Wyszkowski projekt w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

Od czytelników

Wyszkowski projekt w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

11.09.2020
autor:
Stworzenie przestrzeni edukacyjno-rekreacyjnej na terenie Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie to jeden z projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Głosowanie rozpocznie się 26 października.
 
To pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W sumie spośród 231 zgłoszeń (na ponad 92 mln zł) pozytywną ocenę otrzymało 109 projektów, z czego 10 to projekty z subregionu ostrołęckiego. Na ich realizację samorząd Mazowsza przeznaczył 25 mln zł. O tym, które z nich otrzymają wsparcie, zadecydują w głosowaniu mieszkańcy.
Marszałek Adam Struzik zaznacza, że realizacja BOM zależy od pomysłowości i zaangażowania mieszkańców naszego regionu. – I choć jest to nasza pierwsza tego typu inicjatywa, muszę przyznać, że cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Mazowszanie wiedzą doskonale, czego potrzebują i są bardzo kreatywni. Świadczą o tym zgłaszane przez nich projekty, wśród których można znaleźć zarówno akcje społeczne, takie jak warsztaty, wydarzenia kulturalne, czy zajęcia dla dzieci i młodzieży, ale też zadania stricte inwestycyjne, jak np. strefy dla rodziców i pacjentów przy szpitalach wojewódzkich.
Wśród pozytywnie ocenionych projektów znalazło się 26 o charakterze ogólnowojewódzkim i 83 podregionalne, w tym 10 z subregionu ostrołęckiego. Głosować będzie można m.in. na projekt: Stworzenie przestrzeni edukacyjno-rekreacyjnej na terenie Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie.
To, które projekty zostaną zrealizowane zależy od głosów mieszkańców Mazowsza. Głosować będzie można od 26 października do 16 listopada. Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować można będzie za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera. Osoby nie posiadające telefonów lub komputerów, będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu i w jego delegaturach. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r.
Wszystkie informacje dotyczące BOM dostępne są na stronie internetowej bom.mazovia.pl, a także na profilu na Facebooka @budzetobywatelskiMazowsza
Harmonogram:
do 7 października 2020 r. – rozpatrzenie ewentualnych odwołań
26 października – 16 listopada 2020 r. – głosowanie na projekty
do 30 listopada 2020 r. – wyniki głosowania
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom