Od czytelników

1 / 3

Wolontariusze „Kopernika” promują czytelnictwo (foto)

17.10.2016
autor: CEZiU "Kopernik"
W roku szkolnym 2016/2017 jednym z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa, ogłoszonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce. 
We wrześniu wolontariusze z CEZiU „Kopernik”, w ramach realizacji upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych, wzięli udział w akcji propagowania czytelnictwa wśród dzieci w wyszkowskich przedszkolach. Uczniowie czytali  bajki i bawili się z przedszkolakami w ulubione gry i zabawy, zgodnie z zasadą „uczyć bawiąc”. W październiku w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie i czytali lektury. W przedszkolach i szkole mile byli powitani i słuchani z zainteresowaniem.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Niezwykły gość w Szkole Podstawowej nr 2 (foto)

Niezwykły gość w Szkole Podstawowej nr 2 (foto)

Do naszego miasta zawitał kapitan Eugeniusz Andrzej Daszkowski – Honorowy Obywatel Wyszkowa, wybitny pisarz marynista oraz autor publikacji o Wyszkowie. Z tej okazji skorzystali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2.
zobacz więcej
XIII Marsz Niepodległości (foto)

XIII Marsz Niepodległości (foto)

Już po raz 13. pan Jurek Sitek, opiekun Klubu Przyrodniczo-Turystycznego „Leśna Szkoła” zorganizował 11 listopada Marsz Niepodległości.
zobacz więcej
„Historię swoją piszcie sami…” (foto)

„Historię swoją piszcie sami…” (foto)

Szkołę Podstawową nr 2 odwiedzili ważni goście: prezes i członkowie Związku Piłsudczyków Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie. Celem odwiedzin było wręczenie aktu, który powierza opiekę nad pomnikiem Grupy Operacyjnej „Wyszków” nauczycielom i uczniom naszej szkoły. Dokument został podpisany przez pana dyrektora Wiesława Paska oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego w obecności zgromadzonych uczniów z klas 4, 5 i 6.
zobacz więcej
Wielka historia Małej Ojczyzny (foto)

Wielka historia Małej Ojczyzny (foto)

Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” aktywnie działa w Leszczydole-Nowinach już od kilku lat. Ma w swoim dorobku wiele ciekawych przedsięwzięć. Ważne miejsce w działalności zajmuje historia, szczególnie Małej Ojczyzny. Jednak po raz pierwszy stowarzyszenie przystąpiło do projektu kilkuetapowego i wielowątkowego. Wspólnym mianownikiem jest spisanie historii wioski - dla obecnych i następnych pokoleń mieszkańców oraz tych, których los przygna w tę piękną, otoczoną sosnowym borem okolicę. Tytuł projektu: „Wielka historia Małej Ojczyzny”.
zobacz więcej
Zitcom