Wyprawa na Farmę Iluzji (foto)

Od czytelników

Wyprawa na Farmę Iluzji (foto)

21.06.2017
autor: Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczna”
Podopieczni Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczna” korzystali z atrakcji rozrywkowo – edukacyjnych mieszczących się na Farmie Iluzji – w trojanowskim parku rozrywki.
Dzieci zwiedzały park wraz z przewodnikiem, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o jego tajemnicach i atrakcjach. Była to okazja do zobaczenia m. in.: Muzeum Iluzji, latającej chaty tajemnic oraz do poszukiwania rozwiązań zagadki lewitującego kranu i wyjścia z wiklinowego labiryntu. W tunelu zapomnienia najodważniejsi mogli doświadczyć lewitacji. Zainteresowaniem cieszyła się także przeprawa tratwami przez zaklęty staw oraz zakręcony domek, lustrzany labirynt i pokój Amesa.
Dzieci mogły zwiedzić również jedną z nowości, która została otwarta w parku – opuszczoną kopalnię, poznać jej tajemnicę i wyruszyć w głąb ziemi. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły dzieciom: balonowe show Patrycji Lipińskiej i pokaz iluzjonistyczny Michelle Christian. 
Między kolejnymi atrakcjami dzieci mogły posilić się pieczoną kiełbaską z ogniska. 
Podopieczni wraz z wychowawcami składają serdeczne podziękowania sponsorom, dzięki którym wycieczka mogła się odbyć, a byli nimi: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Wyszkowie, Pani Marta Rutka i Agencja Ochrony EKOTRADE, pani Maria Rudzińska, Zakłady Mięsne Somianka państwo Henryka i Andrzej Rucińscy, Szkoły dla Dorosłych „Pascal” w Wyszkowie Pan Marcin Woźniak oraz Centrum Usług Wspólnych w Wyszkowie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Tradycja ciągle żywa w Leszczydole-Nowinach (foto)

Tradycja ciągle żywa w Leszczydole-Nowinach (foto)

Szkoła Podstawowa w Leszczydole-Nowinach, a konkretnie panie pracujące w świetlicy szkolnej Iwona Ochmańska i Teresa Przygoda, zorganizowały I Rodzinny Konkurs na Palmę Wielkanocną. Konkurs skierowany był do uczniów i ich rodzin i miał na celu integrować rodziny wielopokoleniowe. Organizatorom chodziło też o to, żeby kultywować i przekazywać młodszemu pokoleniu tradycje i zwyczaje wielkanocne.
zobacz więcej
Parafialne półkolonie (foto)

Parafialne półkolonie (foto)

W parafii św. Wojciecha zakończyły się tygodniowe wakacyjne półkolonie. Choć pogoda w kratkę, dzięki atrakcjom i atmosferze, humory dopisywały.
zobacz więcej
Z biblioteką dookoła świata (foto)

Z biblioteką dookoła świata (foto)

Dwutygodniowe bezpłatne zajęcia wakacyjne, które jak co roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników, zakończyły się. Na pewno jednak jeszcze długo pozostaną w pamięci uczestników. Tym razem tematem była „Podróż dookoła świata”. Dzieci mogły poznać różne kraje i kultury, np. Australię, Indie, Afrykę, Grenlandię, Chiny, Kanadę. Pomagało im w tym  wielu niesamowitych gości. Nie zabrakło oczywiście głośnego czytanie.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Wszyscy będziemy osobami z niepełnosprawnościami

LIST DO REDAKCJI: Wszyscy będziemy osobami z niepełnosprawnościami

To tylko kwestia czasu, starsi wcześniej, młodsi później. No, może poza nielicznymi wyjątkami, tymi którzy umrą zdrowi z powodu… starości (znam z autopsji jeden taki przypadek, to 104-letnia babcia, w pełni zmysłów). Takie refleksje naszły mnie podczas otwarcia Sali Obsługi Interesantów w naszym wyszkowskim inspektoracie ZUS przy ul. Chopina, przystosowanej dla osób z niesprawnościami, które miało miejsce w dn. 03.01.2017.
zobacz więcej