BRAŃSZCZYK: Brama Nieba

Powiat

BRAŃSZCZYK: Brama Nieba

25.08.2017
autor: Opr. red.
Księża orioniści zapraszają na Bramę Nieba – spotkanie wolontariuszy, osób niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi i przyjaciół w duchu uwielbienia Boga, które odbędzie się 26 sierpnia w Brańszczyku. Mszę św. o 16.00 odprawi kardynał Kazimierz Nycz. 
Otwarte, uwielbieniowe spotkanie integracyjne! Radość i świętowanie od rana do nocy w klimacie uwielbienia Boga. Organizatorzy zapraszają młodzież i dorosłych, pełnosprawnych i niepełnosprawnych, wolontariuszy i sympatyków, wolontariuszy z dawnych lat i podopiecznych z różnych turnusów, wspólnot, stowarzyszeń! 
Uwielbienie, taniec, śpiew, adoracja i modlitwa, piknik nad Bugiem – w jednym miejscu, w jeden dzień! 
Rozpoczęcie oficjalne o 9.30. Centralną część spotkania stanowić będzie Msza Święta pod przewodnictwem kardynała Kazimierza Nycza o godzinie 16.00. 
 
Program:
 
9.30 – oficjalne otwarcie
10.00 – 11.00 szkoła tańca na wózkach (nauka układów choreograficznych, które zostaną wykorzystane do wspólnej modlitwy uwielbienia i radowania się) 
11.00 – próba Zespołu Uwielbieniowego, złożonego z uczestników warsztatów wokalnych i zespołu EoNomine (nauka wspólnie śpiewanych pieśni i piosenek)
12.00 – konferencja „Misja osób niepeł-nosprawnych w Kościele” 
12.00 – 15.00 – czas rekreacji (warsztaty terapii, strefy św. Orione i abp. Dąbrowskiego, Sad Spowiedzi, strefa gastronomiczna)
15 – koronka i konferencja
16 – Msza św. 
17.30 – śpiew, uwielbienie, taniec
20.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Przyjazna, kolorowa i otwarta na nowe (foto)

BRAŃSZCZYK: Przyjazna, kolorowa i otwarta na nowe (foto)

18 maja 2019 r. pięknie zapisał się w historii szkoły w Białymłocie. Nie tylko z racji Święta Szkoły, obchodzonego 18 maja w rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II, ale też wspaniałego jubileuszu – 100-lecia edukacji w Białymbocie. W ciągu wieku szkołę ukończyło ok. 1458 absolwentów (ich nazwiska zajęły całą ścianę hali sortowej), a uczyło 136 nauczycieli.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Bardzo szczytna akcja (foto)

ZABRODZIE: Bardzo szczytna akcja (foto)

Stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie, Gmina Zabrodzie i Stowarzyszenie Nasze Nadbużańskie Młynarze przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka 2019. W ciągu 3 godzin w czwartek 2 maja wolontariusze zebrali nad brzegami Bugu i Fiszoru, na odcinku ok. 7 km, 57 worków śmieci. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Historyczna sesja (foto)

RZĄŚNIK: Historyczna sesja (foto)

Historyczna, bo po raz pierwszy transmitowana na żywo i z zastosowaniem elektronicznego systemu głosowania, I sesja Rady Gminy Rząśnik kadencji 2018-2023 odbyła się 22 listopada. Radni i wójt Paweł Kołodziejski, wybrany przez mieszkańców na trzecią już kadencję, zostali zaprzysiężeni. Wybrano nowego przewodniczącego rady gminy. Po 20 latach w pełnieniu tej zaszczytnej funkcji Krzysztofa Soliwodę zastąpi Grzegorz Gołębiewski. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Pierwsze absolutorium

SOMIANKA: Pierwsze absolutorium

Wójt Andrzej Żołyński jako pierwszy z włodarzy w powiecie, 27 maja, otrzymał absolutorium za 2015 r. Dochody gminy zostały wykonane prawie w 100% i wyniosły 31.074.310 zł, wydatki to kwota 29.845.099 zł, co stanowi prawie 97% planu.
zobacz więcej