ZNP z Wyszkowa na proteście w Warszawie

Od czytelników

ZNP z Wyszkowa na proteście w Warszawie

24.10.2018
autor: TP
Grupa członków Związku Nauczycielstwa Polskiego z prezesem Oddziału Powiatowego w Wyszkowie Maciejem Wójcikiem wzięła udział w ogólnopolskiej manifestacji pracowników oświaty w Warszawie. Manifestację, którą organizował OPZZ z najliczniejszą reprezentacją ZNP, wzięło udział około 20 tysięcy związkowców, w tym ponad 12 tysięcy nauczycieli i pracowników oświaty z całej Polski. Mottem przewodnim było hasło „Chcemy godnie zarabiać”. 
 
Za nowymi obowiązkami nakładanymi na nauczycieli i pracowników niepedagogicznych nie idą w parze godne płace. Zły i niesprawiedliwy nowy system oceniania nauczycieli, wydłużenie awansu zawodowego nauczycieli z 10 do 15 lat, chaos w programach nauczania, zwolnienia pracowników oświaty i wiele innych problemów wynikających z reform wprowadzanych przez minister Annę Zalewską, której życzymy aby wróciła do pracy w zawodzie nauczyciela i „skorzystała” ze skutków wprowadzonych przez siebie zmian. Jedynym pozytywnym skutkiem zmian w oświacie jest wzrost zainteresowania ze strony zaniepokojonych skutkami tych zmian rodziców uczniów. Tegoroczna niewielka podwyżka nie poprawiła sytuacji finansowej pedagogów. W dalszym ciągu płace zasadnicze w oświacie są bardzo niskie. 3 października 2018 r. ZNP wydał odpowiedni komunikat dotyczący tego protestu. Czytamy w nim: „Walczymy o dobrą edukację, dobre warunki nauki i pracy w szkołach i przedszkolach, a przede wszystkim o wyższe płace. Obecne niskie pensje są przyczyną braku nauczycieli w wielu miastach, wpływają na obniżenie prestiżu tego zawodu i są zagrożeniem dla jakości edukacji w Polsce”.
ZNP po raz kolejny wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego z wnioskiem o pilne spotkanie. 
Zaprosił przedstawicieli oświatowej Solidarności i Forum Związków Zawodowych na spotkanie dotyczące wypracowania wspólnej strategii walki o podwyżki.
Zainicjował dyskusję z udziałem minister edukacji na temat wzrostu wynagrodzeń nauczycieli w latach 2019 – 2020.
Pracownicy oświaty czekają na reakcję ze strony Rządu RP na działania swojego związku.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Spotkanie klasowe po 20 latach (foto)

Spotkanie klasowe po 20 latach (foto)

W dniu 30 czerwca 2017 roku w Restauracji Centralna na osiedlu Polonez odbyło się spotkanie absolwentów Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie, którzy ukończyli szkołę podstawową w roku szkolnym 1996/1997 z wychowawcą Panią mgr Zdzisławą Gołębiewską. 
zobacz więcej
Pomnik Burmistrza

Pomnik Burmistrza

Stanisław Wolski uratował dwie dziewczynki, które błagały o pomoc, uciekając przed machiną śmierci. Ratował je wiedząc, że jemu i jego najbliższym groziła za to najwyższa kara. A jednak nie zawahał się – przez lata wojny wyrywał bezbronne dzieci ze szponów śmierci. Akt czystego heroizmu był dla niego koniecznością, ludzką powinnością, właściwym zachowaniem. Uważał, że tak należało postąpić. Stanisław Wolski był burmistrzem Wyszkowa. Był wielkim człowiekiem, dla nas – również wyszkowianinem. Zapisał i pozostawił nam piękną kartę w historii NASZEGO miasta. 
zobacz więcej
Moje piękne miasto

Moje piękne miasto

Konkurs „Moje piękne miasto” od 8 lat organizują Wyszkowskie TBS sp. z o. o. (do 2012 r. Zakład Administracji Domów Mieszkalnych), Urząd Miejski oraz Ośrodek Pomocy Społecznej. Nagradzani w nim są ci mieszkańcy budynków komunalnych, którzy najpiękniej i najatrakcyjniej zagospodarowali tereny wokół swoich bloków i domów.
zobacz więcej
Narodowe Czytanie w „Koperniku” (foto)

Narodowe Czytanie w „Koperniku” (foto)

Już po raz siódmy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” włączyło się w akcję Narodowego Czytania, zainicjowaną w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Celem akcji jest propagowanie polskiej literatury.Uczniowie czytali fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan