Zdobywają doświadczenie w Hiszpanii (foto)

Od czytelników

Zdobywają doświadczenie w Hiszpanii (foto)

29.03.2017
autor: ZDZ CK
Przedstawiciele uczniów oraz kadry branży fryzjerskiej z I Technikum Poligraficzno-Usługowego w Wyszkowie wzięli udział w prestiżowym szkoleniu „Spotkajmy się w Barcelonie” w Centrum Szkoleniowym Montibello w Barcelonie. Mieli okazję poznać najnowsze techniki strzyżenia, koloryzacji czy trendy obowiązujące w upięciach, a w czasie wolnym zwiedzić najpiękniejsze zakątki Barcelony.
I TP-U stawia na rozwój i poszerzanie kompetencji zarówno kadry, jak i uczniów, dlatego też szkoła bierze udział w programie PO WER, w ramach którego realizowany jest projekt „Od mobilności do przedsiębiorczości”. Jego głównym celem jest rozwijanie potencjału uczniów poprzez realizację działań polegających na ponadnarodowej mobilności. Skierowany jest do uczniów klas fryzjerskich, którzy w lokalnych hiszpańskich salonach fryzjerskich, pod okiem mistrzów fryzjerstwa odbywają miesięczne praktyki zawodowe. Uczniowie mają też okazję poszerzyć swoje kompetencje językowe, co w przyszłości będzie ich dodatkowym atutem przy poszukiwaniu pracy, również poza granicami kraju. Branża fryzjerska rozwija się niezwykle dynamicznie, dlatego tak ważne jest bycie na bieżąco z najnowszymi technologiami i technikami oraz zdobywanie doświadczenia u najlepszych.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Festyn rodzinny w Przedszkolu nr 9 (foto)

Festyn rodzinny w Przedszkolu nr 9 (foto)

We wtorkowe popołudnie 19 września plac zabaw w Przedszkolu nr 9 w Wyszkowie tętnił wesołą muzyką i zabawami. Spotkaliśmy się na festynie rodzinnym, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
zobacz więcej
INTERWENCJA: Zastawiony chodnik

INTERWENCJA: Zastawiony chodnik

Chodnik przy ulicy Dworcowej często niemal w połowie jest zastawiony samochodami. Pojazdy, zamiast wjechać na podwórko lub zaparkować na ulicy (jest oznakowanie poziome, które wzdłuż ulicy wyznacza miejsca parkingowe), blokują połowę, a czasem i więcej chodnika. Najgorzej, gdy na tym zablokowanym odcinku przyjdzie wyminąć się dwóm rowerom albo pieszemu i rowerzyście.
zobacz więcej
Nowe ograniczenia mają pomóc walczyć z nałogiem

Nowe ograniczenia mają pomóc walczyć z nałogiem

Papierosy mentolowe lub z kapsułka smakową 20 maja znikają z rynku. Tego dnia wchodzi w życie zakaz ich sprzedaży. Z badań wynika, że prawie połowa palących sięga dziś właśnie po takie produkty, potocznie określane jako „papierosy z wiatrem”. Aż 65 proc. palaczy nic nie wie o tym zakazie i tyle samo nie rozumie o co w nim chodzi? Po 20 maja będą zmuszeni zmienić swoje nawyki, bo ulubionych papierosów już nie kupią.
zobacz więcej
Warsztaty „Parasol” w Komorowie (foto)

Warsztaty „Parasol” w Komorowie (foto)

6 listopada w Komorowie, w ramach projektu „Parasol”, eksperci z zakresu zarządzania kryzysowego i przedstawicieli administracji samorządowej spotkali się z żołnierzami 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jest to druga edycja „Parasola” na terenie odpowiedzialności 5MBOT, a trzecia na terenie Mazowsza.
zobacz więcej