Kampania antynowotworowa (sfinansowano ze środków EPL)
Wielkie sprzątanie wydm

Od czytelników

Wielkie sprzątanie wydm

30.06.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W sobotę 25 lipca wielkie sprzątanie wydm lucynowsko - mostowieckich.
 
Akcja miała odbyć się wcześniej, ale plany organizatorów pokrzyżowała epidemia. Miejmy nadzieję, że tym razem nic nie stanie na przeszkodzie, by uporządkować jedno z najcenniejszych przyrodniczo miejsc na naszym terenie. Piaszczyste wydmy porastają unikatowe i niezwykle urokliwe wrzosowiska mącznicowe.
Karolina Puchalska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wszystkie drogi prowadzą do Porządzia

Wszystkie drogi prowadzą do Porządzia

Bieg na orientacje i nie tylko
 
Fundacja Razem i Mazowiecka Liga Dogtrekkingu zapraszają 20 października (sobota) na  wspólne wędrowanie z psem w okolicach Porządzia. Dla uczestników powiatu wyszkowskiego udział jest bezpłatny. Zbiórka w siedzibie Fundacji RAZEM Porządzie 65. Zgłoszenia i skan aktualnych szczepień psa należy przesyłać na adres: daml2005@o2.pl, Fundacja RAZEM, Porządzie 65, tel. 733-007-376.
zobacz więcej
Słoneczny piknik w ZDZ (foto)

Słoneczny piknik w ZDZ (foto)

W niedzielę 12 czerwca w przedszkolu Nasze Bambino i I Językowej Szkole Podstawowej „Language” odbyło się niecodzienne wydarzenie. Jak co roku  przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły wraz z rodzinami zostali zaproszeni na Piknik Rodzinny.
zobacz więcej
Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku… (foto)

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku… (foto)

Jest taki dzień w polskiej tradycji chrześcijańskiej, w którym gasną wszelkie spory, a radość  ogarnia wszystkich. Ten dzień to Wigilia Bożego Narodzenia. Przy stole zasiada rodzina, wszyscy dzielą się opłatkiem, śpiewają kolędy, przychodzi Święty Mikołaj. Można śmiało powiedzieć, że to dzień szczególnie oczekiwany i przez tych dużych, i tych małych. Przed tą rodzinną Wigilią często w takich wspólnych spotkaniach uczestniczą różne grupy zawodowe, członkowie fundacji i stowarzyszeń. I właśnie takie spotkania opłatkowe odbyły się w Leszczydole-Nowinach. Przy wspólnym stole 21 grudnia spotkali się członkowie stowarzyszenia „Wspólna przyszłość”, a 22 grudnia - rada parafialna i sołecka.
zobacz więcej
Z wizytą w Gminnej Bibliotece w Brańszczyku (foto)

Z wizytą w Gminnej Bibliotece w Brańszczyku (foto)

Najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku w piątek 31 stycznia odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną, w ramach wspólnej akcji „Spotkanie z książką”.
zobacz więcej