Z biblioteką dookoła świata (foto)

Od czytelników

Z biblioteką dookoła świata (foto)

26.07.2017
autor: Marta Borzymek, MGBP
Dwutygodniowe bezpłatne zajęcia wakacyjne, które jak co roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników, zakończyły się. Na pewno jednak jeszcze długo pozostaną w pamięci uczestników. Tym razem tematem była „Podróż dookoła świata”. Dzieci mogły poznać różne kraje i kultury, np. Australię, Indie, Afrykę, Grenlandię, Chiny, Kanadę. Pomagało im w tym  wielu niesamowitych gości. Nie zabrakło oczywiście głośnego czytanie.
Uczestnicy wakacji w bibliotece rozwijali też swoje talenty artystyczne i umiejętności manualne. Samodzielnie wykonywały m.in. smoka  z origami, regionalne wycinanki czy np. stroje indiańskie. Mogły też puszczać na świeżym powietrzu ogromne bańki mydlane oraz stworzyć własne kule do kąpieli o różnorodnych zapachach, kształtach i kolorach. Warsztaty te poprowadziła Magda Mielczarczyk z MADU pracowni zabawy i rozwoju. 
Wśród wakacyjnych gości znaleźli się: 
Monika Mostowska i Dorota Zielińska z Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti (przedstawiły Afrykę), 
Stefan Czerniecki – podróżnik i dziennikarz (opowiedział o Ameryce Południowej, potem dzieci zaprosiły swojego gościa do wspólnych pląsów), 
Michał Wąsowski – sinolog(przybliżył kulturę Chin), 
Jarosław Górski – pisarz (poprowadził rozmowę o wierszach dla dzieci i przeczytał jedną ze swoich opowieści dla nich), 
Marta Gierlicka (zabrała w „podróż” po Kanadzie). Z panią Martą przyszła też inna pani policjant, która rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Wspólnie odtańczyli „łosiowy taniec” z maskotką wyszkowskiej policji. 
Poza zajęciami, które miały na celu poznanie innych krajów i kultur, znalazł się też czas na zabawy przed biblioteką, pląsy i tańce. W dniu zakończenia wakacji w MGBP, tj. w piątek 14 lipca, główną atrakcją były zdjęcia z fotobudki. 
 
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
manhattan
manhattan