Wyjątkowa wystawa Ludwiki Borzymek

Od czytelników

Wyjątkowa wystawa Ludwiki Borzymek

11.06.2017
autor: Marcin Majewski
10 czerwca do Piotrkowa Trybunalskiego zjechali polscy Ormianie oraz liczni goście z Armenii, Libanu, Austrii i Węgier, by z ambasadorem Armenii w Polsce Edgarem Ghazaryanem wspólnie świętować 650. rocznicę istnienia w Polsce diaspory ormiańskiej. Wśród wielu atrakcji była wystawa „Sceny z życia piotrkowskich Ormian” przygotowana przez pochodzącą z Wyszkowa malarkę Ludwikę Borzymek.
W programie tego wyjątkowego zjazdu znalazły się koncerty, wykłady naukowe, degustacja ormiańskich potraw oraz trzy wystawy, w tym przygotowana przez Ludwikę Borzymek. Została zorganizowana w galerii Śnieżne Krużganki piotrkowskiego Centrum Idei ku Demorkacji, gdzie odbywała się główna część uroczystości. Wystawa wyszkowskiej malarki spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających, będących pełnymi uznania dla jej ogromnego talentu. Wystawę zwiedzali zarówno goście z zagranicy, jak i Polski, a także ambasador Armenii w Polsce oraz prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak.
- Przede wszystkim chodziło mi o to, aby ukazać dwa temperamenty: ormiański i polski. Chciałam w ten sposób uhonorować Ormian, którzy przybyli do Piotrkowa, którzy nadawali koloryt temu miastu. Prezentuję np. handel ormiański, stroje ormiańskie, wschodnie zdobienia, oczywiście wszystko pomieszane z kulturą staropolską – Ludwika Borzymek powiedziała w wywiadzie dla TVP Info.
fot. TVP Info
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bale Karnawałowe w Przedszkolu nr 9 (foto)

Bale Karnawałowe w Przedszkolu nr 9 (foto)

27 stycznia odbył się Bal Karnawałowy. W ten długo wyczekiwany dzień w przedszkolu już od rana pojawiały się bajkowe postacie: wróżki, rycerze, policjanci, czarownice, Spidermeni i wiele innych. Wystrój sali balowej wprowadzał w bajkowy nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Dzieci bawiły się wyśmienicie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W salach czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
zobacz więcej
Bal dla przedszkolaków

Bal dla przedszkolaków

Tradycyjnie już Przedszkole nr 9 „Bajka” zaprasza na Optymistyczny Karnawałowy Bal Charytatywny: 28 stycznia, godz. 13.
zobacz więcej
Masowe czytanie w CEZiU „Kopernik”

Masowe czytanie w CEZiU „Kopernik”

1 czerwca uczniowie i nauczyciele CEZiU „Kopernik” przyłączyli się do bicia rekordu czytania w ramach ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Akcja miała na celu popularyzację czytelnictwa i udział w ustanawianiu rekordu czytania w jednym miejscu. Uczniowie w całym kraju  wspólnie czytali, każdy to, na co miał ochotę. W CEZiU „Kopernik” w biciu rekordu czytania wzięło 250 osób.
zobacz więcej
Bezpieczne ferie w ZSS w Brańszczyku (foto)

Bezpieczne ferie w ZSS w Brańszczyku (foto)

W trosce o uczniów w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się szkolny apel poświęcony bezpieczeństwu podczas zbliżających się ferii zimowych. Jego zadaniem było propagowanie zasad prawidłowego zachowania się w różnych sytuacjach drogowych, kształtowanie nawyków poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych oraz uświadomienie uczniom konieczności noszenia elementów odblaskowych w różnych sytuacjach drogowych.
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna
Mrówka festyn 2017 wersja 2
Akademia Humanistyczna
fotobudka star
fotobudka star