Zatroskanie i miłość (foto)

Od czytelników

Zatroskanie i miłość (foto)

05.01.2017
autor: Grażyna Sroczyńska
Od 10 lat w Szkole Podstawowej nr 2 uczniowie i nauczyciele organizują Akcję Charytatywną „Paczka troski i miłości”.
Rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, uczniowie i Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Wyszkowie zapragnęli pomóc lepiej przeżyć święta Bożego Narodzenia. Przez niemal 2 miesiące uczniowie przynosili do szkoły: produkty żywnościowe suche, czyli takie, które w sklepach nie leżą w lodówce, słodycze, środki czystości, pomoce szkolne, nowe gry i zabawki. Po zakończeniu akcji zostały zapakowane przez uczniów i wraz z życzeniami od SP2 przekazane potrzebującym rodzinom z naszej szkoły.
W tym roku obdarowanych zostało 17 rodzin. Przygotowane paczki były różnorodne i bogate.
Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dostarczyli do szkoły dwie duże paczki żywnościowe, którymi zostały obdarowane dwie rodziny.
Biorąc udział w tej akcji, dzieci już od najmłodszych lat uczą się dostrzegania potrzeb innych ludzi, dzielenia się dobrem, poświęcenia swojego wolnego czasu innemu człowiekowi.
W akcję włączyli się z wielkim zaangażowaniem wychowawcy klas i dyrekcja naszej szkoły. Odpowiedzialne za akcję były Grażyna Sroczyńska i Aleksandra Frejnik.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nauczyciele dzieciom w dniu ich święta (foto)

Nauczyciele dzieciom w dniu ich święta (foto)

Z okazji Dnia Dziecka w Przedszkolu nr 7 personel pedagogiczny przygotował przedszkolakom wspaniała niespodziankę. Wystawił inscenizację wiersza Juliana Tuwima ,,Rzepka”, wzbogaconą tematycznie dobranymi przebojami dziecięcymi. Przedstawienie to jest kontynuacją realizowanego od kilki lat hasła związanego z literatura dziecięcą, które w tym roku brzmi ,,Dziecko w świecie poezji”.
zobacz więcej
Nieznajomość prawa szkodzi

Nieznajomość prawa szkodzi

… boleśnie (dla portfela) przekonała się jedna z naszych czytelniczek po sprzedaży mieszkania. Od jego nabycia minęło dokładnie 5 lat i 16 dni, więc transakcja powinna być zwolniona z podatku. To jednak tylko część przepisu. Druga mówi: 5 lat, ale od końca roku podatkowego. – Okazało się, że urząd inaczej liczy lata. Jak żyję o czymś takim nie słyszałam. Dlaczego to nie jest upublicznione? – dziwi się pani Barbara. Dziwi się i ostrzega…
zobacz więcej
Dzień Babci i Dziadka w ZSS w Brańszczyku (foto)

Dzień Babci i Dziadka w ZSS w Brańszczyku (foto)

W Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej zaprosili swoje babcie i swoich dziadków, a także zaprzyjaźnione, „przyszywane” babcie, dla których przygotowali montaż słowno - muzyczny.
zobacz więcej
„Historię swoją piszcie sami…” (foto)

„Historię swoją piszcie sami…” (foto)

Szkołę Podstawową nr 2 odwiedzili ważni goście: prezes i członkowie Związku Piłsudczyków Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie. Celem odwiedzin było wręczenie aktu, który powierza opiekę nad pomnikiem Grupy Operacyjnej „Wyszków” nauczycielom i uczniom naszej szkoły. Dokument został podpisany przez pana dyrektora Wiesława Paska oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego w obecności zgromadzonych uczniów z klas 4, 5 i 6.
zobacz więcej
Bricomarche
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny
manhattan