Od czytelników

1 / 3

Wolontariusze „Kopernika” promują czytelnictwo (foto)

17.10.2016
autor: CEZiU "Kopernik"
W roku szkolnym 2016/2017 jednym z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa, ogłoszonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce. 
We wrześniu wolontariusze z CEZiU „Kopernik”, w ramach realizacji upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych, wzięli udział w akcji propagowania czytelnictwa wśród dzieci w wyszkowskich przedszkolach. Uczniowie czytali  bajki i bawili się z przedszkolakami w ulubione gry i zabawy, zgodnie z zasadą „uczyć bawiąc”. W październiku w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie i czytali lektury. W przedszkolach i szkole mile byli powitani i słuchani z zainteresowaniem.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zimowy wypoczynek w górach

Zimowy wypoczynek w górach

Góry były i są natchnieniem dla wielkich tego świata. Święty Jan Paweł II wśród piękna gór nabierał nowych sił, szedł pod prąd, do źródła, by w cichości szumu wiatru i górskiego potoku wspiąć się na wyżyny cichości serca, pozostać tam sam na sam z Bogiem. Góry inspirowały papieża nie tylko w czasie letnich wędrówek, ale nie mniej dodawały mu sił w czasie zimowego odpoczynku.
zobacz więcej
Zdali celująco pierwszy egzamin

Zdali celująco pierwszy egzamin

Uczniowska rodzina Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach powiększyła się  o uczniów klasy I. Oficjalnie zostali pasowani na uczniów przez dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego. Złożyli ślubowanie, wystąpili w pięknej części artystycznej, otrzymali dużo prezentów. 
zobacz więcej
Popołudnie z młodymi odkrywcami (foto)

Popołudnie z młodymi odkrywcami (foto)

Nauka to przyjemność i z tego właśnie powodu 4 lata temu założyłam w szkole Klub Młodego Odkrywcy „Świetliki”, działający pod patronatem Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W ramach działalności klubu organizuję zajęcia dla wychowanków świetlicy, podczas których pokazuję, jak fascynująca może być nauka.
zobacz więcej
Licealiści z Norwida już po raz kolejny dowiedzieli się, jak osiągnąć sukces (foto)

Licealiści z Norwida już po raz kolejny dowiedzieli się, jak osiągnąć sukces (foto)

Jak osiągnąć sukces? Symulacyjna gra ekonomiczna podpowiedziała to uczniom kl. Ia, którzy wzięli udział w warsztatach z grą. Jest to projekt opracowany przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową w ramach działań Kongresu Obywatelskiego pod patronatem Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy. Moderatorem gry była nauczycielka podstaw przedsiębiorczości Beata Sierzan oraz absolwent naszego LO Szymon Wojtkowski.
zobacz więcej

Najczęściej komentowane