BRAŃSZCZYK: Bezpieczna droga do szkoły (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Bezpieczna droga do szkoły (foto)

06.09.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Uczniów Szkoły Podstawowej w Brańszczyku w piątek 6 września odwiedzili policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej i wydziału ruchu drogowego. Wraz z początkiem roku szkolnego wyszkowska policja rozpoczęła działania „Bezpieczna droga do szkoły”.
 
We wrześniu, tradycyjnie już, mundurowi odwiedzają przedszkola i szkoły. Podczas spotkań rozmawiają o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły i domu.
Jedno z takich spotkań odbyło się w Brańszczyku. Policjanci przeprowadzili z uczniami pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci wykazały się dużą znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po zakończonej prelekcji uczniowie najmłodszych klas wspólnie z policjantami i nauczycielami przy szkole w praktyce uczyli się bezpiecznego przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Policjanci zachęcali najmłodszych, by pamiętali o elementach odblaskowych, które otrzymali podczas spotkania.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Sołeckie potyczki (foto)

DŁUGOSIODŁO: Sołeckie potyczki (foto)

Zawody strażackie, występy dzieci i młodzieży, podziękowania dla sołtysów i twórców palm wielkanocnych, konkursy sołeckie i zabawa taneczna – to główne atrakcje udanego pikniku „Sołeckie potyczki”, który odbył się 27 maja w Blochach, w Dzień Samorządowca.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Pragniemy podtrzymać piękną polską tradycję (foto)

RZĄŚNIK: Pragniemy podtrzymać piękną polską tradycję (foto)

Gminę w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Wyszkowie będą mieli zaszczyt reprezentować uczniowie szkół podstawowych w Rząśniku, Porządziu i Starym Lubielu. Dwa zespoły i solistka wyszli zwycięsko z gminnej rywalizacji, bardzo wyrównanej, budzącej emocje, chwilami wzruszenie. Organizatorem gminnego przeglądu, który odbył się 12 stycznia, była Szkoła Podstawowa w Komorowie. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Wieczór z disco polo (foto)

RZĄŚNIK: Wieczór z disco polo (foto)

Koncert disco polo, wyjątkowo ciepły wieczór (jak na tegoroczną kapryśną pogodę), zimne napoje, grill i wesołe miasteczko. Nic dziwnego, że mnóstwo osób skorzystało z zaproszenia gminy Rząśnik na niedzielny, 30 lipca, festyn „Wesołe lato z disco polo”.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Jakie może być muzeum Norwida? (foto)

ZABRODZIE: Jakie może być muzeum Norwida? (foto)

W pałacu w Dębinkach można oglądać wystawę ponad 20 szczegółowych koncepcji, wykonanych przez studentów studiów magisterskich na kierunku architektura Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie w ramach projektu „Rewitalizacja historycznego założenia pałacowo-parkowego z adaptacją na muzeum Norwida i funkcje towarzyszące w Dębinkach przy ul. Pałacowej 7 (gm. Zabrodzie)”. 
zobacz więcej
Zitcom
Mrówka - styczeń - luty 2020
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku