Wycieczka dzieci ze „Słonecznej” do Baranowa Sandomierskiego (foto)

Od czytelników

Wycieczka dzieci ze „Słonecznej” do Baranowa Sandomierskiego (foto)

16.11.2017
autor: Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczna”
Wycieczka ta zorganizowana była w dniach 27 – 29 października w ramach Programu „Kuźnia Kreatywności”, prowadzonego przez Stowarzyszenie Teatralne Kurtyna w Warszawie przy współudziale Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Do tego wyjazdu dzieci przygotowywały się od dłuższego czasu, bo nigdy nie uczestniczyły w wycieczce trzydniowej.
Pełni optymizmu wraz z wychowawcami wyruszyły w tę wymarzoną podróż do Baranowa Sandomierskiego o godz. 8.00 dnia 27 października. Na miejscu zajęły bogato wyposażone pokoje w zamkowym hotelu, który często nazywany jest Małym Wawelem. Po obiedzie udały się na pole golfowe, na którym zdobywały umiejętność gry w golfa. Przed kolacją niespodzianka – pogadanka na temat ABC dobrego zachowania przy stole. To nie był koniec atrakcji. Integracja - to właściwe słowo nazywające wspólne zabawy wszystkich uczestników – dzieci z Wyszkowa, Łosinnego, Klembowa i Bielan.
W sobotę odbyły się atrakcyjne zajęcia w postaci zwiedzania szesnastowiecznego zamku, uczestnictwa w lekcji historii, w trakcie której dzieci miały okazję spotkać się z rycerzami w oryginalnych średniowiecznych strojach. Nie zabrakło również nauki dworskich manier.
Niestety wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Szczęśliwie w niedzielę wycieczkowicze pożegnali uroczy Baranów i udali się do niemniej uroczego Sandomierza, gdzie zwiedzili zabytkowy zamek i ratusz. Podczas pobytu w zamkowych podziemiach powiało grozą, więc co niektóre maluchy schowały się pod skrzydła opiekunów. Po pysznym obiedzie poszukiwacze przygód wyruszyli autokarem w powrotną drogę do Wyszkowa. Tak, jak się wszyscy spodziewali, była to wspaniała wycieczka. Dzieci poznały ciekawy podkarpacki zakątek naszego kraju, zacieśniły koleżeńskie i przyjacielskie relacje, a ich zachowanie opiekunowie ocenili na piątkę z plusem.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom