Od czytelników

1 / 3

Wolontariusze „Kopernika” promują czytelnictwo (foto)

17.10.2016
autor: CEZiU "Kopernik"
W roku szkolnym 2016/2017 jednym z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa, ogłoszonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce. 
We wrześniu wolontariusze z CEZiU „Kopernik”, w ramach realizacji upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych, wzięli udział w akcji propagowania czytelnictwa wśród dzieci w wyszkowskich przedszkolach. Uczniowie czytali  bajki i bawili się z przedszkolakami w ulubione gry i zabawy, zgodnie z zasadą „uczyć bawiąc”. W październiku w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie i czytali lektury. W przedszkolach i szkole mile byli powitani i słuchani z zainteresowaniem.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nowe zasady segregacji śmieci od 1 lipca – co się zmienia?

Nowe zasady segregacji śmieci od 1 lipca – co się zmienia?

Od 1 lipca obowiązują nowe przepisy dotyczące sposobu segregacji odpadów. W tym dniu wszedł w życie Wspólny System Segregacji Odpadów (WSSO), według którego wszelkie odpady dzieli się na 4 główne kategorie. Na tych zasadach odbywać ma się również selektywna ich zbiórka, dzięki czemu więcej odpadów będzie poddawane recyklingowi. Co ta zmiana oznacza dla przeciętnego Kowalskiego?
zobacz więcej
Poległym w obronie Ojczyzny (foto)

Poległym w obronie Ojczyzny (foto)

W roku szkolnym 2017/2018, który został ogłoszony Rokiem dla Niepodległej, uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie objęli całoroczną opieką pomnik przy ulicy Zakolejowej, upamiętniający poległych w walce z okupantem hitlerowskim. Pod opieką nauczycielek Beaty Glinki i Anny Wróbel, uczniowie klas III gimnazjum oraz kl. VII regularnie, według ustalonego harmonogramu, odwiedzają to miejsce pamięci narodowej.
zobacz więcej
„Jedyneczka” babciom i dziadkom (foto)

„Jedyneczka” babciom i dziadkom (foto)

W dniach 19 - 23 stycznia w Przedszkolu nr 1 odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. W salach poszczególnych grup wiekowych, wypełnionych po brzegi szanownymi gośćmi, rozbrzmiewały piosenki i wierszyki dla kochanych seniorów, a babcie i dziadkowie nie kryli łez wzruszenia podziwiając występy swoich wnucząt.
zobacz więcej
Ruszają dopłaty

Ruszają dopłaty

Mazowiecki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od 15 stycznia do 25 czerwca 2018 r. będą przyjmowane wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie.
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
Bricomarche