Uczniowie z Leszczydołu-Nowin na Jasnej Górze

Od czytelników

Uczniowie z Leszczydołu-Nowin na Jasnej Górze

12.10.2017
autor: Teresa Przygoda
Już po raz XVII na Jasnej Górze spotkały się szkoły imienia Jana Pawła II i należące do Rodziny Szkół noszącej imię tego Wielkiego Polaka. Tym razem spotkanie odbyło się 4 października 2017 r. Wśród 360 szkół z całej Polski znalazła się Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Leszczydołu-Nowin. Grupa uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej i gimnazjum, z pocztem sztandarowym ze szkoły podstawowej i pod przewodnictwem dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego uczestniczyła na Jasnej Górze w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez duszpasterza rodziny szkół biskupa Henryka Tomasika. Modliliśmy się za pontyfikat św. Jana Pawła II, prosiliśmy o obronę rodzin, świata i kościoła. W tym roku zjazd odbywał się pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.
Rodzina szkół ciągle się powiększa. Należy do niej już ponad 1.000 szkół nie tylko z Polski. Są też szkoły na Litwie. W tym roku przybyło ponad 300 pocztów sztandarowych. Były przedszkola i szkoły wyższe, w tym Katolicki Uniwersytet Lubelski. Podczas kazania biskup Henryk Tomasik nawiązał do ważnych w 2017 roku rocznic. Zachęcił do świętowania 300. rocznicy koronacji jasnogórskiego obrazu Matki Bożej jako Królowej Korony Polskiej i 100. rocznicy objawień fatimskich. Po zakończeniu mszy uczestnicy zmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego, został odczytany Akt Zawierzenia Matce Boskiej i list do Ojca Świętego Franciszka. Dyrektorzy uczestniczyli w spotkaniu, które było poświęcone dotychczasowym działaniom i planom Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Został też rozstrzygnięty konkurs plastyczny na znaczek pielgrzymkowy. Rodzina szkół wspiera Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która daje stypendia zdolnej niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. I na ten cel zbiera pieniądze podczas Dnia Papieskiego. 
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy różaniec z napisem „ Jezu Ufam Tobie” i obrazek Matki Boskiej Częstochowskiej. Był czas na zwiedzanie Jasnej Góry, modlitwę przed cudownym obrazem i kupienie pamiątek. Wzmocnieni duchowo powrócili uczestnicy z Leszczydołu-Nowin do swojej szkoły. Ale na pewno chętnie powrócą tu za rok.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku