Wyróżnione za kwiaty dla babci i dziadka (foto)

Od czytelników

Wyróżnione za kwiaty dla babci i dziadka (foto)

19.01.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Uczennice z powiatu wyszkowskiego znalazły się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kwiaty dla Babci i Dziadka”.
Na konkurs nadesłanych zostało 180 prac uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, zespołów szkół ponadpodstawowych oraz ośrodków kultury i sztuki z terenu całej Polski. Komisja oceniła prace w trzech kategoriach wiekowych; przyznała 12 nagród, w tym 2 nagrody specjalne i 9 wyróżnień.
W grupie wiekowej 6 – 8 lat wyróżnienie zdobyła 7-letnia Lena Matwiejczyk z SP w Leszczydole Starym (opiekun Iwona Reising). W kategorii 9 – 12 lat trzecią nagrodę – 12-letnia Emilia Sokalska z SP1 w Wyszkowie (opiekun Mariola Przybysz). W grupie wiekowej 13 – 16 lat wyróżnienie – 13-letnia Maja Falba z SP1 w Wyszkowie (opiekun Mariola Przybysz). Nagrodę specjalną jury przyznało 17-letniej Julii Rudnik z ZS1 w Wyszkowie (opiekun Sylwia Wojciechowska).
Gala finałowa konkursu odbędzie się 21 stycznia w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ojcu Świętemu śpiewajmy...

Ojcu Świętemu śpiewajmy...

26 listopada w kościoła p.w. Chrystusa Sługi w Leszczydole-Nowinach zostały uroczyście umieszczone relikwie Jana Pawła II. Inicjatorem sprowadzenia relikwii była młodzież z koła wolontariatu działającego w szkole, którego opiekunem jest Iwona Ochmańska, a sprowadził je proboszcz parafii ks. Jan Soliwoda. Uczniowie to niezwykłe wydarzenie uświetnili częścią artystyczną. Uroczystość transmitowało i udostępniło słuchaczom w całej diecezji Radio „Nadzieja”. Mszę Świętą odprawił i kazanie wygłosił ks. biskup Stanisław Stefanek. Na mszy był obecny dyr. szkoły Krzysztof Ochmański, nauczyciele, uczniowie z pocztem sztandarowym na czele i licznie zgromadzeni parafianie. 
zobacz więcej
Bezpieczne gospodarstwo rolne

Bezpieczne gospodarstwo rolne

KRUS zaprasza do udziału w XV edycji ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne”, którego celem jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Zgłoszenia można przesyłać do końca marca.
zobacz więcej
Aktywność nie tylko podczas ferii

Aktywność nie tylko podczas ferii

Do aktywnego spędzania czasu, nie tylko podczas ferii, zachęca znany polski piłkarz Kamil Grosicki. Sportowiec podkreśla, że ruch to nie tylko element konieczny do utrzymania dobrej formy fizycznej ale też szkoła wielu przydatnych umiejętności społecznych, a przede wszystkim doskonała forma relaksu. 
zobacz więcej
Rocznica obławy w Jurgach (foto)

Rocznica obławy w Jurgach (foto)

16 września 1951 r. w pobliżu nieistniejącej już dzisiaj leśniczówki w Jurgach miały miejsce dramatyczne wydarzenia. Tu została otoczona i zlikwidowana ostatnia grupa kadrowa z oddziału por. Jana Kmiołka ps. Wir w składzie: Franciszek Kmiołek ps. Bogdan, Franciszek Ampulski ps. Skra i Julian Nasiadko ps. Ostry.
zobacz więcej
Bricomarche-1
Bricomarche-1
mrówka - nowe godziny