W ZUS trwa Tydzień Przedsiębiorcy

Od czytelników

W ZUS trwa Tydzień Przedsiębiorcy

12.09.2017
autor: Piotr Olewiński, rzecznik prasowy ZUS na Mazowszu
Prowadzący działalność gospodarczą mogą wziąć udział w specjalnych seminariach i spotkaniach z ekspertami, które odbywają się również w Wyszkowie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zorganizował Tydzień Przedsiębiorcy. 
Do 15 września w ZUS potrwają dni poradnictwa skierowane do rozpoczynających lub prowadzących działalność gospodarczą. Tematów zajęć i porad jest wiele. Cenne informacje zyskają także pracownicy zajmujący się obsługą kadrowo-płacową firm.
Tydzień Przedsiębiorcy to m.in. dyżury ekspertów ZUS oraz zaproszonych instytucji publicznych, np. z urzędów skarbowych i urzędów pracy. Odbywają się również specjalne seminaria. Jednym z tematów będzie e-składka, która zmieni zasady rozliczeń z ZUS. Projekt wchodzi w życie 1 stycznia, dlatego warto zapoznać się z nim już teraz. Innym interesującym zagadnieniem poruszonym podczas Tygodnia Przedsiębiorcy będą elektroniczne zwolnienia lekarskie. Opowiemy o funkcjonalności Platformy Usług Elektronicznych ZUS w kontekście e-ZLA oraz korzyściach dla pacjentów i płatników, które niesie ze sobą wprowadzenie tego rozwiązania. Ciekawie zapowiada się także seminarium dot. delegowania pracowników w świetle przepisów prawa unijnego.
Seminarium w wyszkowskim inspektoracie ZUS odbędzie się w czwartek 14 września w godz. 10 – 12. Temat spotkania: Delegowanie pracowników w świetle przepisów prawa unijnego.
Dyżury ekspertów w inspektoracie ZUS w Wyszkowie, ul. Sowińskiego 83
  • ekspert z Powiatowego Urzędu Pracy w Wyszkowie: wtorek 12 września w godz. 10 – 12
  • ekspert z Urzędu Miejskiego w Wyszkowie, wydziału ewidencji działalności gospodarczej: środa 13 września w godz. 10 – 12
  • ekspert z Urzędu Skarbowego w Wyszkowie: piątek 15 września w godz. 10 – 12.
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość