W ZSS w Brańszczyku nie tylko święta (foto)

Od czytelników

W ZSS w Brańszczyku nie tylko święta (foto)

15.12.2017
autor: Katarzyna Kozłowska, ZSS w Brańszczyku
Uczniów i przedszkolaki z Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku ogarnęła magia zbliżających się świąt. Piękny prezent sprawili sobie szkolni szachiści.
 
Hej kolęda, kolęda!
Świąteczna aura zawitała do przedszkola przy ZSS w Brańszczyku dzięki uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wyszkowie. Wspólne kolędowanie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Przedszkolaki poznały tradycyjne polskie kolędy, a oprawa muzyczna była dla nich wyjątkową atrakcją. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz za oryginalny świąteczny upominek!
 
Bożonarodzeniowy kiermasz 
Nasi uczniowie wraz z nauczycielami mogli poczuć magię prawdziwych świąt uczestnicząc w tegorocznym kiermaszu 9 grudnia w Centrum Handlowym Galeo. Były przepiękne ozdoby świąteczne, stroiki, kartki świąteczne, bombki, mikołaje, choinki wykonane przez uczniów. Na stoiskach znalazły się także pachnące, pięknie ozdobione pierniki. Wszystkim, którzy odwiedzili nasz kiermasz serdecznie dziękujemy!
 
Szachowi mistrzowie
W niedzielę 10 grudnia już po raz czwarty odbyły się Mistrzostwa Powiatu Goworowskiego w szachach. Gospodarzem turnieju był tamtejszy Zespół Szkół Powiatowych. Do rywalizacji stanęło 30 szachistów. W kategorii juniorów do lat 16 wystąpiło 12 zawodników, wśród nich uczniowie ZSS w Brańszczyku, którzy zajęli całe podium! Na dystansie 7 rund najlepszymi okazali się:
I - Mateusz Masalski (3,5 pkt)
II - Bartosz Waśniewski (3 pkt)
III - Beniamin Mróz (3 pkt)
Chłopcy zyskali cenne doświadczenie szachowe oraz cenne nagrody rzeczowe i dyplomy.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zimowy wypoczynek w górach

Zimowy wypoczynek w górach

Góry były i są natchnieniem dla wielkich tego świata. Święty Jan Paweł II wśród piękna gór nabierał nowych sił, szedł pod prąd, do źródła, by w cichości szumu wiatru i górskiego potoku wspiąć się na wyżyny cichości serca, pozostać tam sam na sam z Bogiem. Góry inspirowały papieża nie tylko w czasie letnich wędrówek, ale nie mniej dodawały mu sił w czasie zimowego odpoczynku.
zobacz więcej
KRUS uczy bezpieczeństwa

KRUS uczy bezpieczeństwa

W celu upowszechnienia wśród rolników podstawowych zasad BHP przy pracach w gospodarstwie rolnym wyszkowska placówka KRUS przeprowadza w poszczególnych gminach działania prewencyjne, konkursy „Pracuj bezpiecznie!”
zobacz więcej
Uczniowie i nauczyciele „Skłodowskiej” podsumowali kolejny projekt mobilności zagranicznej (foto)

Uczniowie i nauczyciele „Skłodowskiej” podsumowali kolejny projekt mobilności zagranicznej (foto)

Szkolna Wigilia Bożego Narodzenia w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie miała wymiar międzynarodowy. Tego dnia społeczność szkolna zgromadzona w sali gimnastycznej, oprócz spotkania kolędowego, miała możliwość uczestniczyć w podsumowaniu kolejnego projektu mobilności „Skłodowska w Wyszkowie liderem europejskiej mobilności uczniów i nauczycieli”.
zobacz więcej
Ślubowanie klas pierwszych (foto)

Ślubowanie klas pierwszych (foto)

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość - ślubowanie pierwszoklasistów. Wydarzenie takie w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym miało miejsce w piątek 20 października. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: proboszcz parafii św. Rodziny oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Wyszków, Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, WKU w Wyszkowie, a także licznie przybyli rodzice i cała społeczność szkolna.
zobacz więcej
Zitcom