Tydzień chemii w CEZiU „Kopernik” (foto)

Od czytelników

Tydzień chemii w CEZiU „Kopernik” (foto)

24.03.2017
autor: CEZiU "Kopernik"
Uczniowie z klas pierwszych technicznych i licealnej oraz z klasy drugiej zawodowej prezentowali swoje projekty podczas Tygodnia chemii.
Uczniowie pracowali w grupach 3 – 5 osobowych. W większości wykonali prezentacje, a także plakaty i makiety. Wystawa prac miała miejsce na górnym korytarzu szkoły.
Makieta klasy I technikum elektrycznego zachwyciła najbardziej, ponieważ jej elementy były ruchome, po podłączeniu do prądu elektrycznego. Inny zespół młodzieży nagrał krótki film na temat wiedzy społeczeństwa o odpadach. Grupy, które najlepiej się zaprezentowały, zapoznały ze swoimi projektami klasy trzecie i czwarte. Chętni uczniowie z klas: II LBPa oraz III LBPa na lekcjach chemii rozszerzonej i przyrody wykonywali samodzielnie proste doświadczenia chemiczne, tj. samopompujący balonik, fontanna, morze w butelce, pole napięciowe wody, lawa.
Na 3 lekcjach został przeprowadzony pokaz doświadczeń na żywo, w którym uczestniczyły klasy: III LBPa, II LBPa, II LBPb, II TI, I TH i I TPS. Uczniowie obejrzeli również film o doświadczeniach chemicznych. Młodzież z klasy II LBPa na lekcjach chemii otrzymała kryształy soli.
Osobą odpowiedzialną za Tydzień chemii była Anna Gładkowska.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
„Wyszków” na warsztatach tanecznych

„Wyszków” na warsztatach tanecznych

34 uczniów i absolwentów z Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków”, działającego przy Zespole Szkół w Leszczydole-Nowinach wzięło udział 5-dniowym obozie szkoleniowo - rekreacyjnym do Hotelu Manor w Olsztynie.
zobacz więcej
Upamiętnienie pielgrzymki Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę (foto)

Upamiętnienie pielgrzymki Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę (foto)

W Częstochowie została odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca Pielgrzymkę Marszałka Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę po zwycięstwie nad bolszewikami. Wydarzenie to miało miejsce podczas drugiej Pielgrzymki członków Związku Piłsudczyków RP do Sanktuarium Najświętszej Marii Panny na Jasnej Górze. W spotkaniu wzięło udział ponad 500 członków związku. W uroczystościach uczestniczył Związek Piłsudczyków RP Okręg Nadbużański w Wyszkowie na czele z prezesem Konradem Wróblem i  sztandarem związku.  Gościem honorowym tego niecodziennego pielgrzymowania był burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.
zobacz więcej
Kolędowanie w ZSS w Brańszczyku (foto)

Kolędowanie w ZSS w Brańszczyku (foto)

18 stycznia w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się V Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie, wcześniej przygotowani przez wychowawców i nauczycieli muzyki.
zobacz więcej
Harcerskie przygody (foto)

Harcerskie przygody (foto)

Zwieńczeniem każdego roku harcerskiego jest wyjazd na hufcowy obóz. Tak było i tego lata - zuchy i harcerze Hufca ZHP Wyszków spędzili odpowiednio 10 i 14 dni pośród mazurskich lasów.
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
fotobudka star