Uczniowie Ośrodka na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej (foto)

Od czytelników

Uczniowie Ośrodka na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej (foto)

15.05.2019
autor: J. Skurzewska
Grupa wokalna z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie, pod opieką Joanny Skurzewskiej i Marka Jończyka, 10 maja miała zaszczyt wystąpić na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej podczas Gali Finałowej II Mazowieckiego Festiwalu Piosenki Religijnej.
 
Przesłuchania festiwalowe odbyły się 7 i 8 maja w ZSS nr 85 w Warszawie. Spośród wielu uczestników jury wyłoniło 7 wykonawców, którzy wystąpili na gali.
Dziewczęta z Ośrodka zaśpiewały dwie piosenki „Pozdrawiam Ciebie Matko” oraz „Dobra Matko”. Do udziału w konkursie przygotowali je nauczyciele muzyki – Joanna Skurzewska i Marek Jończyk.
Uczennica Angelika Kwiatkowska pięknie wykonała solo zwrotkę piosenki „Dobra Matko” i została uznana przez jury za odkrycie festiwalu.
Organizatorem tego pięknego muzycznego spotkania był Zespół Szkół Specjalnych nr 85 w Warszawie. Honorowym patronatem objęła je Archidiecezja Warszawska, a patronem medialnym „Gość Niedzielny”, „Idziemy”, Polskie Radio. Uczestników gali gościła na nowej scenie Warszawskiej Opery Kameralnej słynna śpiewaczka operowa i dyrektor teatru Alicja Węgorzewska.
Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale, a do domów wrócili z pięknymi dyplomami, wieloma prezentami oraz słodyczami.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Norwid po raz kolejny najlepszy na Mazowszu

Norwid po raz kolejny najlepszy na Mazowszu

Już po raz dwunasty w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego mieszczącym się w dawnym Domu Bankowym Wilhelma Landaua w Warszawie najbardziej aktywni nauczyciele i uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zostali uhonorowani przez NBP i FMP za realizację projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości w roku szkolnym 2016/2017.
zobacz więcej
FELIETON: Himalaje hipokryzji

FELIETON: Himalaje hipokryzji

W pierwszą niedzielę po święcie Wszystkich Świętych Ludowcy z całej Polski tradycyjnie spotykają się w Wierzchosławicach na ziemi tarnowskiej, by wspólnie obchodzić Zaduszki Witosowe. Wierzchosławice to miejsce urodzenia największego z Ludowców, Wincentego Witosa. Trzykrotny premier II RP zmarł 31 października 1945 roku. Na lokalnym cmentarzu znajduje się jego grób; w Wierzchosławicach także do dziś znajduje się rodzinne gospodarstwo Witosa, aktualnie pełniące funkcję muzeum. Wierzchosławice to kolebka ruchu ludowego.
zobacz więcej
Operacja zakończona powodzeniem

Operacja zakończona powodzeniem

Ponad 100 uczestników, w tym strażacy, nurkowie, wędkarze i rodziny z dziećmi, w ramach Operacji Czysta Rzeka posprzątało kilka ton śmieci zalegających na obu wyszkowskich brzegach Bugu. Akcja organizowana przez wydawcę magazynu Kraina Bugu swoim zasięgiem obejmuje kilkadziesiąt gmin znajdujących się nad Bugiem. Sztab wyszkowski zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic.
zobacz więcej
Staż uczniów CEZiU „Kopernik” w Granadzie (foto)

Staż uczniów CEZiU „Kopernik” w Granadzie (foto)

25 sierpnia 20 uczniów CEZiU „Kopernik” zakończyło czterotygodniowy staż zawodowy w Hiszpanii, w ramach projektu Erasmus+ „Solidny zawód sposobem na sukces na europejskim rynku pracy”. Stażyści z technikum logistycznego, spedycyjnego, handlowego, informatycznego, elektrycznego, mechanicznego i technikum pojazdów samochodowych w trakcie praktyki zawodowej w Granadzie doskonalili umiejętności zawodowe, uczyli się języka hiszpańskiego i poznawali kulturę hiszpańską. 
zobacz więcej