Uczą, jak zarabiać pieniądze w zawodzie

Od czytelników

Uczą, jak zarabiać pieniądze w zawodzie

25.05.2018
autor: Beata Sierzan, opr. EB
Dzień otwarty dla gimnazjalistów w Zespole Szkół w Długosiodle odbył się 14 maja. Z skorzystali uczniowie ostatnich klas szkół gimnazjalnych z Rząśnika, Długosiodła, Starego Bosewa oraz z Wąsewa,  przed którymi już niebawem bardzo ważna decyzja – wybór szkoły średniej. 
 
Podczas dnia otwartego gimnazjaliści zapoznali się z ofertą edukacyjną, zapleczem dydaktycznym, a także uczestniczyli w lekcjach otwartych i warsztatach w wybranych zakładach pracy. Młodzież mogła liczyć także na pomoc doradcy zawodowego. 
W zaplanowanym na ten dzień programie ciekawymi punktami okazały się zajęcia sportowe na siłowni i boisku wielofunkcyjnym oraz konkurs z nagrodami „W świecie zawodów”.
Gimnazjaliści mogli także wysłuchać prezentacji jednego z pracodawców – Ardagh Glass z Wyszkowa, która zajmuje się produkcją opakowań szklanych i metalowych dla potrzeb przemysłu spożywczego, chemicznego i farmaceutycznego. Młodzież może odbywać tam praktyczną naukę w zawodach ślusarz i mechanik – monter maszyn i urządzeń. Przedstawiciel firmy pani Olga Chrzczonowska zaprezentowała zawody oraz profity dla przyszłych pracowników młodocianych. Podczas podsumowania prezentacji najbardziej aktywni słuchacze zostali nagrodzeni gadżetami z logo firmy. 
Młodzież została zapoznana z możliwościami, jakie daje wybór Szkoły Branżowej, praktycznej nauki zawodu u pracodawcy oraz z zawodami, w jakich można się kształcić. Poznała także misję szkoły: „Uczymy zarabiać pieniądze w zawodzie. Kwalifikacje i doświadczenie zdobyte dziś – pewna praca jutro”.
Ciekawym doświadczeniem dla gimnazjalistów okazało się zwiedzanie zakładów pracy:  mechaniki pojazdowej, salonu fryzjerskiego, usług elektrycznych. Mogli też obserwować pracę operatorów maszyn leśnych – nowego zawodu, który wśród kandydatów cieszy się niemałym powodzeniem. 
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Rogaliki, upieczone przez uczniów i opiekuna Szkolnego Koła Zdrowego Stylu Życia, znikły bardzo szybko. Gimnazjaliści zmęczeni, ale pełni wrażeń oraz nowych pomysłów na siebie, obdarowani gadżetami, wrócili do domu. 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Dnia Otwartego oraz Pracodawcom, którzy zapoznali tego dnia uczniów z zawodami i specyfiką pracy na wybranych stanowiskach: AUTOKLINIKA Józef Duch, Zakład Fryzjerski Damsko-Męski „U Ani” Anna Bedecka, ENERGOBAN Sp. z o.o., ZHUP QUERKUS Włodzimierz Samsel.
Zapraszamy Gimnazjalistów do udziału w konkursie „Zawody nowe – dla nas fajowe”. Patronat nad konkursem objęli i są fundatorem nagród firma Ardagh Glass z Wyszkowa oraz Wydawnictwo Nowa Era.
Oferta kształcenia oraz szczegóły konkursu na stronie szkoły: http://zsdlo.superszkolna.pl
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zatroskanie i miłość (foto)

Zatroskanie i miłość (foto)

Od 10 lat w Szkole Podstawowej nr 2 uczniowie i nauczyciele organizują Akcję Charytatywną „Paczka troski i miłości”.
zobacz więcej
Bale Karnawałowe w Przedszkolu nr 9 (foto)

Bale Karnawałowe w Przedszkolu nr 9 (foto)

27 stycznia odbył się Bal Karnawałowy. W ten długo wyczekiwany dzień w przedszkolu już od rana pojawiały się bajkowe postacie: wróżki, rycerze, policjanci, czarownice, Spidermeni i wiele innych. Wystrój sali balowej wprowadzał w bajkowy nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Dzieci bawiły się wyśmienicie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W salach czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
zobacz więcej
Bo pomysły są od tego... aby realizować je na całego!

Bo pomysły są od tego... aby realizować je na całego!

Do końca września lokalni społecznicy mogą zgłaszać się do udziału w akcji Masz Głos organizowanej przez Fundację Batorego. Akcja to do tej pory ponad 1800 uczestników i grup z prawie 1000 miejscowości w całej Polsce. „Udział to nie tylko szansa na nagrodę Super Samorząd, porady ekspertów i szkolenia na temat demokratycznych instrumentów działania. To przede wszystkim frajda ulepszania waszych miejscowości i gmin wspólnie z setkami grup z całej Polski!” – zachęcają organizatorzy.
zobacz więcej
Zagraniczne mobilności szkolnej kadry ZS3

Zagraniczne mobilności szkolnej kadry ZS3

W 2018 r. w Zespole Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego realizowany jest projekt finansowany z funduszy europejskich (PO WER) pt. „Trening czyni mistrza-zagraniczne mobilności szkolnej kadry Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie”. Jak nazwa wskazuje, jego adresatem jest kadra pedagogiczna kształcenia ogólnego. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
24.24% (167 głosów)
29.90% (206 głosów)
7.55% (52 głosów)
6.82% (47 głosów)
31.49% (217 głosów)
manhattan