BRAŃSZCZYK: Bezpieczna droga do szkoły (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Bezpieczna droga do szkoły (foto)

06.09.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Uczniów Szkoły Podstawowej w Brańszczyku w piątek 6 września odwiedzili policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej i wydziału ruchu drogowego. Wraz z początkiem roku szkolnego wyszkowska policja rozpoczęła działania „Bezpieczna droga do szkoły”.
 
We wrześniu, tradycyjnie już, mundurowi odwiedzają przedszkola i szkoły. Podczas spotkań rozmawiają o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły i domu.
Jedno z takich spotkań odbyło się w Brańszczyku. Policjanci przeprowadzili z uczniami pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci wykazały się dużą znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po zakończonej prelekcji uczniowie najmłodszych klas wspólnie z policjantami i nauczycielami przy szkole w praktyce uczyli się bezpiecznego przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Policjanci zachęcali najmłodszych, by pamiętali o elementach odblaskowych, które otrzymali podczas spotkania.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki babciom i dziadkom (foto)

DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki babciom i dziadkom (foto)

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Jest to także doskonała okazja do kształtowania uczuć miłości, dobroci, szacunku i troskliwości. I właśnie na taką niezwykłą uroczystość 22 stycznia swoich kochanych dziadków zaprosiły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Pewne zmiany będą konieczne

BRAŃSZCZYK: Pewne zmiany będą konieczne

Budżet gminy na 2019 r. na sesji 28 grudnia przedstawił w formie prezentacji zastępca wójta Marek Zdziarstek. – Proponujemy przyjąć budżet w takiej postaci, jak był przygotowany  – zwrócił się radnych. – Wiemy już, że pewne zmiany będą konieczne. Zaczniemy je wprowadzać na początku nowego roku. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Czekają na odpowiedź wojewody (foto)

ZABRODZIE: Czekają na odpowiedź wojewody (foto)

Gmina czeka na decyzję wojewody mazowieckiego dotyczącą przekazania jej budynków przy ul. Kościelnej w Niegowie, które były wykupione przez GDDKiA podczas przebudowy drogi nr 8.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wójt powołał zastępcę

BRAŃSZCZYK: Wójt powołał zastępcę

26 lipca wójt Wiesław Przybylski wydał zarządzenie, którym z dniem 1 sierpnia br. na stanowisko zastępcy wójta powołał dotychczasową sekretarz gminy Elżbietę Paziewską. Jej wynagrodzenie, jak napisano w zarządzeniu, „zostanie ustalone odrębnym pismem”. Komentarza nie udało nam się uzyskać, ponieważ do 12 sierpnia wójt Przybylski przebywa na urlopie.
zobacz więcej
Zitcom