Zagraniczne mobilności szkolnej kadry ZS3 2017

Od czytelników

Zagraniczne mobilności szkolnej kadry ZS3 2017

23.08.2017
autor: Adam Mickiewicz, wicedyrektor dyrektor szkoły
W roku 2017 w Zespole Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego realizowany jest kolejny już projekt finansowany z funduszy europejskich (PO WER) pt. „Trening czyni mistrza-zagraniczne mobilności szkolnej kadry Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie”. Jak nazwa wskazuje, jego adresatem jest kadra pedagogiczna. Beneficjenci, tj. ogółem 25 nauczycieli, wezmą udział w dwutygodniowych, zagranicznych wyjazdach edukacyjnych, głównie o charakterze językowym – do Wielkiej Brytanii oraz Niemiec.
Największa grupa, tj. 17 nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących udała się na początku sierpnia 2017 roku do głównego angielskiego ośrodka akademickiego w Oxfordzie, gdzie doskonaliła swe kompetencje językowe i pedagogiczne. 
W okresie wakacyjnym troje nauczycieli w Niemczech pogłębiło znajomość języka i kultury naszego zachodniego sąsiada na kursach w Berlinie i Monachium. Stanowi to niewątpliwie nawiązanie do realizowanej od lat współpracy międzyszkolnej ze szkołą w Niemczech. 
Nieco później, tj. w lutym 2018 roku czworo nauczycieli języka angielskiego uda się na Wyspy, by odbyć wielodniowy kurs o charakterze językowo-edukacyjnym.
Warto odnotować, że wyjazdy zakładają bezpośredni kontakt z otoczeniem, w tym zamieszkiwanie u rodzin goszczących, co daje szczególnie cenne doświadczenie bezpośrednich kontaktów i weryfikacji własnych umiejętności komunikacyjnych.
Wśród oczekiwanych efektów działania spodziewamy się zarówno wzrostu umiejętności językowych nauczycieli, jak i przeniesienia na grunt polski pozytywnych europejskich doświadczeń edukacyjnych. Uczestnicy wyjazdów mają dzielić się wiedzą i doświadczeniem nie tylko z kolegami z naszej szkoły, ale i z innych placówek oświatowych. Przeprowadzenie projektu ma zaowocować przede wszystkim poprawą jakości kształcenia w ZS3 w Wyszkowie. 
Realizacja tak skomplikowanego i wielowątkowego przedsięwzięcia, pierwszego na taką skalę w szkole, adresowanego bezpośrednio do nauczycieli, wymaga wielu działań przygotowawczych (zamówienie biletów, sporządzenie stosownych umów, a na koniec szczegółowe rozliczenie) i zabiegów, realizowanych przez poszczególnych nauczycieli, ale również przez obsługujących księgowo i koordynatorów z p. Sylwią Ludwikowską na czele.
Warto odnotować, iż w tym samym czasie realizowane było podobne przedsięwzięcie dla nauczycieli przedmiotów zawodowych; 12 osób udało się w lipcu tego roku do Wielkiej Brytanii, co miało związek z pobytem 33-osobowej grupy uczestników 3-tygodniowego stażu dla uczniów technikum. Ogółem w wyjazdach uczestniczyć będzie 40 nauczycieli (spośród około 60 zatrudnionych) Oczywiście takie „spiętrzenie” wyjazdów stanowi poważne wyzwanie, również dla dyrekcji, która musi zapewnić realizację innych zadań szkoły, w tym rekrutacji do klas pierwszych.
Uczestnicy mają zapewnione pokrycie kosztów związanych ze szkoleniem, podróżą i pobytem. Projekt finansowany jest w 100% z funduszy europejskich z programu PO WER (nb. jako szkoła korzystaliśmy już z tego programu przy realizacji innego projektu) za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Jego realizacja jest możliwa dzięki zaangażowaniu dyrekcji oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zamiana renty na emeryturę może się nie opłacić

Zamiana renty na emeryturę może się nie opłacić

Ważne dla osób, które 1 października będą pobierać z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rentę z tytułu niezdolności do pracy. Po ukończeniu obniżonego wieku emerytalnego będą mogły zamienić rentę na emeryturę. Ale można na tym stracić.
zobacz więcej
Mamo, tato jestem przedszkolakiem (foto)

Mamo, tato jestem przedszkolakiem (foto)

W dniach 26-27 października w Przedszkolu nr 1 w Wyszkowie w grupach Biedronki i Smerfy odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka.
zobacz więcej
Przelicz swoje świadczenie – to może się opłacić

Przelicz swoje świadczenie – to może się opłacić

Ważna informacja dla osób, które miały problem z udokumentowaniem swoich zarobków w ZUS. Emeryci, renciści oraz osoby z ustalonym kapitałem początkowym, którym Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie wliczył tych wynagrodzeń za część okresów pracy do ustalenia podstawy wymiaru świadczenia, powinni zwrócić się do ZUS. Ponowne przeliczenie emerytury, renty lub kapitału początkowego może podwyższyć wysokość świadczenia.
zobacz więcej
HarcFerie, czyli zimowisko Hufca ZHP Wyszków (foto)

HarcFerie, czyli zimowisko Hufca ZHP Wyszków (foto)

Tegoroczne zimowisko Hufca Wyszków odbyło się w dniach 20 – 24 stycznia w Długosiodle. Zuchy i harcerze z Wyszkowa, Ostrowi Maz., Komorowa, Pniewa i Lucynowa spędzili wspólnie prawie pięć dni, świetnie się bawiąc. Prawie sto osób działało w trzech grupach wiekowych: najmłodsze zuchy przeniosły się do Krainy Lodu, harcerze podróżowali przez starożytne krainy pod hasłem „Veterum”, a harcerze starsi wsiedli do Azja Expresu. 
zobacz więcej

Najczęściej komentowane

Zitcom