BRAŃSZCZYK: Czytajmy razem!

Powiat

BRAŃSZCZYK: Czytajmy razem!

09.10.2017
autor: Maryla Puścian
Na kolejne zgłoszenie się do akcji społecznej Narodowe Czytanie przez Gminny Dom Kultury w Brańszczyku i Parafię św. Barbary w Porębie- Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wystosował zaproszenie, które podjęto 8 października 2017 r.
Do zebranych po mszy św. w starej plebanii w Porębie, list zachęcający do czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, lektury wybranej do Narodowego Czytania w 2017 roku, odczytał ks. prałat Andrzej Grzybowski, proboszcz Parafii św. Barbary, zaś dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku Maryla Puścian wszystkim obecnym ufundowała książki Stanisława Wyspiańskiego z okolicznościową pieczęcią otrzymaną z Kancelarii Prezydenta RP.
W przemiłym gronie chętnych do udziału w akcji, przy herbatce i pysznym cieście, rozpoczęto czytanie „Wesela”. Zdając sobie sprawę z tego, że to wszak dramat, czytający wybierali wyjątkowe fragmenty dzieła, zarówno te wzruszające, budzące patriotyzm, jak i te z ironią na społeczne zachowania w Młodej Polsce, ale też i te zabawne, typowe momenty niemal na każdym weselu.
 Najważniejsza jednak w tym spotkaniu była wielopokoleniowość, bo pięknie zaprezentowały się małżeńskie pary, rodziny i duety; w tym kapłani, przedstawiciele chóru parafialnego, Rycerzy Kolumba, Caritasu i sołectw Poręba Średnia i Kocęby, którzy wcielili się w role: Pana Młodego, Panny Młodej, Księdza, Żyda, Chochoła i Poety.
Dziękując sobie nawzajem, organizatorzy i uczestnicy Narodowego Czytania 2017, wysnuli kilka ciekawych propozycji częstszego wspólnego czytania, np. przez całą dobę, bądź dzień lub w jeden ustalony dzień w miesiącu. Dlatego też podejmując inicjatywę coroczną, chcemy zainteresować powyższymi propozycjami. Wystarczy, aby byli chętni. Czytajmy razem!     
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
24.20% (166 głosów)
30.03% (206 głosów)
7.43% (51 głosów)
6.85% (47 głosów)
31.49% (216 głosów)
manhattan
manhattan