Z biblioteką dookoła świata (foto)

Od czytelników

Z biblioteką dookoła świata (foto)

26.07.2017
autor: Marta Borzymek, MGBP
Dwutygodniowe bezpłatne zajęcia wakacyjne, które jak co roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników, zakończyły się. Na pewno jednak jeszcze długo pozostaną w pamięci uczestników. Tym razem tematem była „Podróż dookoła świata”. Dzieci mogły poznać różne kraje i kultury, np. Australię, Indie, Afrykę, Grenlandię, Chiny, Kanadę. Pomagało im w tym  wielu niesamowitych gości. Nie zabrakło oczywiście głośnego czytanie.
Uczestnicy wakacji w bibliotece rozwijali też swoje talenty artystyczne i umiejętności manualne. Samodzielnie wykonywały m.in. smoka  z origami, regionalne wycinanki czy np. stroje indiańskie. Mogły też puszczać na świeżym powietrzu ogromne bańki mydlane oraz stworzyć własne kule do kąpieli o różnorodnych zapachach, kształtach i kolorach. Warsztaty te poprowadziła Magda Mielczarczyk z MADU pracowni zabawy i rozwoju. 
Wśród wakacyjnych gości znaleźli się: 
Monika Mostowska i Dorota Zielińska z Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti (przedstawiły Afrykę), 
Stefan Czerniecki – podróżnik i dziennikarz (opowiedział o Ameryce Południowej, potem dzieci zaprosiły swojego gościa do wspólnych pląsów), 
Michał Wąsowski – sinolog(przybliżył kulturę Chin), 
Jarosław Górski – pisarz (poprowadził rozmowę o wierszach dla dzieci i przeczytał jedną ze swoich opowieści dla nich), 
Marta Gierlicka (zabrała w „podróż” po Kanadzie). Z panią Martą przyszła też inna pani policjant, która rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Wspólnie odtańczyli „łosiowy taniec” z maskotką wyszkowskiej policji. 
Poza zajęciami, które miały na celu poznanie innych krajów i kultur, znalazł się też czas na zabawy przed biblioteką, pląsy i tańce. W dniu zakończenia wakacji w MGBP, tj. w piątek 14 lipca, główną atrakcją były zdjęcia z fotobudki. 
 
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jak zostać żołnierzem? Spotkanie z przedstawicielami WKU

Jak zostać żołnierzem? Spotkanie z przedstawicielami WKU

Uczniowie klas maturalnych CEZiU "Kopernik" uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie,  panią Hanną Hyrycz oraz  majorem Dariuszem Żerkiem.
zobacz więcej
Akcja charytatywna

Akcja charytatywna

Jeszcze do 6 września każdy klient marketów Mila w Wyszkowie może wziąć udział w akcji charytatywnej na rzecz Podopiecznych Fundacji „Serca dla Maluszka”. Przy kasach umieszczone są skarbonki, które można zasilać podczas codziennych zakupów.
zobacz więcej
Ślubowanie klas pierwszych (foto)

Ślubowanie klas pierwszych (foto)

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość - ślubowanie pierwszoklasistów. Wydarzenie takie w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym miało miejsce w piątek 20 października. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: proboszcz parafii św. Rodziny oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Wyszków, Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, WKU w Wyszkowie, a także licznie przybyli rodzice i cała społeczność szkolna.
zobacz więcej
Olimpiada zdrowego stylu życia

Olimpiada zdrowego stylu życia

W bieżącym roku szkolnym odbywa się XXVI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowana przez Polski Czerwony Krzyż. Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez:
zobacz więcej
censor jpk
Levert
censor jpk
manhattan
manhattan