Wsparcie dla hospicjum

Od czytelników

Wsparcie dla hospicjum

23.04.2019
autor: Klub Przyjaciół Wyszkowa
Dokładnie 14.624, 52 zł zebrali wolontariusze podczas akcji Pola Nadziei, organizowanej przez Klubu Przyjaciół Wyszkowa już po raz dziesiąty. Środki zostaną przekazane na Hospicjum Domowe Caritas działające przy parafii św. Wojciecha.
 
Celem akcji Pola Nadziei jest nie tylko zbiórka funduszy na potrzeby wyszkowskiego hospicjum, które opiekuje się osobami zmagającymi się z nowotworami w ostatniej fazie choroby, ale też propagowanie idei opieki hospicyjnej.
Zbiórka na terenie powiatu wyszkowskiego odbyła się w Niedzielę Palmową. Jak co roku w charytatywną akcję zaangażowali się członkowie Klubu Przyjaciół Wyszkowa i wyszkowska młodzież. Darczyńcom rozdali ok. 6,5 tys. żonkili, które są symbolem kampanii Pola Nadziei.
- Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, jak również osobom pomagającym przy przeprowadzeniu tej zbiórki. Bez waszego zaangażowania, poświęcenia i determinacji ta akcja nie mogłaby się udać – podkreśla nowy prezes KPW Adam Mróz.
 
Członkowie Klubu Przyjaciół Wyszkowa składają serdeczne podziękowania:
parafiom św. Idziego, św. Rodziny, św. Wojciecha w Wyszkowie, Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym, Św. Antoniego w Lucynowie Dużym, Chrystusa Sługi w Leszczydole Nowinach, św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku, św. Barbary w Porębie, Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Białymbłocie-Kobyli, św. Izydora w Woli Mystkowskiej, św. Stanisława w Somiance
wolontariuszom z: Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie (opiekun Danuta Przybysz), Szkoły Podstawowej w Rybnie (opiekun Agata Marciniak), Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie (opiekun Ineza Pieniążek), Szkoły Podstawowej nr 5 (opiekun Emilia Wojtkowska), Szkoły Podstawowej w Lucynowie (opiekun Urszula Powierza), Szkoły Podstawowej Leszczydole-Nowinach (opiekunowie: Iwona Ochmańska i Teresa Przygoda), Szkoły Podstawowej w Woli Mystkowskiej, Szkoły Podstawowej w Somiance oraz Szkoły Podstawowej w Białymbłocie
ks. Andrzejowi Grzybowskiemu oraz ministrantom z parafii św. Barbary w Porębie
ks. Grzegorzowi Dębkowi z parafii św. Wojciecha w Wyszkowie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Na kogo mogą liczyć osoby z niesprawnościami?

Na kogo mogą liczyć osoby z niesprawnościami?

Mamy prawdziwy wysyp obrońców interesów osób z niesprawnościami (OzN) wśród kandydatów na wyszkowskich radnych. Jedna z kandydatek tak zapędziła się, że w swojej ulotce wyborczej podwoiła odsetek OzN w Polsce do blisko 20%! Czyżby dla podniesienia rangi swoich obietnic? A wystarczy sięgnąć do źródeł. Wg spisu powszechnego ludności z 2011 r., w Polsce żyje ok. 4,7 mln OzN (12,2%), z czego 3,1 mln (8,1%) ma prawne potwierdzenie niesprawności.
zobacz więcej
Kolonie dzieci z Litwy w Wyszkowie (foto)

Kolonie dzieci z Litwy w Wyszkowie (foto)

W ramach projektu „Lato z Polską”, odbył się obóz przyrodniczo-ekologiczny dla dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia, ucnzow ze Szkoły Średniej im. św. Jana Bosko w Jałówce, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oddział w Warszawie oraz Gminę Wyszków, przy współfinansowaniu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą. Miejscem pobytu było Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Jowisz” przy CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie.
zobacz więcej
Z biblioteką dookoła świata (foto)

Z biblioteką dookoła świata (foto)

Dwutygodniowe bezpłatne zajęcia wakacyjne, które jak co roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników, zakończyły się. Na pewno jednak jeszcze długo pozostaną w pamięci uczestników. Tym razem tematem była „Podróż dookoła świata”. Dzieci mogły poznać różne kraje i kultury, np. Australię, Indie, Afrykę, Grenlandię, Chiny, Kanadę. Pomagało im w tym  wielu niesamowitych gości. Nie zabrakło oczywiście głośnego czytanie.
zobacz więcej
Tradycja ciągle żywa w Leszczydole-Nowinach (foto)

Tradycja ciągle żywa w Leszczydole-Nowinach (foto)

Szkoła Podstawowa w Leszczydole-Nowinach, a konkretnie panie pracujące w świetlicy szkolnej Iwona Ochmańska i Teresa Przygoda, zorganizowały I Rodzinny Konkurs na Palmę Wielkanocną. Konkurs skierowany był do uczniów i ich rodzin i miał na celu integrować rodziny wielopokoleniowe. Organizatorom chodziło też o to, żeby kultywować i przekazywać młodszemu pokoleniu tradycje i zwyczaje wielkanocne.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku