Zdali celująco pierwszy egzamin

Od czytelników

Zdali celująco pierwszy egzamin

15.11.2018
autor: TP
Uczniowska rodzina Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach powiększyła się  o uczniów klasy I. Oficjalnie zostali pasowani na uczniów przez dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego. Złożyli ślubowanie, wystąpili w pięknej części artystycznej, otrzymali dużo prezentów. 
 
Dla uczniów klasy I to była wielka chwila, pełna radości. Zanim złożyli ślubowanie, zaprezentowali swoim rodzicom, starszym kolegom i nauczycielom program artystyczny, przygotowany pod okiem wychowawczyni Agnieszki Kowalskiej. Okazało się, że są bystrymi obserwatorami szkolnego życia i już świetnie sobie w szkole radzą. Jednogłośnie stwierdzili, że szkoła jest wspaniała i dobrze się w niej czują. Wiedzą, jak się w szkole należy zachowywać i kiedy używać magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Przez te dwa miesiące nauki znacznie rozszerzył się zasób ich wiadomości. Po założeniu biretów przyszedł czas na uroczyste ślubowanie, a po nim pasowanie na ucznia klasy I. Dokonał tego pan  dyrektor i serdecznie nowo przyjętym uczniom pogratulował. Wychowawczyni Agnieszka Kowalska wręczyła dyplomy, a rodzice upominki; pamiątkowe kubki, medale i atlasy. 
O swoich najmłodszych kolegach nie zapomniała klasa III, która złożyła życzenia i podarowała własnoręcznie wykonane bransoletki dla dziewczynek i breloczki dla chłopców. Odblaski, zeszyty i ołówki wręczył pan dyrektor. 
Był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Co za dzień! Trudno będzie o nim zapomnieć!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nowy obowiązek dla małych i średnich przedsiębiorców

Nowy obowiązek dla małych i średnich przedsiębiorców

Od 1 stycznia 2017 r. mali oraz średni przedsiębiorcy będą podlegali obowiązkowi składania comiesięcznego pliku JPK VAT (ewidencja zakupu i sprzedaży VAT). Pierwsze sprawozdania ww. przedsiębiorcy będą musieli złożyć do 25 lutego 2017 r. Obecnie JPK przesyłają już duże firmy.
zobacz więcej
Wisła zainspirowała mazowieckich uczniów (foto)

Wisła zainspirowała mazowieckich uczniów (foto)

29 listopada w Centrum Nauki Kopernik odbyła się Gala Finałowa XV edycji Konkursu Ekologicznego „Wisła inspiruje”, zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. 
zobacz więcej
Jak być lepszym od siebie samego? Relacja z wakacyjnego wyjazdu nauczycieli I LO na szkolenia do Cam

Jak być lepszym od siebie samego? Relacja z wakacyjnego wyjazdu nauczycieli I LO na szkolenia do Cam

„Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu było się wcześniej.” Te słowa XIV Dalajlamy przyświecały grupie siedmiu nauczycieli, którzy w lipcu tego roku wyruszyli do Cambridge w Wielkiej Brytanii w ramach projektu „Podniesienie kompetencji językowych i zawodowych nauczycieli I LO w Wyszkowie.” Projekt finansowany był w ramach programu Erasmus+ Edukacja szkolna – Mobilność kadry edukacji szkolnej.
zobacz więcej
Wycieczka dzieci ze „Słonecznej” do Baranowa Sandomierskiego (foto)

Wycieczka dzieci ze „Słonecznej” do Baranowa Sandomierskiego (foto)

Wycieczka ta zorganizowana była w dniach 27 – 29 października w ramach Programu „Kuźnia Kreatywności”, prowadzonego przez Stowarzyszenie Teatralne Kurtyna w Warszawie przy współudziale Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Do tego wyjazdu dzieci przygotowywały się od dłuższego czasu, bo nigdy nie uczestniczyły w wycieczce trzydniowej.
zobacz więcej
Zitcom