Wyróżnione za kwiaty dla babci i dziadka (foto)

Od czytelników

Wyróżnione za kwiaty dla babci i dziadka (foto)

19.01.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Uczennice z powiatu wyszkowskiego znalazły się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kwiaty dla Babci i Dziadka”.
Na konkurs nadesłanych zostało 180 prac uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, zespołów szkół ponadpodstawowych oraz ośrodków kultury i sztuki z terenu całej Polski. Komisja oceniła prace w trzech kategoriach wiekowych; przyznała 12 nagród, w tym 2 nagrody specjalne i 9 wyróżnień.
W grupie wiekowej 6 – 8 lat wyróżnienie zdobyła 7-letnia Lena Matwiejczyk z SP w Leszczydole Starym (opiekun Iwona Reising). W kategorii 9 – 12 lat trzecią nagrodę – 12-letnia Emilia Sokalska z SP1 w Wyszkowie (opiekun Mariola Przybysz). W grupie wiekowej 13 – 16 lat wyróżnienie – 13-letnia Maja Falba z SP1 w Wyszkowie (opiekun Mariola Przybysz). Nagrodę specjalną jury przyznało 17-letniej Julii Rudnik z ZS1 w Wyszkowie (opiekun Sylwia Wojciechowska).
Gala finałowa konkursu odbędzie się 21 stycznia w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Uczciliśmy pamięć poległych bohaterów (foto)

Uczciliśmy pamięć poległych bohaterów (foto)

Podniosła uroczystość miała miejsce 14 maja w kościele p.w. Chrystusa Sługi w Leszczydole-Nowinach. Ks. proboszcz Jan Soliwoda odprawił uroczystą Mszę Świętą, Apel Poległych odczytał Mirosław Widlicki, złożono kwiaty. Zaproszeni goście i mieszkańcy obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół. Była to żywa lekcja historii, nie tylko tej lokalnej.
zobacz więcej
Narodowe Czytanie w ZSS w Brańszczyku (foto)

Narodowe Czytanie w ZSS w Brańszczyku (foto)

W piątek 6 września w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbyła się kolejna już odsłona akcji Narodowego Czytania. Spotkanie, w czasie którego starsi uczniowie poznali „Katarynkę” B. Prusa, przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.
zobacz więcej
13. emerytura: nie trzeba składać wniosku

13. emerytura: nie trzeba składać wniosku

Majowe świadczenia, które otrzymają emeryci i renciści, będą wyższe. Wszystko za sprawą jednorazowego świadczenia pieniężnego, czyli tzw. 13. emerytury. Płocki ZUS szacuje, że wypłaci je ok. 176 tys. osób z terenu północnej części województwa.
zobacz więcej
Wycieczka dzieci ze „Słonecznej” do Baranowa Sandomierskiego (foto)

Wycieczka dzieci ze „Słonecznej” do Baranowa Sandomierskiego (foto)

Wycieczka ta zorganizowana była w dniach 27 – 29 października w ramach Programu „Kuźnia Kreatywności”, prowadzonego przez Stowarzyszenie Teatralne Kurtyna w Warszawie przy współudziale Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Do tego wyjazdu dzieci przygotowywały się od dłuższego czasu, bo nigdy nie uczestniczyły w wycieczce trzydniowej.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom