Wyjątkowa wystawa Ludwiki Borzymek

Od czytelników

Wyjątkowa wystawa Ludwiki Borzymek

11.06.2017
autor: Marcin Majewski
10 czerwca do Piotrkowa Trybunalskiego zjechali polscy Ormianie oraz liczni goście z Armenii, Libanu, Austrii i Węgier, by z ambasadorem Armenii w Polsce Edgarem Ghazaryanem wspólnie świętować 650. rocznicę istnienia w Polsce diaspory ormiańskiej. Wśród wielu atrakcji była wystawa „Sceny z życia piotrkowskich Ormian” przygotowana przez pochodzącą z Wyszkowa malarkę Ludwikę Borzymek.
W programie tego wyjątkowego zjazdu znalazły się koncerty, wykłady naukowe, degustacja ormiańskich potraw oraz trzy wystawy, w tym przygotowana przez Ludwikę Borzymek. Została zorganizowana w galerii Śnieżne Krużganki piotrkowskiego Centrum Idei ku Demorkacji, gdzie odbywała się główna część uroczystości. Wystawa wyszkowskiej malarki spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających, będących pełnymi uznania dla jej ogromnego talentu. Wystawę zwiedzali zarówno goście z zagranicy, jak i Polski, a także ambasador Armenii w Polsce oraz prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak.
- Przede wszystkim chodziło mi o to, aby ukazać dwa temperamenty: ormiański i polski. Chciałam w ten sposób uhonorować Ormian, którzy przybyli do Piotrkowa, którzy nadawali koloryt temu miastu. Prezentuję np. handel ormiański, stroje ormiańskie, wschodnie zdobienia, oczywiście wszystko pomieszane z kulturą staropolską – Ludwika Borzymek powiedziała w wywiadzie dla TVP Info.
fot. TVP Info
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Rowerzyści, uważajcie!

Rowerzyści, uważajcie!

Policja weźmie pod lupę młodych rowerzystów, którzy nie zważają na maluchy ze Szkoły Podstawowej nr 1. To efekt interwencji naszej czytelniczki.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

We wrześniu tego roku, jako nauczyciele przeznaczonego do wygaszenia Gimnazjum nr 2  w Wyszkowie, na łamach lokalnych gazet, opublikowaliśmy list otwarty do mieszkańców Wyszkowa. Dzieliliśmy się z Państwem naszymi obawami, które dotyczyły likwidacji szkoły w budynku przy ul. Sowińskiego 55. Zapowiadaliśmy swoją determinację w działaniach mających na celu obronę szkoły. Dlatego czujemy się zobowiązani zdać Państwu sprawozdanie z tego, co dotychczas się wydarzyło w tej sprawie. Dziś mamy pierwszy sukces. Mamy zapewnienie władz miasta, że w budynku tym nadal będą prowadzone lekcje. Ale czy normalna szkoła zapewniająca ciągłość uczenia dzieci przez wiele lat?
zobacz więcej
Mali turyści z ZSS w Brańszczyku (foto)

Mali turyści z ZSS w Brańszczyku (foto)

Piękna czerwcowa pogoda sprzyjała wyjazdom, z czego skorzystały najmłodsze dzieci Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku.
zobacz więcej
Nieznajomość prawa szkodzi

Nieznajomość prawa szkodzi

… boleśnie (dla portfela) przekonała się jedna z naszych czytelniczek po sprzedaży mieszkania. Od jego nabycia minęło dokładnie 5 lat i 16 dni, więc transakcja powinna być zwolniona z podatku. To jednak tylko część przepisu. Druga mówi: 5 lat, ale od końca roku podatkowego. – Okazało się, że urząd inaczej liczy lata. Jak żyję o czymś takim nie słyszałam. Dlaczego to nie jest upublicznione? – dziwi się pani Barbara. Dziwi się i ostrzega…
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
fotobudka star
fotobudka star