Zwady Nie Od Parady

Od czytelników

Zwady Nie Od Parady

03.05.2017
autor: pion. Zuzanna Kukwa
Św. Jerzy jest patronem wszystkich harcerzy, a swoje imieniny obchodzi 23 kwietnia. Z tej okazji w dniach 21-23 kwietnia odbyły się XIX Zwady Nie Od Parady Rajd św. Jerzy 2017, zorganizowane przez harcerzy z wyszkowskich drużyn; 10 Wyszkowskiej Drużyny Wędrowniczej „Dycha” oraz 17 Wyszkowskiej Drużyny Harcerskiej „Kajman”.
W tym roku na miejsca wędrówek wybrano lasy w okolicach Woli Mystkowskiej, a nocleg, za zgodą dyrekcji, zorganizowano w Zespole Szkół w Woli Mystkowskiej. Uczestnicy, zaprezentowani w strojach o tematyce pirackiej, musieli zmierzyć się z wieloma różnorodnymi zadaniami przygotowanymi przez organizatorów. Jednym z nich było odnalezienie ukrytego skarbu, co po wielu trudach udało się wszystkim uczestnikom. Jak na piratów przystało, wsłuchiwali się w tajemniczy śpiew syren, komunikowali się z innymi piratami płynącymi po falach leśnych alfabetem Morse’a, a także poszukiwali latarni, która wskazywała miejsce odpoczynku. Drugi dzień obfitował w jeszcze większą ilość pirackich zadań: naukę szybkiego wiązania węzłów, pokonanie wodnego toru przeszkód w celu zdobycia żywności czy wykradanie zaginionych bander. Piraci z radością i uśmiechami na twarzy, pomimo panującego chłodu i silnego wiatru, realizowali określone cele. Kulminacją tras był Wielki Turniej Piratów, który wyłonił najlepszych morskich wilków.
W Zwadach udział wzięło 130 harcerzy z Wyszkowa oraz z zaprzyjaźnionych okolic tj. Goworowa, Ostrołęki i Warszawy. Organizatorzy Rajdu św. Jerzy 2017 bardzo serdecznie dziękują Zakładom Mięsnym Somianka za wsparcie produktami mięsnymi dla wszystkich uczestników rajdu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom