Zespół Szkół nr 1 gospodarzem międzynarodowego spotkania

Od czytelników

Zespół Szkół nr 1 gospodarzem międzynarodowego spotkania

24.05.2019
autor: ZS1
Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie jest gospodarzem niezwykłego spotkania uczniów z sześciu państw uczestniczących w projekcie Erasmus+ Pupils teach Pupils.
 
Od 22 do 26 maja młodzież z  Hiszpanii, Rumunii, Turcji, Holandii, Niemiec i Polski uczestniczy w trzecim już  zjeździe projektowym Pupils teach Pupils. W czwartek 23 maja odbyła się ceremonia otwarcia tego projektu. W sali gimnastycznej szkoły zebrali się uczestnicy projektu wraz z opiekunami, społeczność szkolna ZS1, a także goście: wicestarosta Leszek Marszał, zastępca burmistrza Aneta Kowalewska oraz przewodnicząca Rady Rodziców Danuta Rogalska. 
Ceremonię rozpoczęli dyrektor szkoły Marian Popławski, koordynator projektu, wicedyrektor Elżbieta Mańko i nauczycielka języka angielskiego, uczestnicząca w projekcie, Lubow Adamska.
Dyrektor, witając gości, wyraził radość, że nasza szkoła została zaproszona przez Holandię do tego projektu i że możemy gościć u siebie wspaniałych ludzi z różnych państw. Odbyły się już dwa spotkania – w Pamplonie w Hiszpanii i w Schermbeck w Niemczech. Wyszków jest trzecim miastem goszczącym uczestników projektu i realizującym kolejne zadania.
W czasie uroczystości otwarcia uczestnicy projektu otrzymali prezenty od szkoły, a także od przedstawicieli gminy i powiatu. Po krótkiej części artystycznej, już w ramach realizacji projektu, uczniowie udali się na lekcję kulturową przygotowaną prze polski zespół. 
Jeszcze w tym samym dniu odbyły się kolejne dwie lekcje: z historii przygotowana przez zespół z Niemiec oraz z poezji i języka zaprezentowana przez drużynę z Hiszpanii. 
Wyjątkową atrakcją, na życzenie zagranicznych gości, była lekcja gotowania, podczas której uczniowie uczyli się lepić pierogi (na fot.). Wszyscy z wielkim zaangażowaniem podjęli to wyzwanie. Lekcja okazała się wyjątkowa pod każdym względem. Duże zaangażowanie podczas pracy, a także wspólna degustacja były okazją do integracji młodzieży z sześciu krajów.
Po południu wszyscy uczestniczyli w zajęciach aktywizujących. Nasi nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali naukę poloneza i belgijki oraz gry i zabawy, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zagranicznych gości. 
Bardzo bogaty w wydarzenia pierwszy dzień mobilności zakończył się koncertem w WOK „Hutnik”. Przedstawienie muzyczne „Otwórz oczy”, wystawione przez Deptak Taneczny, bardzo się podobało. Szczególnie uczniom z Rumunii, ponieważ są uczniami szkoły artystycznej.
Mobilność w Polsce potrwa jeszcze dwa dni. W piątek – wycieczka do Warszawy i zwiedzanie Wilanowa, a w sobotę – Family Day, czyli dzień dla rodziny. Uczniowie spędzają go w swoich Host Rodzinach, które organizują im czas wolny. Wieczorem odbędzie się zakończenie mobilności i Farewell Party. Podczas ceremonii zakończenia wręczone zostaną certyfikaty udziału w projekcie Pupils teach Pupils – C3 Wyszków.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kolejne międzysąsiedzkie (o)grodzenie

Kolejne międzysąsiedzkie (o)grodzenie

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przyszłość” buduje kolejne ogrodzenie oddzielające jej blok i parking od sąsiadów, tym razem spółdzielni „Medyk”. – Na wniosek mieszkańców – podkreśla prezes Mirosław Marszał.
zobacz więcej
Uczniowie z Leszczydołu-Nowin na Jasnej Górze

Uczniowie z Leszczydołu-Nowin na Jasnej Górze

Już po raz XVII na Jasnej Górze spotkały się szkoły imienia Jana Pawła II i należące do Rodziny Szkół noszącej imię tego Wielkiego Polaka. Tym razem spotkanie odbyło się 4 października 2017 r. Wśród 360 szkół z całej Polski znalazła się Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Leszczydołu-Nowin. Grupa uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej i gimnazjum, z pocztem sztandarowym ze szkoły podstawowej i pod przewodnictwem dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego uczestniczyła na Jasnej Górze w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez duszpasterza rodziny szkół biskupa Henryka Tomasika. Modliliśmy się za pontyfikat św. Jana Pawła II, prosiliśmy o obronę rodzin, świata i kościoła. W tym roku zjazd odbywał się pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.
zobacz więcej
Ślubowanie pierwszaków w Lucynowie (foto)

Ślubowanie pierwszaków w Lucynowie (foto)

„Witaj, pierwsza klaso!” – usłyszeliśmy 20 października 2016 r., kiedy jedenaścioro pierwszoklasistów miało swoje święto. Był to bardzo ważny dzień w ich szkolnym życiu, ponieważ zostali przyjęci do grona braci uczniowskiej i stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.
zobacz więcej
Pieski czekają na nowy dom (foto)

Pieski czekają na nowy dom (foto)

Bambo i Budrys pilnie potrzebują nowego domu (domów), choćby na tymczasowych. Ich pani zachorowała na nowotwór i już do nich nie wróci.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku