W Bajce się nie nudzą (foto)

Od czytelników

W Bajce się nie nudzą (foto)

04.02.2020
autor: Przedszkole nr 9
Na nudę nie mogą narzekać dzieci z Przedszkola nr 9 Bajka. Ostatnio przyjmowały gości, bawiły się na balu karnawałowym i odwiedziły bibliotekę.
 
Goście
28 stycznia gościliśmy uczniów z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wyszkowie. Uczniowie obejrzeli przedstawienie zimowe w wykonaniu dzieci z grupy „Tygryski”. Następnie dzieci z grupy „Tygryski” i „Biedronki”  zaprosili uczniów do wspólnych zabaw integracyjnych. Poprzez wspólną zabawę uczymy dzieci w naturalny sposób tolerancji, wrażliwości, otwartości, serdeczności, a to owocuje akceptacją i życzliwym stosunkiem wobec innych ludzi.
 
Bal karnawałowy
Bal karnawałowy to przez dzieci niezwykle długo wyczekiwany dzień.  W środę 29 stycznia nasze przedszkolaki bawiły się na balu wspólnie z Panem Sprężynką. A było wiele atrakcji: tańce w parach, wygibańce, zabawy ruchowe, konkursy z nagrodami i sztuczki magiczne, łapanie baniek na czas i ilość. Oczywiście był i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom.
 
Dzieci w bibliotece
W czwartek 30 stycznia dzieci z grupy „Biedronki”, „Tygryski” i „Kotki” uczestniczyły w lekcji bibliotecznej „O kształtach i zdrowym odżywianiu w krainie Kubusia Puchatka” zorganizowanej w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie. Pani Beata wraz z dziecięcym bohaterem Kubusiem Puchatkiem utrwaliła z dziećmi zasady zdrowego odżywiania.  Dzieci ułożyły piramidę zdrowego żywienia, brały udział w zabawie ruchowej oraz wyklejały wesołą marchewkę. Serdecznie dziękujemy za kolejną ciekawą lekcję.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gotowi do wsparcia

Gotowi do wsparcia

1171 żołnierzy służb medycznych WOT już teraz jest zaangażowanych lub jest w 6-godzinnej gotowości do działań ograniczania skutków koronawirusa. W przyszłym tygodniu WOT rozwija zdalny punkt pomocy psychologicznej osób przebywających w kwarantannie.
zobacz więcej
FELIETON: Himalaje hipokryzji

FELIETON: Himalaje hipokryzji

W pierwszą niedzielę po święcie Wszystkich Świętych Ludowcy z całej Polski tradycyjnie spotykają się w Wierzchosławicach na ziemi tarnowskiej, by wspólnie obchodzić Zaduszki Witosowe. Wierzchosławice to miejsce urodzenia największego z Ludowców, Wincentego Witosa. Trzykrotny premier II RP zmarł 31 października 1945 roku. Na lokalnym cmentarzu znajduje się jego grób; w Wierzchosławicach także do dziś znajduje się rodzinne gospodarstwo Witosa, aktualnie pełniące funkcję muzeum. Wierzchosławice to kolebka ruchu ludowego.
zobacz więcej
Wsparcie dla hospicjum

Wsparcie dla hospicjum

Dokładnie 14.624, 52 zł zebrali wolontariusze podczas akcji Pola Nadziei, organizowanej przez Klubu Przyjaciół Wyszkowa już po raz dziesiąty. Środki zostaną przekazane na Hospicjum Domowe Caritas działające przy parafii św. Wojciecha.
zobacz więcej
Tropili łosia w Puszczy Białej

Tropili łosia w Puszczy Białej

1 października mieszkańcy Leszczydołu-Nowin, ich znajomi i przyjaciele uczestniczyli w imprezie plenerowej „Tropem łosia po Puszczy Białej.” Zorganizowało ją Stowarzyszenie „Wspólna Przyszłość”. Dzięki wspólnemu wysiłkowi wielu członków stowarzyszenia, a szczególnie prezesa Artura Gałązki, udało się zorganizować  rodzinne i wielopokoleniowe  spotkanie. Rozpoczął je rajd rowerowy, a zakończyło ognisko. Aktywnie, na rowerach, a potem przy wesołej muzyce powitano złotą polską jesień, która w tej okolicy jest szczególnie piękna. 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom