagrali kilkanaście utworów na gitarach, po czym zostali zaproszeni na lody do Kamieńczyka. 
Atrakcją było przeprawienie się promem na drugą stronę rzeki, dzięki uprzejmości Zygmunta Abramczyka – za co bardzo dziękujemy. Lody, zafundowane przez instruktora gry na gitarze, były tylko zaczątkiem nagród. Każde adept gry na gitarze otrzymał bowiem od GDK nośnik informatyczny – w postaci gitary. Taka nagroda bardzo się wszystkim spodobała.  
Dyrektor GDK Maryla Puścian życzyła młodym gitarzystom udanych wakacji, zapowiadając, że po wakacjach GDK zaprasza ponownie na zajęcia i to nie tylko dotychczasowych uczestników, ale też tych, którzy chcą nauczyć się grać na gitarze. 
GDK dziękuje Markowi Rozenkowi za zaangażowanie w pracy z młodzieżą oraz Michałowi Sitkowi za współpracę i motywowanie dzieci do rozwijania talentów muzycznych.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Trzeźwość – Wolność – Niepodległość

RZĄŚNIK: Trzeźwość – Wolność – Niepodległość

W dniach 5 – 11 lipca organizowana jest Piesza Pielgrzymka Diecezji Łomżyńskiej. Pątnicy wyruszają z Ostrołęki spod kościoła pw. św. Antoniego, wędrują do Niepokalanowa do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii Kolbego w intencji przebłagalnej trzeźwości narodu polskiego. Przechodzą przez parafie dekanantu wyszkowskiego, m.in. Lubiel i Rząśnik. Mają do pokonania ok. 180 km.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: BMW: zakończenie sezonu

RZĄŚNIK: BMW: zakończenie sezonu

BMW Klub Mazowsze i Gmina Rząśnik zapraszają w sobotę 15 października do Rząśnika na Zakończenie Sezonu 2016. Impreza odbędzie się na placu targowym, rozpoczęcie o godz. 12.00. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych konkursów i pokazów. Będzie też można oddać krew w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Osy i kotki to spore obciążenie

ZABRODZIE: Osy i kotki to spore obciążenie

Pod względem pożarów i różnych zdarzeń, do których wzywana jest straż pożarna, Zabrodzie znajduje się na czele gmin wiejskich naszego powiatu. Na pochwałę zasługuje natomiast tutejsza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Mikołajkowe uciechy w bibliotece

ZABRODZIE: Mikołajkowe uciechy w bibliotece

Po raz pierwszy Gminna Biblioteka Publiczna w Zabrodziu zaprosiła dzieci na zabawę mikołajkową i była to udana impreza. Przyszło około setki dzieci w różnym wieku, najmłodsi z rodzicami. 
zobacz więcej