Wyszkowianie na kongresie PiS

Od czytelników

Wyszkowianie na kongresie PiS

11.07.2016
autor: PiS Wyszków
Na V Kongresie Prawa i Sprawiedliwości, który odbył się 2 lipca w hali Expo w Warszawie, Jarosław Kaczyński został ponownie wybrany prezesem PiS na trzyletnią kadencję. W tym ważnym dla ugrupowania wydarzeniu brali udział delegaci  PiS z powiatu wyszkowskiego: Jerzy Abramczyk, Waldemar Sobczak i Eugeniusz Zaremba. 
Kandydaturę dotychczasowego prezesa poparło 1.008 delegatów, 7 było przeciw, jeden się wstrzymał. Uczestnicy kongresu wybrali również 120 członków rady politycznej, a także członków koleżeńskiego sądu dyscyplinarnego i krajowej komisji rewizyjnej. 
Podczas ponadgodzinnego wystąpienia prezes PiS mówił: - PiS dziś jest ośrodkiem nie tylko rozsądnego, racjonalnego myślenia o Polsce, jest także ośrodkiem rozsądnego i racjonalnego myślenia o Europie i musimy o tym wiedzieć i nie powinniśmy mieć kompleksów.
Mówił również o naprawie państwa: - Potrzebna jest naprawa państwa – spokojna, czasem nawet ostrożna, ale konsekwentnie idąca w stronę jakości, którą można określić jako nowe państwo, które z komunizmem, postkomunizmem nie będzie miało już nic wspólnego. Musimy iść do przodu, musimy dotrzymać obietnic, musimy być kompetentni i uczciwi, musimy odrzucić kompleksy i  z wiarą iść do przodu i formułować nowe propozycje dla społeczeństwa.
Jarosław Kaczyński wymienił obszary, które wymagają jeszcze zmian: - 
Uszczelnienie systemu podatkowego, ostateczne rozstrzygnięcie tego, by istniało kompetentne kierownictwo gospodarcze. (…) Istotna jest również sprawa aparatu dyplomatycznego, który w tej chwili jest jeszcze w niemałej części po prostu stary. (…) Sytuacja w sferze służby zdrowia także wzbudza niepokój. Wydaje mi się, że zaawansowanie prac nad tą tak bardzo potrzebną zmianą jest jeszcze zbyt małe, trzeba tutaj jeszcze wiele zdziałać.
Nawiązał do sporu w sprawie Trybunału Konstytucyjnego: - PiS było gotowe do kompromisów, które zostały odrzucone, ale będziemy szli swoją drogą.  Oczywiste jest, iż nie zostaną przyjęte określane z zewnątrz ramy prawne funkcjonowania TK i jego skład.
Jarosław Kaczyński mówił również o nowej konstytucji: - Nowa konstytucja powinna zapewnić prawa narodu, suwerenność, określić naszą relację z UE. Mam nadzieję, że będziemy mogli pokazać Polakom projekt nowej konstytucji jako naszą propozycję dla Polski, dla przyszłości, dla budowy takiego społeczeństwa i takiej Polski, jakiej chcemy.
Swoje wystąpienie prezes PiS poświęcił również roli, jaką Polska powinna spełniać w UE: - Wynik referendum, w którym zwyciężyli zwolennicy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE to dezintegracja, która powinna nas martwić. (…) Polska nie może jednak teraz opuścić rąk i pozwolić, by działali inni. To byłby wielki błąd pod każdym względem, ale szczególnie dlatego, że pierwsze propozycje tych najmocniejszych krajów w Unii są propozycjami dalszej dezintegracji UE.
Jednocześnie Jarosław Kaczyński zaznaczył, że PiS nadal jest prounijne: - Ale chcemy unii narodów, chcemy unii, w której obowiązuje rzeczywiście zasada pomocniczości. Chcemy unii, Europy bogatej różnorodnością kultur, dorobków cywilizacyjnych poszczególnych narodów.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bezpieczne ferie w ZSS w Brańszczyku (foto)

Bezpieczne ferie w ZSS w Brańszczyku (foto)

W trosce o uczniów w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się szkolny apel poświęcony bezpieczeństwu podczas zbliżających się ferii zimowych. Jego zadaniem było propagowanie zasad prawidłowego zachowania się w różnych sytuacjach drogowych, kształtowanie nawyków poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych oraz uświadomienie uczniom konieczności noszenia elementów odblaskowych w różnych sytuacjach drogowych.
zobacz więcej
Jeden wystaje, drugi się chowa (foto)

Jeden wystaje, drugi się chowa (foto)

Urząd miejski przygotował projekt nowej organizacji ruchu na wąskich uliczkach osiedla Ogródki. Pojawią się progi spowalniające, przejścia dla pieszych, ograniczenia prędkości do 30 km/h, na niektórych uliczkach wprowadzone zostanie pierwszeństwo przejazdu. Niezmiennie problemem pozostaje kwestia dzierżawy pasów działek wzdłuż ulic. Część mieszkańców podpisuje z gminą umowy, inni wolą przesunąć ogrodzenia. - Jeden wystaje, drugi się chowa i takie zęby się robią. Jak to będzie wyglądało? – dziwi się jeden z mieszkańców. Zdaniem Grzegorza Mościckiego gmina powinna sprzedać mieszkańcom działki, które i tak od lat są przez nich zajmowane.
zobacz więcej
Rajd „Start” otrzymał imię hm. Andrzeja Zaorskiego

Rajd „Start” otrzymał imię hm. Andrzeja Zaorskiego

W słoneczny wrześniowy weekend podwyszkowskie lasy zapełniły się żądnymi przygód harcerzami. Stało się to za przyczyną XIX Harcerskiego Rajdu „Start!”, który w dniach 13 – 15 września odbył się w okolicach Zabrodzia i Łochowa. 14 września Rajdowi „Start” zostało nadane imię hm. Andrzeja Zaorskiego.
zobacz więcej
Czytelniczka oburzona. TOZ odpowiada

Czytelniczka oburzona. TOZ odpowiada

Publikujemy list czytelniczki oburzonej zachowaniem wolontariuszki Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Na zarzuty odpowiada wyszkowski ToZ.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Zitcom