Wyjątkowa wystawa Ludwiki Borzymek

Od czytelników

Wyjątkowa wystawa Ludwiki Borzymek

11.06.2017
autor: Marcin Majewski
10 czerwca do Piotrkowa Trybunalskiego zjechali polscy Ormianie oraz liczni goście z Armenii, Libanu, Austrii i Węgier, by z ambasadorem Armenii w Polsce Edgarem Ghazaryanem wspólnie świętować 650. rocznicę istnienia w Polsce diaspory ormiańskiej. Wśród wielu atrakcji była wystawa „Sceny z życia piotrkowskich Ormian” przygotowana przez pochodzącą z Wyszkowa malarkę Ludwikę Borzymek.
W programie tego wyjątkowego zjazdu znalazły się koncerty, wykłady naukowe, degustacja ormiańskich potraw oraz trzy wystawy, w tym przygotowana przez Ludwikę Borzymek. Została zorganizowana w galerii Śnieżne Krużganki piotrkowskiego Centrum Idei ku Demorkacji, gdzie odbywała się główna część uroczystości. Wystawa wyszkowskiej malarki spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających, będących pełnymi uznania dla jej ogromnego talentu. Wystawę zwiedzali zarówno goście z zagranicy, jak i Polski, a także ambasador Armenii w Polsce oraz prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak.
- Przede wszystkim chodziło mi o to, aby ukazać dwa temperamenty: ormiański i polski. Chciałam w ten sposób uhonorować Ormian, którzy przybyli do Piotrkowa, którzy nadawali koloryt temu miastu. Prezentuję np. handel ormiański, stroje ormiańskie, wschodnie zdobienia, oczywiście wszystko pomieszane z kulturą staropolską – Ludwika Borzymek powiedziała w wywiadzie dla TVP Info.
fot. TVP Info
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
manhattan