Zdali celująco pierwszy egzamin

Od czytelników

Zdali celująco pierwszy egzamin

15.11.2018
autor: TP
Uczniowska rodzina Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach powiększyła się  o uczniów klasy I. Oficjalnie zostali pasowani na uczniów przez dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego. Złożyli ślubowanie, wystąpili w pięknej części artystycznej, otrzymali dużo prezentów. 
 
Dla uczniów klasy I to była wielka chwila, pełna radości. Zanim złożyli ślubowanie, zaprezentowali swoim rodzicom, starszym kolegom i nauczycielom program artystyczny, przygotowany pod okiem wychowawczyni Agnieszki Kowalskiej. Okazało się, że są bystrymi obserwatorami szkolnego życia i już świetnie sobie w szkole radzą. Jednogłośnie stwierdzili, że szkoła jest wspaniała i dobrze się w niej czują. Wiedzą, jak się w szkole należy zachowywać i kiedy używać magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Przez te dwa miesiące nauki znacznie rozszerzył się zasób ich wiadomości. Po założeniu biretów przyszedł czas na uroczyste ślubowanie, a po nim pasowanie na ucznia klasy I. Dokonał tego pan  dyrektor i serdecznie nowo przyjętym uczniom pogratulował. Wychowawczyni Agnieszka Kowalska wręczyła dyplomy, a rodzice upominki; pamiątkowe kubki, medale i atlasy. 
O swoich najmłodszych kolegach nie zapomniała klasa III, która złożyła życzenia i podarowała własnoręcznie wykonane bransoletki dla dziewczynek i breloczki dla chłopców. Odblaski, zeszyty i ołówki wręczył pan dyrektor. 
Był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Co za dzień! Trudno będzie o nim zapomnieć!
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Otwarci na wiedzę – praktyczni w działaniu na rynku pracy

Otwarci na wiedzę – praktyczni w działaniu na rynku pracy

Kompetencje kluczowe to te, których potrzebujemy do samorealizacji i rozwoju osobistego, do bycia aktywnym obywatelem w środowisku lokalnym i globalnym. Są połączeniem wiedzy, umiejętności i postaw odpowiednich do sytuacji społecznej i zawodowej. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego ZS w Długosiodle podsumowano dwuletni projekt dla uczniów i nauczycieli „Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiego” realizowany przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie.
zobacz więcej
Andrzejkowa zabawa w ZSS w Brańszczyku (foto)

Andrzejkowa zabawa w ZSS w Brańszczyku (foto)

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku zorganizował dla całej społeczności szkoły zabawę andrzejkową. Dzień wcześniej uczniowie gimnazjum specjalnie na tę okazję upiekli pyszne ciasta. Na korytarzu szkolnym pojawiły się piękne, kolorowe dekoracje.
zobacz więcej
Bal z gwiazdami (foto)

Bal z gwiazdami (foto)

Seniorzy z gminy Wyszków podczas tegorocznego karnawału mieli możliwość wzięcia udziału w XIII Balu Seniorów, który odbył się 16 lutego w Gościńcu pod Jesionem. W zabawie wzięło udział prawie 200 osób.
zobacz więcej
Każde dziecko ma talent! (foto)

Każde dziecko ma talent! (foto)

Jak odkrywać i rozwijać talenty swoich dzieci, uczyli się ojcowie z Wyszkowa i okolic uczestniczący w warsztatach „Odkrywca Talentów”, które odbyły się w piątek i sobotę 12-13maja w Przystanku Twórczej Edukacji w Wyszkowie. Pierwszego dnia w spotkaniu udział wzięły również matki.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom