BRAŃSZCZYK: Dwunaste familijne pożegnanie lata (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Dwunaste familijne pożegnanie lata (foto)

20.09.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Mieszkańcy DPS w Brańszczyku oraz ich rodziny i zaprzyjaźnione DPS-y  uczestniczyli 14 września w dwunastym już „Familijnym Pożegnaniu Lata”. Na ich ubraniach można było dostrzec różne motywy kwiatowe. Nie bez przyczyny – mieszkańcy, którzy w tym roku odwiedzili ogród botaniczny, są już teraz pewni: - U nas jest piękniej. Nawet nasza trawa jest bardziej zielona. Nie mówiąc o kwiatach. 
Spotkanie stało się też okazją do wręczenia dyplomów uczestnikom zajęć terapeutycznych oraz nowym mieszkańcom DPS, a jest ich coraz więcej.
Motto „Rodzina jest dla człowieka korzeniem, przyjaciele łodygą, a miłość kwiatem”, które oddaje sens tego corocznego spotkania, przypomniała dyrektor DPS Danuta Ziomek. – Spotkania nasze kierowane są szczególnie do rodzin – podkreśliła – bo inspiracją naszą jest, żeby chociaż raz w roku mogły spotkać się z naszymi podopiecznymi, żeby mogły z nimi  porozmawiać, pobawić się, powspominać, pobyć w ich domu. Żeby mieszkańcy mogli przekazać, jak jest im tutaj. Wyraziła przekonanie, że DPS spełnia ich oczekiwania. – Kadra nasza, opiekunki i pielęgniarki, ciągle się kształci – podkreśliła. – Zapewniam, szczególnie rodziny, że kadra jest profesjonalna, wykonuje swoje obowiązki tak, jak powinna. A jeżeli nie jest tak, to prosimy o uwagi.
Witając gości, a wśród nich m.in. starostę Bogdana Pągowskego, Katarzynę Wysocką, przewodniczącą komisji zdrowia i pomocy społecznej rady powiatu, ks. kanonika Pawła Stacheckiego, zarazem kapelana w DPS, dyrektorki: PUP – Grażynę Polak, PCPR – Krystynę Kurowską i POKiS – Marię Gajewską, mieszkańców zaprzyjaźnionych DPS-ów w Ołdakach, Ostrołęce i Obrytem. Podziękowała wójtom i kierownikom ośrodków pomocy społecznej za to, że kierują potrzebujących pomocy mieszkańców do DPS w Brańszczyku. – Od kilku miesięcy mamy pełne obłożenie (194 miejsca w domu i hostelu) – nie kryła zadowolenia Danuta Ziomek – a nawet mamy kolejkę, czego od dawna nie było. 
Dyplomy dla mieszkańców
To już tradycja, że podczas tego festynu wręczane są dyplomy uczestnikom różnego rodzaju zajęć terapeutycznych prowadzonych w DPS m.in.: plastycznych, sportowych, turystycznych, krajoznawczych, stolarskich, tkackich, silwoterapii (uczestnicy dbają m.in. o rośliny na patio). – Każdy gdzieś pracuje, osiąga wspaniałe rezultaty – podkreślono – czego efekty widać m.in. na wystawie. Widać też było na scenie, na której zaprezentowali się ci najbardziej utalentowani aktorsko, muzycznie i sportowo. Scenka kabaretowa w wykonaniu „Nadbużan” wywoływała salwy śmiechu i oklaski, podobnie występ śpiewającej i tańczącej grupy. 
Dyplomami zostali uhonorowani mieszkańcy nowo przybyli, a także ci najdłużej mieszkający w DPS (nawet ponad 40 lat): Bożena Sokołowska, Jadwiga Tawczyńska-Turek, Jan Turek, Małgorzata Woszczyk i Andrzej Stokowski.
Będzie remont 
Starosta Bogdan Pągowski przekazał dobrą nowinę, że starostwo właśnie podpisało z zarządem województwa mazowieckiego umowę na duży projekt: - Prace termomodernizacyjne wszystkich budynków, które tutaj są w Brańszczyku – mówił, wskazując na pobliskie budynki. – W poniedziałek prawdopodobnie ogłosimy przetarg na wyłonienie wykonawcy. Terminy są dosyć napięte, do czerwca-lipca ta inwestycja będzie musiała być skończona, a roboty jest sporo, bo nie tylko Brańszczyk, jeszcze w Wyszkowie nasza bursa szkolna i zakończenie prac przy Zespole Szkół nr 1. Projekt na ponad 5 mln zł, w tym zainstalowanie kolektorów w Brańszczyku, co obniży koszty funkcjonowania tego domu (woda będzie ogrzewana energią słoneczną – red.). Inwestycja znacząca i wyzwanie dla pani dyrektor i pracowników, bo będą utrudnienia, jak to przy remontach.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Ku czci św. Jana Pawła II Przyjaciela Młodych (foto)

BRAŃSZCZYK: Ku czci św. Jana Pawła II Przyjaciela Młodych (foto)

W Młodzieżowej Parafiadzie ku czci Świętego Jana Pawła II, która odbyła się  8 czerwca w Porębie, wzięły udział reprezentacje szkół gminnych. Rywalizowały w bieganiu, piłce nożnej, przeciąganiu liny i na torze przeszkód. Puchary wywalczyły reprezentacje Szkoły Podstawowej w Białymbłocie oraz Gimnazjum w Brańszczyku.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Punkty sprzedaży alkoholu bez zmian

BRAŃSZCZYK: Punkty sprzedaży alkoholu bez zmian

Radni sporo czasu na sesji 9 listopada poświęcili problemowi alkoholizmu. W kwestii punktów sprzedaży alkoholu w gminie na razie nic się nie zmieni. Głosowanie zakończyło się patem: za zwiększeniem liczby punktów do 18 zagłosowało 7 radnych, tyle samo było przeciw, 1 osoba wstrzymała się od głosu. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Sportowcy drudzy w powiecie (foto)

RZĄŚNIK: Sportowcy drudzy w powiecie (foto)

Dyrektor Zespołu Szkół w Rząśniku Katarzyna Abramczyk, która reprezentowała władze gminy na spotkaniu w Wyszkowie podsumowującym roczną sportową rywalizację szkół, na sesji 20 czerwca poinformowała, że gmina Rząśnik wywalczyła II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Sportowych. Przekazała wójtowi puchary za ten sukces. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem (foto)

DŁUGOSIODŁO: Radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem (foto)

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.
zobacz więcej