Zatroskanie i miłość (foto)

Od czytelników

Zatroskanie i miłość (foto)

05.01.2017
autor: Grażyna Sroczyńska
Od 10 lat w Szkole Podstawowej nr 2 uczniowie i nauczyciele organizują Akcję Charytatywną „Paczka troski i miłości”.
Rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, uczniowie i Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Wyszkowie zapragnęli pomóc lepiej przeżyć święta Bożego Narodzenia. Przez niemal 2 miesiące uczniowie przynosili do szkoły: produkty żywnościowe suche, czyli takie, które w sklepach nie leżą w lodówce, słodycze, środki czystości, pomoce szkolne, nowe gry i zabawki. Po zakończeniu akcji zostały zapakowane przez uczniów i wraz z życzeniami od SP2 przekazane potrzebującym rodzinom z naszej szkoły.
W tym roku obdarowanych zostało 17 rodzin. Przygotowane paczki były różnorodne i bogate.
Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dostarczyli do szkoły dwie duże paczki żywnościowe, którymi zostały obdarowane dwie rodziny.
Biorąc udział w tej akcji, dzieci już od najmłodszych lat uczą się dostrzegania potrzeb innych ludzi, dzielenia się dobrem, poświęcenia swojego wolnego czasu innemu człowiekowi.
W akcję włączyli się z wielkim zaangażowaniem wychowawcy klas i dyrekcja naszej szkoły. Odpowiedzialne za akcję były Grażyna Sroczyńska i Aleksandra Frejnik.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
LIST DO REDAKCJI: Gimnazja do likwidacji?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazja do likwidacji?

Zgodnie z zapowiedziami MEN, 1 września 2017 roku gimnazja zostaną zlikwidowane. W  ich miejsce (oraz dotychczasowych 6 - klasowych podstawówek), zostaną wprowadzone 8-klasowe szkoły podstawowe. Zapowiadana likwidacja gimnazjów jest przedmiotem ostrej krytyki wielu środowisk zawodowych i społecznych. W moim przekonaniu, gimnazja przeszły długą drogę rozwoju i dobrze zdają egzamin ze swej działalności edukacyjnej. Ich zlikwidowanie – i zastąpienie wydłużoną, 8-letnią szkołą podstawą - odbędzie się ze szkodą dla młodego pokolenia i polskiej edukacji. Poniżej postaram się uzasadnić moje stanowisko, odnosząc się do tez, które w zamyśle autorów zmian mają poprawić jakość kształcenia w Polsce.
zobacz więcej
Dzień Kobiet w Przedszkolu nr 9 (foto)

Dzień Kobiet w Przedszkolu nr 9 (foto)

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto dla pań, zarówno tych małych, jak i dużych. W tym dniu dzieci z grupy 6 latków „Tygryski” przygotowały i prowadziły program artystyczny dla pań i dziewczynek.
zobacz więcej
Przegląd Piosenki Ekologicznej (foto)

Przegląd Piosenki Ekologicznej (foto)

W środę 25 maja w Przedszkolu nr 9 w Wyszkowie odbył się Przegląd Piosenki Ekologicznej. Celem przeglądu było zaprezentowanie dziecięcych umiejętności wokalnych, rozwijanie zainteresowań i zdolności muzycznych.
zobacz więcej
Staż uczniów ZS3 w Wielkiej Brytanii

Staż uczniów ZS3 w Wielkiej Brytanii

W ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) uczniowie z Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie po raz kolejny uczestniczyli w stażu zagranicznym zrealizowanym dzięki funduszom europejskim. Projekt „Zagraniczny staż w Wielkiej Brytanii kluczem do europejskiej mobilności-2016” otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Grupa 33 uczniów technikum ekonomicznego i informatycznego realizowała trzytygodniowy staż w Plymouth na przełomie czerwca i lipca.
zobacz więcej
Mrówka festyn 2017 wersja 2
Akademia Humanistyczna
Mrówka festyn 2017 wersja 2
fotobudka star