Wyjątkowa wystawa Ludwiki Borzymek

Od czytelników

Wyjątkowa wystawa Ludwiki Borzymek

11.06.2017
autor: Marcin Majewski
10 czerwca do Piotrkowa Trybunalskiego zjechali polscy Ormianie oraz liczni goście z Armenii, Libanu, Austrii i Węgier, by z ambasadorem Armenii w Polsce Edgarem Ghazaryanem wspólnie świętować 650. rocznicę istnienia w Polsce diaspory ormiańskiej. Wśród wielu atrakcji była wystawa „Sceny z życia piotrkowskich Ormian” przygotowana przez pochodzącą z Wyszkowa malarkę Ludwikę Borzymek.
W programie tego wyjątkowego zjazdu znalazły się koncerty, wykłady naukowe, degustacja ormiańskich potraw oraz trzy wystawy, w tym przygotowana przez Ludwikę Borzymek. Została zorganizowana w galerii Śnieżne Krużganki piotrkowskiego Centrum Idei ku Demorkacji, gdzie odbywała się główna część uroczystości. Wystawa wyszkowskiej malarki spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających, będących pełnymi uznania dla jej ogromnego talentu. Wystawę zwiedzali zarówno goście z zagranicy, jak i Polski, a także ambasador Armenii w Polsce oraz prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak.
- Przede wszystkim chodziło mi o to, aby ukazać dwa temperamenty: ormiański i polski. Chciałam w ten sposób uhonorować Ormian, którzy przybyli do Piotrkowa, którzy nadawali koloryt temu miastu. Prezentuję np. handel ormiański, stroje ormiańskie, wschodnie zdobienia, oczywiście wszystko pomieszane z kulturą staropolską – Ludwika Borzymek powiedziała w wywiadzie dla TVP Info.
fot. TVP Info
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Najlepszy w Polsce! I miejsce w konkursie „Żyj finansowo”

Najlepszy w Polsce! I miejsce w konkursie „Żyj finansowo”

Uczeń I LO im. C.K.Norwida w Wyszkowie Adam Bedecki zajął I miejsce w konkursie ekonomicznym Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej, który odbywał się w ramach projektu „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”.
zobacz więcej
Sukcesy uczniów - humanistów Gimnazjum nr 1

Sukcesy uczniów - humanistów Gimnazjum nr 1

Julia Borzymek i Szymon Dawidczyk – humaniści, uczniowie Gimnazjum nr 1 na Polonezie osiągnęli najwyższe sukcesy w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Julia Borzymek została laureatką konkursu z języka polskiego – opiekun Jolanta Popławska, Szymon Dawidczyk finalistą z historii – opiekun Krystyna Szczuka-Wiśniewska i wiedzy o społeczeństwie – opiekun Paweł Baranowski.
zobacz więcej
Przedszkolaki się integrowały (foto)

Przedszkolaki się integrowały (foto)

6 lutego przedszkolaki z grup „Rybki” i „Smerfy” z Przedszkola nr 1 wybrały się w odwiedziny do Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy „Drogowskaz”.
zobacz więcej
Statuetki i wyróżnienia dla najlepszych maturzystów

Statuetki i wyróżnienia dla najlepszych maturzystów

W tym roku dopiero 5 lipca dotarły do szkół świadectwa maturalne wydane przez OKE.  W ZS nr 3 w Wyszkowie w pierwszym terminie egzamin maturalny zdało ogółem niemal 81% zdających (w kraju – 79,5%). Zgodnie z tradycją szkoły w czasie uroczystości wręczono najlepszym maturzystom statuetki ze stosowną dedykacją. Firma Quad Grafics Europe ufundowała stypendium dla najlepszego maturzysty z języka angielskiego.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku