BRAŃSZCZYK: Dożynki w niedzielę w skansenie

Powiat

BRAŃSZCZYK: Dożynki w niedzielę w skansenie

02.09.2017
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
Na gminne dożynki do skansenu w Brańszczyku zapraszają w niedzielę 3 września starostowie dożynkowi, wójt gminy i proboszcz parafii Brańszczyk. Gwiazdą sceny będzie zespół disco polo EXAITED. Na pewno warto wziąć udział w loterii fantowej i konkursach na najsmaczniejsze domowe konfitury i chleb własnego wypieku.
Już o 11.30 zaczną gromadzić się delegacje wieńcowe przy kościele w Brańszczyku. O 12.00 rozpocznie się Msza Święta Dziękczynna, podczas której zostaną  zaprezentowane i poświęcone wieńce dożynkowe. Ok. 13.30 korowód dożynkowy wyruszy spod kościoła do skansenu. Tam po powitaniu zgromadzonych i podzieleniu chleba dożynkowego, zostaną wręczenie dyplomy twórcom wieńców dożynkowych. Pracownicy Gminnego Domu Kultury przeprowadzą konkurs na najsmaczniejsze konfitury i najlepszy chleb domowego wypieku.
Na scenie najpierw wystąpią rodzimi artyści: Klub Seniora z Brańszczyka, Młodzieżowa Orkiestra „Darmanista” oraz Klubu Seniora „Seniorada” z Turzyna. Potem koncerty dadzą zespoły dicopolowe Patrycja Runo& Gipsy Stars, Bez przerwy, a ok. 16.30 EXAITED. 
Organizatorzy zapraszają na degustację potraw regionalnych przy sołeckich stołach biesiadnych oraz na LOTERIĘ FANTOWĄ (do wygrania wiele cennych nagród). 
Będzie nie tylko plac zabaw dla dzieci, ale też specjalnie dla nich wymyślone gry i animacje. Zainteresować może MŁOCKA CEPAMI (niektórzy może nawet cepów nie widzieli). 
Oczywiście nie zabraknie rozgrywek sportowych. Na boisku za Urzędem Gminy zostanie rozegrana (w godz. 14.00 – 18.00) 9 kolejka Gminnej Ligi Piłkarskiej Liga Bociana, zorganizowanej przez  Stowarzyszenie „Bocian” KRiS. Na 18.30 zaplanowano uroczyste wręczenie pucharów, statuetek i dyplomów dla wszystkich drużyn biorących udział w lidze 
Do tańca zaprosi zespół Raf.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Więcej zgłoszeń o przemocy

ZABRODZIE: Więcej zgłoszeń o przemocy

Ze sprawozdania z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w 2016 r. oraz Programu Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w l. 2014 – 2016 wynika, że więcej   jest zgłoszeń o występowaniu przemocy w rodzinie.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Przedszkolny festyn z okazji Dnia Rodziny (foto)

DŁUGOSIODŁO: Przedszkolny festyn z okazji Dnia Rodziny (foto)

Mama to wielkie słowo, które jest synonimem miłości, dobra i szczęścia. Mama to pierwsze słowo każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Właśnie z okazji Dnia Rodziny, 1 czerwca, w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle odbył się festyn rodzinny z udziałem rodziców i dzieci.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Młynarze nie chcą studium i planu

ZABRODZIE: Młynarze nie chcą studium i planu

Sołtys, rada sołecka, mieszkańcy i działkowicze wsi Młynarze 20 marca wystosowali do władz gminy petycję, w której domagają się zaprzestania dalszego procedowania uchwały z dnia 19 stycznia 2017 r. w sprawie uchwalenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Zabrodzie.
zobacz więcej
SOMIANKA: Sprzęt dla strażaków (foto)

SOMIANKA: Sprzęt dla strażaków (foto)

Ochotnicze Straże Pożarne funkcjonujące na terenie gminy Somianka uzyskały wsparcie finansowe na nowy sprzęt ratowniczy. Wysokość dofinansowania wyniosła 11.880 zł. Wyposażenie i sprzęt ratownictwa został przekazany 26 października 2018r. przez wójta Andrzeja Żołyńskiego – prezesom poszczególnych jednostek OSP.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku