BRAŃSZCZYK: Biblioteka zaprasza na Wakacje Plecakiem

Powiat

BRAŃSZCZYK: Biblioteka zaprasza na Wakacje Plecakiem

06.07.2020
autor:
Gminna Biblioteka Publiczna w Brańszczyku zaprasza uczniów szkół podstawowych na „Wakacje z Plecakiem”. Zapisy w bibliotece i jej filiach. Liczba miejsc ograniczona.
 
Zajęcia w Bibliotece Głównej w Brańszczyku odbywają w dniach 20-24 lipca w godz. 14-16 oraz 27-31 lipca w godz. 10-12.
 
Filie biblioteczne zapraszają:
Poręba Średnia: 22-24 lipca oraz 27-31 lipca w godz. 10-12
Nowa Wieś: 10-11 sierpnia oraz 17-18 sierpnia w godz. 10-12
Trzcianka: 13-14 sierpnia oraz 20-21 sierpnia w godz. 10-12
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Festyn i dożynki

BRAŃSZCZYK: Festyn i dożynki

Tradycyjnie 15 sierpnia (środa) Gminny Dom Kultury zaprasza na festyn sportowo- rekreacyjny, który odbędzie się na przystani w Brańszczyku. Natomiast w niedzielę 19 sierpnia gmina będzie świętowała dożynki, również w Brańszczyku w Skansenie imienia Marii Żywirskiej. Na scenie wystąpią rodzime talenty, a także zaproszone zespoły, m.in. cygański i ludowy. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Patriotyzm powinien objawiać się szacunkiem

RZĄŚNIK: Patriotyzm powinien objawiać się szacunkiem

- uważa Patrycja Chmielewska, tegoroczna absolwentka Szkoły Podstawowej w Rząśniku (ukończyła gimnazjum z wyróżnieniem), 16 lipca przyjęta do I Liceum Ogólnoksztalcącego im. C.K. Norwida w Wyszkowie, do klasy o profilu lingwistyczno-prawniczym. Patrycja nawet w wakacje nie próżnuje. Zgłosiła się do Akademii Patriotyzmu i została przyjęta, choć ten projekt Centrum Myśli Jana Pawła II skierowany był głównie do uczniów szkół średnich, także tegorocznych maturzystów.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wójt powołał zastępcę

BRAŃSZCZYK: Wójt powołał zastępcę

26 lipca wójt Wiesław Przybylski wydał zarządzenie, którym z dniem 1 sierpnia br. na stanowisko zastępcy wójta powołał dotychczasową sekretarz gminy Elżbietę Paziewską. Jej wynagrodzenie, jak napisano w zarządzeniu, „zostanie ustalone odrębnym pismem”. Komentarza nie udało nam się uzyskać, ponieważ do 12 sierpnia wójt Przybylski przebywa na urlopie.
zobacz więcej
SOMIANKA: Trzy turnusy półkolonii (foto)

SOMIANKA: Trzy turnusy półkolonii (foto)

Pierwszy tydzień atrakcji, spotkań i wyjazdów za nami, drugi się rozpoczął, a trzeci przed nami.  W I turnusie półkolonii uczestniczyło 45 dzieciaków w wieku 7-12 lat. Łącznie w półkoloniach weźmie udział 135 dzieciaków, każdy z nich otrzyma dofinansowanie w kwocie 100 zł od wójta gminy. 
zobacz więcej
Zitcom