Uczą, jak zarabiać pieniądze w zawodzie

Od czytelników

Uczą, jak zarabiać pieniądze w zawodzie

25.05.2018
autor: Beata Sierzan, opr. EB
Dzień otwarty dla gimnazjalistów w Zespole Szkół w Długosiodle odbył się 14 maja. Z skorzystali uczniowie ostatnich klas szkół gimnazjalnych z Rząśnika, Długosiodła, Starego Bosewa oraz z Wąsewa,  przed którymi już niebawem bardzo ważna decyzja – wybór szkoły średniej. 
 
Podczas dnia otwartego gimnazjaliści zapoznali się z ofertą edukacyjną, zapleczem dydaktycznym, a także uczestniczyli w lekcjach otwartych i warsztatach w wybranych zakładach pracy. Młodzież mogła liczyć także na pomoc doradcy zawodowego. 
W zaplanowanym na ten dzień programie ciekawymi punktami okazały się zajęcia sportowe na siłowni i boisku wielofunkcyjnym oraz konkurs z nagrodami „W świecie zawodów”.
Gimnazjaliści mogli także wysłuchać prezentacji jednego z pracodawców – Ardagh Glass z Wyszkowa, która zajmuje się produkcją opakowań szklanych i metalowych dla potrzeb przemysłu spożywczego, chemicznego i farmaceutycznego. Młodzież może odbywać tam praktyczną naukę w zawodach ślusarz i mechanik – monter maszyn i urządzeń. Przedstawiciel firmy pani Olga Chrzczonowska zaprezentowała zawody oraz profity dla przyszłych pracowników młodocianych. Podczas podsumowania prezentacji najbardziej aktywni słuchacze zostali nagrodzeni gadżetami z logo firmy. 
Młodzież została zapoznana z możliwościami, jakie daje wybór Szkoły Branżowej, praktycznej nauki zawodu u pracodawcy oraz z zawodami, w jakich można się kształcić. Poznała także misję szkoły: „Uczymy zarabiać pieniądze w zawodzie. Kwalifikacje i doświadczenie zdobyte dziś – pewna praca jutro”.
Ciekawym doświadczeniem dla gimnazjalistów okazało się zwiedzanie zakładów pracy:  mechaniki pojazdowej, salonu fryzjerskiego, usług elektrycznych. Mogli też obserwować pracę operatorów maszyn leśnych – nowego zawodu, który wśród kandydatów cieszy się niemałym powodzeniem. 
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Rogaliki, upieczone przez uczniów i opiekuna Szkolnego Koła Zdrowego Stylu Życia, znikły bardzo szybko. Gimnazjaliści zmęczeni, ale pełni wrażeń oraz nowych pomysłów na siebie, obdarowani gadżetami, wrócili do domu. 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Dnia Otwartego oraz Pracodawcom, którzy zapoznali tego dnia uczniów z zawodami i specyfiką pracy na wybranych stanowiskach: AUTOKLINIKA Józef Duch, Zakład Fryzjerski Damsko-Męski „U Ani” Anna Bedecka, ENERGOBAN Sp. z o.o., ZHUP QUERKUS Włodzimierz Samsel.
Zapraszamy Gimnazjalistów do udziału w konkursie „Zawody nowe – dla nas fajowe”. Patronat nad konkursem objęli i są fundatorem nagród firma Ardagh Glass z Wyszkowa oraz Wydawnictwo Nowa Era.
Oferta kształcenia oraz szczegóły konkursu na stronie szkoły: http://zsdlo.superszkolna.pl
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zimowy wypoczynek w górach

Zimowy wypoczynek w górach

Góry były i są natchnieniem dla wielkich tego świata. Święty Jan Paweł II wśród piękna gór nabierał nowych sił, szedł pod prąd, do źródła, by w cichości szumu wiatru i górskiego potoku wspiąć się na wyżyny cichości serca, pozostać tam sam na sam z Bogiem. Góry inspirowały papieża nie tylko w czasie letnich wędrówek, ale nie mniej dodawały mu sił w czasie zimowego odpoczynku.
zobacz więcej
„Polsko! Nie jesteś ty już niewolnicą!” (foto)

„Polsko! Nie jesteś ty już niewolnicą!” (foto)

… pod takim hasłem odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie uroczystości związane z 98. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.
zobacz więcej
VIII Gminny Konkurs Biblijny (foto)

VIII Gminny Konkurs Biblijny (foto)

Będziesz Biblię kochał bardziej niż rodziców. Nigdy się z nią nie rozstaniesz. A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są tylko nieudolnym komentarzem do tej jedynej księgi.” (Roman Brandstaetter)
Tymi słowami rozpoczął się VII Gminny Konkurs Biblijny „Z Biblią na Ty”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie, przy współpracy z parafią św. Idziego, aby uwielbić 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie oraz Wielkiego Papieża św. Jana Pawła II.
zobacz więcej
Matematyczny spacer ścieżkami przyrody (foto)

Matematyczny spacer ścieżkami przyrody (foto)

Uczniowie klasy 7 Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie wzięli udział w konkursie matematyczno-przyrodniczym pod hasłem: „Matematyczny spacer ścieżkami przyrody”, organizowanym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrołęce. Zajęli w nim I miejsce. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku