Wycieczka integracyjna Lucynowa Dużego (foto)

Od czytelników

Wycieczka integracyjna Lucynowa Dużego (foto)

25.09.2016
autor: Rada sołecka i sołtys Lucynowa Dużego
W niedzielę 18 września rada sołecka i sołtys Lucynowa Dużego zorganizowali dla swoich mieszkańców rowerową wycieczkę integracyjną.
W słoneczne popołudnie sprzed remizy strażackiej 25 osób wyruszyło w trasę. Pierwszy dłuższy przystanek mieli na parkingu leśnym w Fideście, niedaleko starej leśniczówki. Było ognisko, pieczone kiełbaski, gry i zabawy (np. rzut piłeczką do kosza, skoki przez linę). Kolejny postój był we wsi Fidest, w gospodarstwie rzeźbiarza Leona Gruzda. Rowerzyści podziwiali jego prace, a szczególnie kamiennego goryla. 
Do domu wrócili troszkę zmęczeni, ale zadowoleni. Zaplanowali już następną imprezę – cygańskie ognisko z pieczonymi ziemniakami.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
LIST DO REDAKCJI: Spotkanie przedwyborcze ministra Kowalczyka

LIST DO REDAKCJI: Spotkanie przedwyborcze ministra Kowalczyka

Jak podaje „Nowy Wyszkowiak” (relacja ze spotkania w Wyszkowie z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem „Przed decyzją, czy kontynuować dobra zmianę, nr 37/2019): „Wprowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości programy społeczne i środowiskowe zachwalał w poniedziałek 9 września minister Henryk Kowalczyk. Mieszkańcy poruszyli kwestie ważne dla Wyszkowa.(…). A zamiast budować instalację na biomasę drzewną, wyszkowski PEC powinien zainwestować w blok, który będzie spalał kaloryczną frakcję odpadową”.
zobacz więcej
Rozpoczęli spacer przez życie (foto)

Rozpoczęli spacer przez życie (foto)

W I Językowej Szkole Podstawowej „Language” w Wyszkowie miała miejsce uroczystość pasowania na ucznia. Ślubowanie jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. To właśnie w szkole rozpoczynamy spacer przez życie - jak głosiło motto uroczystości.
zobacz więcej
Mazowsze straci na podziale

Mazowsze straci na podziale

Osłabione Mazowsze bez metropolii warszawskiej będzie zmuszone utrzymać m.in. 3/4 dróg oraz połowę szpitali i instytucji publicznych w ramach zaledwie 13 proc. dotychczasowych dochodów. Metropolia warszawska zapłaci gigantyczne Janosikowe. 
zobacz więcej
Narodowa Loteria Paragonowa. Rejestruj swoje paragony przez aplikację

Narodowa Loteria Paragonowa. Rejestruj swoje paragony przez aplikację

Każdy uczestnik Narodowej Loterii Paragonowej może zarejestrować swoje paragony fiskalne za pomocą specjalnej aplikacji, która umożliwia oddawanie zgłoszeń bez wpisywania ręcznie danych z dowodów zakupu towarów i usług. Dostępna jest dla dwóch najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych: Android i iOS. Z najszybszego i najłatwiejszego sposobu rejestracji paragonów będzie można korzystać do końca przyjmowania zgłoszeń w loterii, czyli do 31 marca 2017 r.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom