BRAŃSZCZYK: Dożynki w niedzielę w skansenie

Powiat

BRAŃSZCZYK: Dożynki w niedzielę w skansenie

02.09.2017
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
Na gminne dożynki do skansenu w Brańszczyku zapraszają w niedzielę 3 września starostowie dożynkowi, wójt gminy i proboszcz parafii Brańszczyk. Gwiazdą sceny będzie zespół disco polo EXAITED. Na pewno warto wziąć udział w loterii fantowej i konkursach na najsmaczniejsze domowe konfitury i chleb własnego wypieku.
Już o 11.30 zaczną gromadzić się delegacje wieńcowe przy kościele w Brańszczyku. O 12.00 rozpocznie się Msza Święta Dziękczynna, podczas której zostaną  zaprezentowane i poświęcone wieńce dożynkowe. Ok. 13.30 korowód dożynkowy wyruszy spod kościoła do skansenu. Tam po powitaniu zgromadzonych i podzieleniu chleba dożynkowego, zostaną wręczenie dyplomy twórcom wieńców dożynkowych. Pracownicy Gminnego Domu Kultury przeprowadzą konkurs na najsmaczniejsze konfitury i najlepszy chleb domowego wypieku.
Na scenie najpierw wystąpią rodzimi artyści: Klub Seniora z Brańszczyka, Młodzieżowa Orkiestra „Darmanista” oraz Klubu Seniora „Seniorada” z Turzyna. Potem koncerty dadzą zespoły dicopolowe Patrycja Runo& Gipsy Stars, Bez przerwy, a ok. 16.30 EXAITED. 
Organizatorzy zapraszają na degustację potraw regionalnych przy sołeckich stołach biesiadnych oraz na LOTERIĘ FANTOWĄ (do wygrania wiele cennych nagród). 
Będzie nie tylko plac zabaw dla dzieci, ale też specjalnie dla nich wymyślone gry i animacje. Zainteresować może MŁOCKA CEPAMI (niektórzy może nawet cepów nie widzieli). 
Oczywiście nie zabraknie rozgrywek sportowych. Na boisku za Urzędem Gminy zostanie rozegrana (w godz. 14.00 – 18.00) 9 kolejka Gminnej Ligi Piłkarskiej Liga Bociana, zorganizowanej przez  Stowarzyszenie „Bocian” KRiS. Na 18.30 zaplanowano uroczyste wręczenie pucharów, statuetek i dyplomów dla wszystkich drużyn biorących udział w lidze 
Do tańca zaprosi zespół Raf.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Ludzie chcą się budować tam, gdzie mają działki (foto)

DŁUGOSIODŁO: Ludzie chcą się budować tam, gdzie mają działki (foto)

Warunki zabudowy na obszarach zagrożenia powodziowego, obszarach Natury 2000 oraz lokalizacja planowanych zalewów – to główne tematy spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w sprawie powstającego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Nowe wizje dawnej szkoły i remizy (foto)

DŁUGOSIODŁO: Nowe wizje dawnej szkoły i remizy (foto)

Wyszkowska Pracownia Projektowo-Architektoniczna „Enegram” Michała Gryza wygrała konkurs na projekt rewitalizacji dwóch budynków: dawnej szkoły podstawowej w Chrzczance Włościańskiej (na fot) i dawnej remizy strażackiej w Starych Suskach.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Razem w bibliotece (foto)

RZĄŚNIK: Razem w bibliotece (foto)

Jak co roku obchodzimy święto bibliotek, w październiku zaplanowano cykl lekcji bibliotecznych promujących bibliotekę szkolną. Zajęcia były podzielone na dwie części. W pierwszej uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki szkolnej, przypomnieli zasady zachowania się w niej. W drugiej – uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą lektur szkolnych, a także pracą w grupie. Młodsze dzieci uczestniczyły w planszowej grze bibliotecznej, starsze grały w kalambury. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Zbierałam chwile i to zabieram ze sobą

SOMIANKA: Zbierałam chwile i to zabieram ze sobą

Po 6 latach zrezygnowała z pracy na stanowisku dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance. Z Marzeną Kuchtą (na fot.) rozmawiamy o jej pierwszej pracy na kierowniczym stanowisku.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom