Wyszkowiacy wyśpiewali wyróżnienie (foto)

Od czytelników

Wyszkowiacy wyśpiewali wyróżnienie (foto)

28.06.2018
autor: Beata Glinka
Zespół Śpiewaczy „Wyszkowiacy”, działający przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej, na odbywających się 10 czerwca w Nowogrodzie XXV Ogólnopolskich Dniach Kultury Kurpiowskiej otrzymał wyróżnienie. 
 
Zespół zaprezentował się na Konkursie Zespołów Kurpiowskich, w kategorii interpretacja folkloru kurpiowskiego. Na scenie pojawiło się ok. 60 wykonawców: zespoły śpiewacze, dziecięce i młodzieżowe, folklorystyczne, gawędziarze, soliści, instrumentaliści i kapele. Wyszkowiacy zaśpiewali dwa utwory: „Kukaweńka” i „Czemuś dziewczyno”.
Jury, w składzie: prof. dr hab. Piotr Dahlig (etnomuzykolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Anna Borucka-Szotkowska (muzykolog, dziennikarz Polskiego Radia) i Teresa Pardo (specjalista ds. folkloru kurpiowskiego), przyznało wyróżnienie naszemu zespołowi Wyszkowiacy oraz Czesławowi Kwiatkowskiemu, instruktorowi muzycznemu zespołu. 
Zespołowi oraz Panu serdecznie gratulujemy!!! Zespół po raz kolejny udowodnił, że jest rozmiłowany w śpiewie, stać go na wiele i śpiewanie jest receptą na lepsze życie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Felieton europosła: Ludobójstwo z polityką w tle*

Felieton europosła: Ludobójstwo z polityką w tle*

11 lipca 1943 roku to była niedziela. Polacy licznie gromadzili się w kościołach na mszy. Właśnie dlatego dla ukraińskich nacjonalistów był to idealny moment na atak. Niemal 100 miejscowości na Wołyniu zaatakowały oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii. Towarzyszyli im uzbrojeni w siekiery, kosy czy widły ukraińscy chłopi. Brutalnie mordowali wszystkich – od niemowlęcia do starca. Krwawa Niedziela to apogeum rzezi wołyńskiej. Gehenna mieszkańców polskich miejscowości na Kresach Wschodnich trwała jednak wiele miesięcy. Na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej Ukraińcy zamordowali (według ostrożnych szacunków) ponad 100 tysięcy Polaków – swoich sąsiadów, z którymi żyli w zgodzie od pokoleń. Ta wielka zaplanowana zbrodnia ma jedno słuszne i prawdziwe określenie – ludobójstwo.
zobacz więcej
List nauczycieli Gimnazjum nr 2 do burmistrza

List nauczycieli Gimnazjum nr 2 do burmistrza

Szanowny Panie Burmistrzu!
Zwracamy się do Pana z prośbą o podanie prawdziwych powodów braku Pana woli utworzenia wszystkich klas w nowo powstającej Szkole Podstawowej nr 4. Wiemy, że uważa Pan, iż funkcjonowanie w szkole tylko klas I, IV i VII najbardziej uwzględnia dobro dziecka. Chcemy dowiedzieć się, jakie argumenty przekonały Pana do takiej decyzji.
zobacz więcej
Pasowanie na optymistycznego przedszkolaka (foto)

Pasowanie na optymistycznego przedszkolaka (foto)

Dzieci z nowych grup: 3-latków „Jagódek”, 4-latków „Kotków”, 4- i 5-latków „Biedronek”, zgodnie z tradycją, wstąpiły w poczet optymistycznych przedszkolaków Przedszkola nr 9 w Wyszkowie.
zobacz więcej
Aktywne Koło Wolontariatu z Leszczydołu-Nowin (foto)

Aktywne Koło Wolontariatu z Leszczydołu-Nowin (foto)

Koło Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Leszczydole-Nowinach działa niezwykle aktywnie, pod opieką Iwony Ochmańskiej. Organizuje i przeprowadza wiele szkolnych i środowiskowych akcji. We wrześniu podjęło kolejne wyzwanie. Tym razem podczas odpustu i festynu parafialnego w swoim kościele zorganizowało i przeprowadziło loterię fantową.
zobacz więcej
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

3.67% (58 głosów)
3.48% (55 głosów)
27.99% (442 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.60% (41 głosów)
4.50% (71 głosów)
29.89% (472 głosów)
3.93% (62 głosów)
2.28% (36 głosów)
2.60% (41 głosów)
16.15% (255 głosów)