Wsparcie dla hospicjum

Od czytelników

Wsparcie dla hospicjum

23.04.2019
autor: Klub Przyjaciół Wyszkowa
Dokładnie 14.624, 52 zł zebrali wolontariusze podczas akcji Pola Nadziei, organizowanej przez Klubu Przyjaciół Wyszkowa już po raz dziesiąty. Środki zostaną przekazane na Hospicjum Domowe Caritas działające przy parafii św. Wojciecha.
 
Celem akcji Pola Nadziei jest nie tylko zbiórka funduszy na potrzeby wyszkowskiego hospicjum, które opiekuje się osobami zmagającymi się z nowotworami w ostatniej fazie choroby, ale też propagowanie idei opieki hospicyjnej.
Zbiórka na terenie powiatu wyszkowskiego odbyła się w Niedzielę Palmową. Jak co roku w charytatywną akcję zaangażowali się członkowie Klubu Przyjaciół Wyszkowa i wyszkowska młodzież. Darczyńcom rozdali ok. 6,5 tys. żonkili, które są symbolem kampanii Pola Nadziei.
- Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, jak również osobom pomagającym przy przeprowadzeniu tej zbiórki. Bez waszego zaangażowania, poświęcenia i determinacji ta akcja nie mogłaby się udać – podkreśla nowy prezes KPW Adam Mróz.
 
Członkowie Klubu Przyjaciół Wyszkowa składają serdeczne podziękowania:
parafiom św. Idziego, św. Rodziny, św. Wojciecha w Wyszkowie, Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym, Św. Antoniego w Lucynowie Dużym, Chrystusa Sługi w Leszczydole Nowinach, św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku, św. Barbary w Porębie, Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Białymbłocie-Kobyli, św. Izydora w Woli Mystkowskiej, św. Stanisława w Somiance
wolontariuszom z: Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie (opiekun Danuta Przybysz), Szkoły Podstawowej w Rybnie (opiekun Agata Marciniak), Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie (opiekun Ineza Pieniążek), Szkoły Podstawowej nr 5 (opiekun Emilia Wojtkowska), Szkoły Podstawowej w Lucynowie (opiekun Urszula Powierza), Szkoły Podstawowej Leszczydole-Nowinach (opiekunowie: Iwona Ochmańska i Teresa Przygoda), Szkoły Podstawowej w Woli Mystkowskiej, Szkoły Podstawowej w Somiance oraz Szkoły Podstawowej w Białymbłocie
ks. Andrzejowi Grzybowskiemu oraz ministrantom z parafii św. Barbary w Porębie
ks. Grzegorzowi Dębkowi z parafii św. Wojciecha w Wyszkowie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość