ZNP z Wyszkowa na proteście w Warszawie

Od czytelników

ZNP z Wyszkowa na proteście w Warszawie

24.10.2018
autor: TP
Grupa członków Związku Nauczycielstwa Polskiego z prezesem Oddziału Powiatowego w Wyszkowie Maciejem Wójcikiem wzięła udział w ogólnopolskiej manifestacji pracowników oświaty w Warszawie. Manifestację, którą organizował OPZZ z najliczniejszą reprezentacją ZNP, wzięło udział około 20 tysięcy związkowców, w tym ponad 12 tysięcy nauczycieli i pracowników oświaty z całej Polski. Mottem przewodnim było hasło „Chcemy godnie zarabiać”. 
 
Za nowymi obowiązkami nakładanymi na nauczycieli i pracowników niepedagogicznych nie idą w parze godne płace. Zły i niesprawiedliwy nowy system oceniania nauczycieli, wydłużenie awansu zawodowego nauczycieli z 10 do 15 lat, chaos w programach nauczania, zwolnienia pracowników oświaty i wiele innych problemów wynikających z reform wprowadzanych przez minister Annę Zalewską, której życzymy aby wróciła do pracy w zawodzie nauczyciela i „skorzystała” ze skutków wprowadzonych przez siebie zmian. Jedynym pozytywnym skutkiem zmian w oświacie jest wzrost zainteresowania ze strony zaniepokojonych skutkami tych zmian rodziców uczniów. Tegoroczna niewielka podwyżka nie poprawiła sytuacji finansowej pedagogów. W dalszym ciągu płace zasadnicze w oświacie są bardzo niskie. 3 października 2018 r. ZNP wydał odpowiedni komunikat dotyczący tego protestu. Czytamy w nim: „Walczymy o dobrą edukację, dobre warunki nauki i pracy w szkołach i przedszkolach, a przede wszystkim o wyższe płace. Obecne niskie pensje są przyczyną braku nauczycieli w wielu miastach, wpływają na obniżenie prestiżu tego zawodu i są zagrożeniem dla jakości edukacji w Polsce”.
ZNP po raz kolejny wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego z wnioskiem o pilne spotkanie. 
Zaprosił przedstawicieli oświatowej Solidarności i Forum Związków Zawodowych na spotkanie dotyczące wypracowania wspólnej strategii walki o podwyżki.
Zainicjował dyskusję z udziałem minister edukacji na temat wzrostu wynagrodzeń nauczycieli w latach 2019 – 2020.
Pracownicy oświaty czekają na reakcję ze strony Rządu RP na działania swojego związku.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nowe zasady segregacji śmieci od 1 lipca – co się zmienia?

Nowe zasady segregacji śmieci od 1 lipca – co się zmienia?

Od 1 lipca obowiązują nowe przepisy dotyczące sposobu segregacji odpadów. W tym dniu wszedł w życie Wspólny System Segregacji Odpadów (WSSO), według którego wszelkie odpady dzieli się na 4 główne kategorie. Na tych zasadach odbywać ma się również selektywna ich zbiórka, dzięki czemu więcej odpadów będzie poddawane recyklingowi. Co ta zmiana oznacza dla przeciętnego Kowalskiego?
zobacz więcej
Szlachetna paczka z Zespołu Szkół w Leszczydole-Nowinach

Szlachetna paczka z Zespołu Szkół w Leszczydole-Nowinach

Grupa uczniów z koła wolontariatu: Aleksandra Boroń, Izabela Wicińska, Karolina Kowalska, Julia Ochmańska z opiekunem Iwoną Ochmańską, dyrektorem Zespołu Szkół w Leszczydole-Nowinach Krzysztofem Ochmańskim i przedstawicielem rady rodziców Arkadiuszem Wicińskim przekazała 11.grudnia w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Wyszkowie przygotowaną w szkole szlachetną paczkę. Stamtąd zgromadzone paczki powędrowały do konkretnych rodzin.
zobacz więcej
Zmiany w wyszkowskich PaTPORTACH (foto)

Zmiany w wyszkowskich PaTPORTACH (foto)

Spotkanie szkolnych PaTPORTÓW z gminy Wyszków, działających w ramach programu profilaktycznego Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, odbyło się 16 marca w wyszkowskim urzędzie miejskim.
zobacz więcej
Międzynarodowy obóz harcerski (foto)

Międzynarodowy obóz harcerski (foto)

„W lesie na polanie pali się ognisko, a wszyscy harcerze siedzą przy nim blisko...” - a dokładniej mówiąc siedzieli, świetnie się bawili i nawiązywali nowe, czasem międzynarodowe przyjaźnie. W poniedziałek 11 lipca zuchy i harcerze z Hufca ZHP Wyszków wyruszyli na dwutygodniowy obóz pod namiotami. Kierunek - Piece koło Szczytna. 
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

3.46% (53 głosów)
3.14% (48 głosów)
27.96% (428 głosów)
3.00% (46 głosów)
2.61% (40 głosów)
4.44% (68 głosów)
30.63% (469 głosów)
3.66% (56 głosów)
2.35% (36 głosów)
2.61% (40 głosów)
16.13% (247 głosów)