Tydzień chemii w CEZiU „Kopernik” (foto)

Od czytelników

Tydzień chemii w CEZiU „Kopernik” (foto)

24.03.2017
autor: CEZiU "Kopernik"
Uczniowie z klas pierwszych technicznych i licealnej oraz z klasy drugiej zawodowej prezentowali swoje projekty podczas Tygodnia chemii.
Uczniowie pracowali w grupach 3 – 5 osobowych. W większości wykonali prezentacje, a także plakaty i makiety. Wystawa prac miała miejsce na górnym korytarzu szkoły.
Makieta klasy I technikum elektrycznego zachwyciła najbardziej, ponieważ jej elementy były ruchome, po podłączeniu do prądu elektrycznego. Inny zespół młodzieży nagrał krótki film na temat wiedzy społeczeństwa o odpadach. Grupy, które najlepiej się zaprezentowały, zapoznały ze swoimi projektami klasy trzecie i czwarte. Chętni uczniowie z klas: II LBPa oraz III LBPa na lekcjach chemii rozszerzonej i przyrody wykonywali samodzielnie proste doświadczenia chemiczne, tj. samopompujący balonik, fontanna, morze w butelce, pole napięciowe wody, lawa.
Na 3 lekcjach został przeprowadzony pokaz doświadczeń na żywo, w którym uczestniczyły klasy: III LBPa, II LBPa, II LBPb, II TI, I TH i I TPS. Uczniowie obejrzeli również film o doświadczeniach chemicznych. Młodzież z klasy II LBPa na lekcjach chemii otrzymała kryształy soli.
Osobą odpowiedzialną za Tydzień chemii była Anna Gładkowska.
ZDZ
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
6. Pielgrzymka Rowerowa z Parafii św. Barbary w Porębie (foto)

6. Pielgrzymka Rowerowa z Parafii św. Barbary w Porębie (foto)

Maryjo, Matko Nasza, Twój Syn żąda, abyśmy byli gotowi do pełnienia Jego woli. /…/ bo to droga prowadząca do nieba i do świętości – i tylko w taki sposób możemy być do Niego podobni. Spójrz Maryjo na nas tu zebranych i każdemu powiedz to, co jest mu potrzebne w tej właśnie chwili…”. Ks. prał. Andrzej Grzybowski Proboszcz Parafii Poręba.
zobacz więcej
Bułgarskie wakacje orkiestry OSP

Bułgarskie wakacje orkiestry OSP

Od 26 lipca do 6 sierpnia Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Wyszkowie przebywała na warsztatach muzycznych w Bułgarii. Ostatni raz orkiestra koncertowała na Bałkanach cztery lata temu, biorąc udział w festiwalu Balkan Folk Fest. Tym razem wyszkowska młodzież wypoczywała w malowniczej miejscowości St. Konstantin i Elena, w pobliżu Warny.
zobacz więcej
PaT-port z Leszczydołu-Nowin w Podkowie Leśnej

PaT-port z Leszczydołu-Nowin w Podkowie Leśnej

30 uczniów Gimnazjum w Leszczydole-Nowinach wzięło udział w II Miejskim Przystanku PaT w Podkowie Leśnej – wydarzeniu w ramach programu „Profilaktyka a Ty”. Wyjazd zorganizowała opiekunka PaT-portu Iwona Ochmańska . Tym razem PaT-owicze z Leszczydołu-Nowin sami reprezentowali gminę Wyszków. Do Podkowy przybyło 450 osób z województwa Mazowieckiego. Wśród nich, jak zawsze niezawodny, zespół z Leszczydołu-Nowin.
zobacz więcej
Grudniowa wyprawa (foto)

Grudniowa wyprawa (foto)

Grudniowa sobota, szron na dworze, żal tego nie wykorzystać. Kilka szybkich telefonów i smsów - kto może na zbiórkę. 
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna
fotobudka star 300x250
Akademia Humanistyczna