Z toalety można skorzystać w pociągu

Od czytelników

Z toalety można skorzystać w pociągu

11.11.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
… naszemu czytelnikowi miała poradzić pracownica dworca PKP. – Toaleta przy dworcu czynna jest w godzinach jego pracy – zapewnia zarządca budynku, prezes WTBS Marek Siekierski.
Do tematu toalety na dworcu nasi czytelnicy powracają nieustannie. Do tej pory chodziło głównie o to, że można z niej skorzystać tylko w czasie pracy dworca. Tym razem jednak nasz czytelnik skarży się na potraktowanie go na dworcu w godzinach pracy. Gdy zapytał o możliwość skorzystania z toalety, pani miała mu poradzić, by poczekał i skorzystał z toalety… w pociągu. – Jak to nie ma toalety? – dziwi się.
Jest – odpowiada prezes WTBS Marek Siekierski. Tyle że przy dworcu. – W budynku dworca nie ma toalety i nigdy nie było. Znajduje się przy dworcu, czynna jest w godzinach jego pracy – dodaje.
Wyszkowski dworzec od 3 lat znajduje się w rękach samorządu i wciąż czeka na lepsze czasy. WTBS dużą przebudowę zgłosiło do programu rewitalizacji gminy Wyszków i liczy na pozyskanie środków zewnętrznych.
- Trzeba podjąć decyzję, co z tym budynkiem zrobić. Wewnątrz wygląda przyzwoicie, ale na zewnątrz ohydnie. Ludzie jeżdżą pociągami i to widzą – na ostatniej sesji rady miejskiej mówił Jan Abramczyk.
Burmistrz przypomniał, że dworzec nie zmienia się od 20 lat, a gmina kupiła go stosunkowo niedawno. W budżecie wciąż brakuje środków na gruntowną modernizację. Gmina zamierza najpierw wykupić od PKP pozostały teren, a potem przygotować kompleksowy model funkcjonowania całości. – Chcę, żebyśmy mieli dworzec na miarę naszego miasta, żeby funkcjonowały toalety, ładna, przestrzenna hala, dostępne kasy – mówił Grzegorz Nowosielski. Wciąż pod uwagę brane jest znalezienie operatora, który mógłby stworzyć galerię handlową, tak jak funkcjonuje to w Warszawie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom