Twej bieli i czerwieni chcemy być godni (foto)

Od czytelników

Twej bieli i czerwieni chcemy być godni (foto)

13.11.2019
autor: Robert Fallaszek
12 listopada społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie świętowała 101. rocznicę odzyskania niepodległości. W tym dniu wspomnieliśmy także o patronie naszej szkoły Władysławie Broniewskim, gdyż walczył on w legionach o niepodległość Polski.
 
Uczniowie przyszli w odświętnych strojach. Uroczystość dla klas I-IV na sali gimnastycznej o godzinie 8.10 rozpoczął dyrektor W. Pasek. Następnie klasa IIIa odśpiewała pieśń patriotyczną. Kolejnym punktem programu była żywa lekcja historii pt. „Sztafeta do niepodległości”. Pokaz poprowadził Pan Radosław Dobrowolski, przedstawiciel grupy Grupy Historycznej Radosław. Po wręczeniu dyplomów z religii, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.
Uroczystość dla klas V-VIII rozpoczęła się o godzinie 10.00. Po odśpiewaniu hymnu i uroczystym przemówieniu, pojawiła się klasa mundurowa z Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” z Wyszkowa. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokazu walki wręcz i samoobrony, poznali także tradycje klasy mundurowej oraz ofertę edukacyjną.
Po przerwie wyświetlono film o Polsce i Święcie Niepodległości. W dalszej części programu miał miejsce występ grupy wokalnej Pani Renaty Fydrych oraz recytacja wiersza. Na sam koniec wszyscy odśpiewali pieśń szkoły.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom