Zespół Szkół nr 1 gospodarzem międzynarodowego spotkania

Od czytelników

Zespół Szkół nr 1 gospodarzem międzynarodowego spotkania

24.05.2019
autor: ZS1
Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie jest gospodarzem niezwykłego spotkania uczniów z sześciu państw uczestniczących w projekcie Erasmus+ Pupils teach Pupils.
 
Od 22 do 26 maja młodzież z  Hiszpanii, Rumunii, Turcji, Holandii, Niemiec i Polski uczestniczy w trzecim już  zjeździe projektowym Pupils teach Pupils. W czwartek 23 maja odbyła się ceremonia otwarcia tego projektu. W sali gimnastycznej szkoły zebrali się uczestnicy projektu wraz z opiekunami, społeczność szkolna ZS1, a także goście: wicestarosta Leszek Marszał, zastępca burmistrza Aneta Kowalewska oraz przewodnicząca Rady Rodziców Danuta Rogalska. 
Ceremonię rozpoczęli dyrektor szkoły Marian Popławski, koordynator projektu, wicedyrektor Elżbieta Mańko i nauczycielka języka angielskiego, uczestnicząca w projekcie, Lubow Adamska.
Dyrektor, witając gości, wyraził radość, że nasza szkoła została zaproszona przez Holandię do tego projektu i że możemy gościć u siebie wspaniałych ludzi z różnych państw. Odbyły się już dwa spotkania – w Pamplonie w Hiszpanii i w Schermbeck w Niemczech. Wyszków jest trzecim miastem goszczącym uczestników projektu i realizującym kolejne zadania.
W czasie uroczystości otwarcia uczestnicy projektu otrzymali prezenty od szkoły, a także od przedstawicieli gminy i powiatu. Po krótkiej części artystycznej, już w ramach realizacji projektu, uczniowie udali się na lekcję kulturową przygotowaną prze polski zespół. 
Jeszcze w tym samym dniu odbyły się kolejne dwie lekcje: z historii przygotowana przez zespół z Niemiec oraz z poezji i języka zaprezentowana przez drużynę z Hiszpanii. 
Wyjątkową atrakcją, na życzenie zagranicznych gości, była lekcja gotowania, podczas której uczniowie uczyli się lepić pierogi (na fot.). Wszyscy z wielkim zaangażowaniem podjęli to wyzwanie. Lekcja okazała się wyjątkowa pod każdym względem. Duże zaangażowanie podczas pracy, a także wspólna degustacja były okazją do integracji młodzieży z sześciu krajów.
Po południu wszyscy uczestniczyli w zajęciach aktywizujących. Nasi nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali naukę poloneza i belgijki oraz gry i zabawy, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zagranicznych gości. 
Bardzo bogaty w wydarzenia pierwszy dzień mobilności zakończył się koncertem w WOK „Hutnik”. Przedstawienie muzyczne „Otwórz oczy”, wystawione przez Deptak Taneczny, bardzo się podobało. Szczególnie uczniom z Rumunii, ponieważ są uczniami szkoły artystycznej.
Mobilność w Polsce potrwa jeszcze dwa dni. W piątek – wycieczka do Warszawy i zwiedzanie Wilanowa, a w sobotę – Family Day, czyli dzień dla rodziny. Uczniowie spędzają go w swoich Host Rodzinach, które organizują im czas wolny. Wieczorem odbędzie się zakończenie mobilności i Farewell Party. Podczas ceremonii zakończenia wręczone zostaną certyfikaty udziału w projekcie Pupils teach Pupils – C3 Wyszków.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom