Wsparcie dla hospicjum

Od czytelników

Wsparcie dla hospicjum

23.04.2019
autor: Klub Przyjaciół Wyszkowa
Dokładnie 14.624, 52 zł zebrali wolontariusze podczas akcji Pola Nadziei, organizowanej przez Klubu Przyjaciół Wyszkowa już po raz dziesiąty. Środki zostaną przekazane na Hospicjum Domowe Caritas działające przy parafii św. Wojciecha.
 
Celem akcji Pola Nadziei jest nie tylko zbiórka funduszy na potrzeby wyszkowskiego hospicjum, które opiekuje się osobami zmagającymi się z nowotworami w ostatniej fazie choroby, ale też propagowanie idei opieki hospicyjnej.
Zbiórka na terenie powiatu wyszkowskiego odbyła się w Niedzielę Palmową. Jak co roku w charytatywną akcję zaangażowali się członkowie Klubu Przyjaciół Wyszkowa i wyszkowska młodzież. Darczyńcom rozdali ok. 6,5 tys. żonkili, które są symbolem kampanii Pola Nadziei.
- Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, jak również osobom pomagającym przy przeprowadzeniu tej zbiórki. Bez waszego zaangażowania, poświęcenia i determinacji ta akcja nie mogłaby się udać – podkreśla nowy prezes KPW Adam Mróz.
 
Członkowie Klubu Przyjaciół Wyszkowa składają serdeczne podziękowania:
parafiom św. Idziego, św. Rodziny, św. Wojciecha w Wyszkowie, Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym, Św. Antoniego w Lucynowie Dużym, Chrystusa Sługi w Leszczydole Nowinach, św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku, św. Barbary w Porębie, Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Białymbłocie-Kobyli, św. Izydora w Woli Mystkowskiej, św. Stanisława w Somiance
wolontariuszom z: Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie (opiekun Danuta Przybysz), Szkoły Podstawowej w Rybnie (opiekun Agata Marciniak), Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie (opiekun Ineza Pieniążek), Szkoły Podstawowej nr 5 (opiekun Emilia Wojtkowska), Szkoły Podstawowej w Lucynowie (opiekun Urszula Powierza), Szkoły Podstawowej Leszczydole-Nowinach (opiekunowie: Iwona Ochmańska i Teresa Przygoda), Szkoły Podstawowej w Woli Mystkowskiej, Szkoły Podstawowej w Somiance oraz Szkoły Podstawowej w Białymbłocie
ks. Andrzejowi Grzybowskiemu oraz ministrantom z parafii św. Barbary w Porębie
ks. Grzegorzowi Dębkowi z parafii św. Wojciecha w Wyszkowie.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Auto też potrzebuje meldunku

Auto też potrzebuje meldunku

Ma pracę, kupiła samochód, odprowadziła od transakcji podatek, ale autem nie może jeździć. Powód? – Okazuje się, że tu nie mogę go zarejestrować, bo nie mam stałego zameldowania – dziwi się nasza czytelniczka. 
zobacz więcej
Każą zgłaszać i nic nie robią

Każą zgłaszać i nic nie robią

Do naszej redakcji zgłosiła się Czytelniczka, która kupiła na targu w pawilonie dzierżawionym od urzędu miejskiego polędwicę wołową. W trakcie krojenia znalazła w niej coś, co wzbudziło jej podejrzenie. – Chciałam dobrze dla ludzi – mówi – bo to może być tasiemiec (nie mógł to być tasiemiec, bo występuje tylko w mięsie wieprzowym – red.). Poszła więc z tym kawałkiem mięsa do powiatowego sanepidu, by zrobiono badanie. I wtedy się zaczęło. Wydawałoby się prosta sprawa, okazała się bardzo skomplikowaną.  – Każą zgłaszać i nic nie robią – skomentowała nasza Czytelniczka, która kierowała się troską o zdrowie innych klientów.
zobacz więcej
Atrakcje nad wodą i w bagnach (foto)

Atrakcje nad wodą i w bagnach (foto)

Koniec wakacji oraz wspaniała pogoda zachęcały do zorganizowania atrakcji dla dzieci i młodzieży, i to najlepiej nad wodą. Nie pierwszy już raz podjęli się tego streetworkerzy z dwóch wyszkowskich osiedli.
zobacz więcej
Eksperyment i innowacje w Gimnazjum nr 2 częścią drogi w lepszą stronę (foto)

Eksperyment i innowacje w Gimnazjum nr 2 częścią drogi w lepszą stronę (foto)

Od 2013 roku w Gimnazjum nr 2 realizujemy następujące innowacje pedagogiczne, czyli nowatorskie rozwiązania mające na celu doskonalenie jakości pracy szkoły:
zobacz więcej