Wymiana młodzieży z Polski i Niemiec

Od czytelników

Wymiana młodzieży z Polski i Niemiec

15.10.2016
autor: Organizator wymiany Anna Szymańska-Grodzka
Gimnazjum nr 1 odwiedzili niemieccy uczniowie ze szkoły Friedrich Elvers Schule Europaschule i Gemeinschaftschule Heide-Ost w Heide. Powitaliśmy ich małym poczęstunkiem, animacjami językowymi i wspólną zabawą na boisku.
Uczniowie z Niemiec , razem z młodzieżą z naszej szkoły, wzięli udział w bogatym programie kulturalno - edukacyjnym. Odbyły się wyjazdy do Warszawy, podczas których uczestniczyliśmy w warsztatach w Pijalni Czekolady Wedla. Wysłuchaliśmy historii pochodzenia czekolady Wedel oraz  własnoręcznie zdobiliśmy Torcik Wedlowski. Zwiedzaliśmy Zamek Królewski, Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Wilanów. Wzięliśmy też udział w lekcji wychowania fizycznego na trampolinach w „Hangarze 646”. 
Kolejny dzień przeznaczony był na rozgrywki sportowe. W hali sportowej uczniowie rozegrali mecze w siatkówkę i piłkę nożną, następnie udali się na basen. Po południu  spotkali się, żeby wspólnie przygotować i zjeść pierogi.
W piątek nasi goście przyszli do szkoły, by uczestniczyć w lekcjach języka polskiego u pani Anny Gołębiewskiej, języka angielskiego u pani Anety Delugi i języka niemieckiego u pani Agnieszki Kamińskiej. 
W projekt zaangażowała się pani Ewa Koch, w świetlicy, wspólnie z niemieckimi nauczycielami, przeprowadziliśmy gry i zabawy  dla dzieci klas I-III.  
Przy okazji spotkania wychowanków odbyły się też spotkania pedagogów i dyrekcji szkół z obu krajów.
Po wręczeniu drobnych upominków wyjechaliśmy do Domu Polonii w Pułtusku na lekcje poprawnego zachowania przy stole. Zdobytą wiedzę wykorzystaliśmy na wspólnym obiedzie. Razem udaliśmy się na zwiedzanie Pułtuska.
Uczniowie spotykali się codziennie wieczorem w budynku ZDZ, by wspólnie spędzać czas. Zawiązały się sympatie miedzy uczestnikami wymiany. Kontynuacja naszej przyjaźni i wyjazd do Heide nastąpi wiosną przyszłego roku.
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu, dyrekcji szkoły, nauczycielom, rodzicom klasy II C,  PNWM za wsparcie finansowe oraz Gminie Wyszków za drobne upominki dla naszych gości.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom