W ZSS w Brańszczyku nie tylko święta (foto)

Od czytelników

W ZSS w Brańszczyku nie tylko święta (foto)

15.12.2017
autor: Katarzyna Kozłowska, ZSS w Brańszczyku
Uczniów i przedszkolaki z Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku ogarnęła magia zbliżających się świąt. Piękny prezent sprawili sobie szkolni szachiści.
 
Hej kolęda, kolęda!
Świąteczna aura zawitała do przedszkola przy ZSS w Brańszczyku dzięki uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wyszkowie. Wspólne kolędowanie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Przedszkolaki poznały tradycyjne polskie kolędy, a oprawa muzyczna była dla nich wyjątkową atrakcją. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz za oryginalny świąteczny upominek!
 
Bożonarodzeniowy kiermasz 
Nasi uczniowie wraz z nauczycielami mogli poczuć magię prawdziwych świąt uczestnicząc w tegorocznym kiermaszu 9 grudnia w Centrum Handlowym Galeo. Były przepiękne ozdoby świąteczne, stroiki, kartki świąteczne, bombki, mikołaje, choinki wykonane przez uczniów. Na stoiskach znalazły się także pachnące, pięknie ozdobione pierniki. Wszystkim, którzy odwiedzili nasz kiermasz serdecznie dziękujemy!
 
Szachowi mistrzowie
W niedzielę 10 grudnia już po raz czwarty odbyły się Mistrzostwa Powiatu Goworowskiego w szachach. Gospodarzem turnieju był tamtejszy Zespół Szkół Powiatowych. Do rywalizacji stanęło 30 szachistów. W kategorii juniorów do lat 16 wystąpiło 12 zawodników, wśród nich uczniowie ZSS w Brańszczyku, którzy zajęli całe podium! Na dystansie 7 rund najlepszymi okazali się:
I - Mateusz Masalski (3,5 pkt)
II - Bartosz Waśniewski (3 pkt)
III - Beniamin Mróz (3 pkt)
Chłopcy zyskali cenne doświadczenie szachowe oraz cenne nagrody rzeczowe i dyplomy.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wielkie sprzątanie wydm

Wielkie sprzątanie wydm

W sobotę 25 lipca wielkie sprzątanie wydm lucynowsko - mostowieckich.
zobacz więcej
Pielgrzymka na Jasną Górę i Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej

Pielgrzymka na Jasną Górę i Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej

54 osoby związane z wyszkowskim Kołem PSOUU (rodzice – członkowie Koła z dziećmi, uczestnicy WTZ i PŚDS, uczniowie SOS-W, zaprzyjaźnione osoby) w dniach 23 - 24 października br. wzięły udział w dwudniowej pielgrzymce na Jasną Górę – najważniejszego centrum kultu Maryjnego w Polsce. Szczególny okres pielgrzymki – w Roku Miłosierdzia – w czasie modlitwy, odnowy duchowej i uczynków miłosierdzia wobec tych, którzy ich najbardziej potrzebują, tworzyły dodatkowo  atmosferę zadumy, oderwania się od bieżących trudności i zmagań. Był również okazją do pogłębienia integracji grupy. 
zobacz więcej
Ja, żołnierz Wojska Polskiego… (foto)

Ja, żołnierz Wojska Polskiego… (foto)

W miniony weekend na terenie ciechanowskich koszar odbyła się piąta przysięga wojskowa żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, wśród nich trzech mieszkańców powiatu wyszkowskiego.
zobacz więcej
Kolejne wakacje po harcersku za nami! (foto)

Kolejne wakacje po harcersku za nami! (foto)

Jak co roku w lipcu zuchy i harcerze Hufca ZHP Wyszków wyruszyli w kierunku mazurskich lasów, by spędzić dwa tygodnie nad brzegiem jeziora Sasek Wielki. Było wszystko, czego potrzeba do udanych wakacji: pogoda w sam raz, dobre towarzystwo, ulubiona lokalizacja z daleka od cywilizacji, pyszne jedzenie i ciekawe zajęcia zajmujące czas od rana do nocy; czego chcieć więcej?
zobacz więcej
Zitcom