Zespół Szkół zaprosił do siebie…

Od czytelników

Zespół Szkół zaprosił do siebie…

13.06.2019
autor: Beata Sierzan
Już po raz kolejny w Zespole Szkół w Długosiodle odbył się Dzień Otwarty. Z zaproszenia do zwiedzenia placówki skorzystali uczniowie ostatnich klas szkół gimnazjalnych oraz VIII klas szkół podstawowych z Rząśnika, Długosiodła, Starego Bosewa, Wąsewa, Bloch i Bielina, przed którymi bardzo ważna decyzja – wybór następnej szkoły.
 
Podczas dnia otwartego kandydaci zapoznali się z ofertą edukacyjną, poznali zaplecze dydaktyczne, a także uczestniczyli w lekcjach otwartych i warsztatach w wybranych zakładach pracy. Młodzież mogła liczyć także na pomoc szkolnego doradcy zawodowego.
Wśród ciekawszych elementów zaplanowanych tego dnia okazały się zajęcia sportowe na siłowni szkolnej i konkursy z nagrodami.
Gimnazjaliści mogli także wysłuchać prezentacji pracodawców, z którymi szkoła współpracuje, firmy Ardagh Glass z Wyszkowa, zajmującej się produkcją opakowań szklanych dla potrzeb przemysłu spożywczego, chemicznego i farmaceutycznego. Młodzież może odbywać praktyczną naukę zawodu jako ślusarz i elektryk. Przedstawicielka firmy pani Olga Chrzczonowska zaprezentowała zawody oraz profity dla przyszłych pracowników młodocianych. Także przedstawicielka firmy Quad Graphics pani Joanna Krzyżaniak opowiedziała młodzieży o tej największej i najnowocześniejszej drukarni na świecie. Zaprosiła do nauki w zawodach: drukarz, mechanik, elektromechanik i introligator. Uczniowie odbywający praktyczną naukę zawodu w tych firmach mogą liczyć na dodatkowe profity, stypendia, płatne staże, możliwość rozwoju i zatrudnienia po zakończeniu nauki. Na podsumowanie prezentacji najbardziej aktywni słuchacze zostali nagrodzeni gadżetami z logo firm, a nawet dwóm z nich udało się wygrać grę planszową stworzoną przez pracowników Ardagh Glass „Misja – bezpieczny hutnik”.
Młodzież została zapoznana z możliwościami, jakie daje wybór Branżowej Szkoły, praktycznej nauki zawodu u pracodawcy oraz z zawodami, w jakich mogą się kształcić. Poznali także misję naszej szkoły „Uczymy zarabiać pieniądze w zawodzie. Kwalifikacje i doświadczenie zdobyte dziś – pewna praca jutro”.
Ciekawym doświadczeniem dla przyszłych uczniów okazała się także możliwość zwiedzania zakładów pracy: mechaniki pojazdowej, salonu fryzjerskiego oraz obserwacja pracy operatorów maszyn leśnych – nowego zawodu, który wśród kandydatów cieszy się niemałym powodzeniem. Młodzi ludzie coraz częściej wybierają zawód rolnik, odbywają praktyki w rodzinnych gospodarstwach lub w okolicznych, ale blisko domu. Często to nasi absolwenci przyjmują młodszych kolegów na naukę zawodu do swoich firm.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Młodzi goście zmęczeni, ale pełni wrażeń i gadżetów oraz nowych pomysłów na siebie wrócili do domu. Chyba im się u nas podobało, bo już 30 z nich wybrało naszą szkołę jako pierwszego wyboru na rok szkolny 2019/2020.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Dnia Otwartego oraz Pracodawcom, którzy zapoznali tego dnia uczniów z zawodami i specyfiką pracy na wybranych stanowiskach.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkół młodzieżowych i dla dorosłych: liceum ogólnokształcącego oraz kwalifikacyjnego kursu zawodowego w zawodzie rolnik na stronie www.zsdlo.superszkolna.pl
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane

Zitcom